Skocz do zawartości

Brak uwzględnionej składki na ubezpieczenie zdrowotne w raporcie zaliczki miesięcznej na podatek

Polecane posty

Podatnik objęty ryczałtem i korzystający z ulgi na start, przy wyliczaniu zaliczki miesięcznej na podatek, nie jest uwzględniana składka zdrowotna, pomimo tego, że jest naliczana co miesiąc. Po naciśnięciu odliczenie/obniżka w ewidencji składek, wyskakuje komunikat brak odliczeń, obniżek za dany miesiąc. Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Link to postu

Prawdopodobnie nie są ustawione, które składki mają być odliczane, proszę sprawdzić w parametrach wspólnika w zakładce Składki, ramka "Księgowanie składek na ubezpieczenie".

Jeżeli przy składce zdrowotnej jest "nie pobieraj" to program nie będzie obniżał podatku o zdrowotną.

Link to postu

W porządku, proszę zweryfikować datę wpisu. Data musi się zgadzać z zaliczką, bo gdy składki nie są opłacane na czas, to odliczamy je w momencie ich zapłaty.

1.png.a9bfca552fb291ceba89c68560619b94.png

Na przyszłość proszę pamiętać o ukrywaniu danych osobowych na zrzutach ekranu.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 18.07.2019 o 11:21, Przemysław Werner napisał:

W porządku, proszę zweryfikować datę wpisu. Data musi się zgadzać z zaliczką, bo gdy składki nie są opłacane na czas, to odliczamy je w momencie ich zapłaty.

1.png.a9bfca552fb291ceba89c68560619b94.png

Na przyszłość proszę pamiętać o ukrywaniu danych osobowych na zrzutach ekranu.

 

Ustawiłam w ten sposób i nadal w zaliczce na podatek składka się nie pojawia. Co może być przyczyną?

Edytowane przez Magdalena Gadomska
Link to postu

Witam 

Mam taki sam problem. 

Występuje tylko przy ryczałtach. 

W podmiotach, które są na KPiR wszystko działa prawidłowo. 

Mam kilka podmiotów na ryczałcie i we wszystkich nie przenosi składek do raportu. 

Wyżej wskazane ustawienia są prawidłowe. 

 

Link to postu

Czy chodzi o pola, które są poniżej na zrzucie ekranu?
Odliczenia.thumb.png.b9abfa0a68ea595981448715aa093ed3.png
Czy w danym miesiącu jest jakiś przychód? Czy w ewidencji odliczeń i doliczeń jest widoczny odpowiedni okres obowiązywania i kwota odliczenia?

834522963_ewidencjaodliczen.png.eec49cf6516a557b010300f7b7864c0e.png

Ewentualnie proszę o więcej danych włącznie ze zrzutami ekranu, bo nie jestem w stanie wywołać takiego stanu rzeczy na swoim stanowisku.

Link to postu

Mam bardzo podobny problem. Dodaje składkę za grudzień'2020 płatną w styczniu 2021 do odliczeń  a ona wprawdzie wpisuje sie do eweidencji  z okresem obowiązywania 01.2021 do 01.2021 ale składka zdrowotna nie przenosi na zaliczkę ryczałtu za 10/2021 ( składka za ubezpnie społeczne  się przenosi ) . Składka 

image.thumb.png.4664050587ca58d87ce78c0e2ff24df9.png

a w ewidencji odliczen wyglada tak:

image.png.6e61fb5d307472dcae6e917be9e10cfe.png

nie ma skłądki zdrowtnej do obnizli podatku !!! . Coś źle robię ? 

Paramatry dla wspólnika sa takie:

image.png.4a2044f0b98fea0ab897240b1eb0f062.png

te wskaźniki są wyszarzałe ( dlaczego ? ) i nie mogę poprawić odliczenia składki zdrowotnej, chociaż,  jak widać,  nie przeszkadza to obniżać przychód o składki na ubezpieczenie społeczne . Deklaracja wygląda tak:

image.thumb.png.c0fa744c3435d5efe4aed9ed0fb9675f.png

a w częsci odliczen od podatku :

 image.png.68a4dd00a685dab9792b3e000ce2eda1.png

 

image.png

Link to postu

Przepraszam, wycofuje to pytanie - przekazałem niepoprawne zdjęcia ( ten ostatni jest niepotrzebny ) . W miedzy czasie udało mi się zdziagnozować przyczyne kłopotów. Składka zdrowotna miała ustawienie "Pobieraj z naliczen z poprzedniego miesiąca" a poza tym pominąłem Ewidencję Odliczeń w której mozna obserwować za jakie okresy obowiazują naliczane składki zdrowotne do odliczenia od ryczałtu. 

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 17.02.2021 o 15:31, Kamil Goleń napisał:

Czy chodzi o pola, które są poniżej na zrzucie ekranu?
Odliczenia.thumb.png.b9abfa0a68ea595981448715aa093ed3.png
Czy w danym miesiącu jest jakiś przychód? Czy w ewidencji odliczeń i doliczeń jest widoczny odpowiedni okres obowiązywania i kwota odliczenia?

834522963_ewidencjaodliczen.png.eec49cf6516a557b010300f7b7864c0e.png

Ewentualnie proszę o więcej danych włącznie ze zrzutami ekranu, bo nie jestem w stanie wywołać takiego stanu rzeczy na swoim stanowisku.

Tak, chodzi o te pola. W styczniu jest przychód. Co prawda zaliczka na podatek jest niższa niż składka zdrowotna, ale powinna zostać uwzględniona do wysokości obliczonej zaliczki. Całość wygląda, jak na załączonych zrzutach. Nie wiem, co powinnam zmienić w ustawieniach.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Link to postu

Przy ustawieniu "pobieraj z naliczeń poprzedniego miesiąca" program dodaje obniżkę podatku (w ewidencji obniżek) w lutym. Nie wiem dlaczego tak to działa, ale jeśli przełączy Pani ten parametr na "pobieraj z naliczeń", to wtedy obniżka doda się w styczniu i będzie dobrze.

Link to postu
7 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Przy ustawieniu "pobieraj z naliczeń poprzedniego miesiąca" program dodaje obniżkę podatku (w ewidencji obniżek) w lutym. Nie wiem dlaczego tak to działa, ale jeśli przełączy Pani ten parametr na "pobieraj z naliczeń", to wtedy obniżka doda się w styczniu i będzie dobrze.

Niestety, nie. To nie zmieniło postaci rzeczy. Pojawia się komunikat, jak w załączonym zrzucie. Zarówno przy składce za grudzień (obniżenie w styczniu), jak i w lutym.

zrzut.JPG

zrzut2.JPG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...