Skocz do zawartości

Wiele rachunków podmiotu

Polecane posty

Spółka zmieniła bank, dopisałem więc nowe konta (w PLN i EUR) w Administracja->Słowniki->Rachunki podmiotu. Automatycznie nadała się też analityka, a nowe konto w PLN ustawiłem jako podstawowy rachunek bankowy (analityka 003) . W sumie więc są teraz 4 konta w programie. Problem polega na tym, że te konta nie pojawiły się w Planie kont. Pod 130 mam cały cza stare konto w PLN, a pod 131 stare konto w EUR. Co mam z tym dalej zrobić? Podłączyć jako kartotekę do 135 "Inne rachunki bankowe", ale wtedy stare konto w EUR mam w planie kont dwa razy. Raz jako 131 i drugi raz jako 135-002, więc coś mi tutaj nie pasuje. Wiem, że pytanie dla starych wilków może wydawać się banalne, ale ja dopiero poznaję ten program.

Link to postu

Linia GT nie posiada funkcjonalności filtrowania kartoteki rachunków bankowych podmiotu (w odróżnieniu do Navireo i nexo), więc należy wybrać inne rozwiązanie: ręcznie zbudować plan kont, nie rozbijać planu kont na rachunki w PLN i walutowe, pogodzić się z powieleniem analityk rachunków bankowych.

Link to postu

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Czyli, jeżeli dobrze zrozumiałem, wyjściem jest wyrzucenie analityki (w Administracja->Słowniki->Rachunki podmiotu) ze starego konta w EUR (bo tylko do tego starego konta nadała się analityka, do starego konta w PLN program nie nadał analityki) i podłączenie reszty, jako kartoteki pod 135, albo po prostu utworzenie ręczne pod 135 dwóch kont analitycznych dla dwóch nowych kont bankowych?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Link to postu

Nie wiem, gdyż nie została opisana/pokazana budowa planu kont oraz dane - nie można usunąć analityki jeśli były na nią zapisy... Możliwe rozwiązania opisałem wcześniej, przy czym można również je łączyć - podpiąć kartotekę dla rachunków w PLN, usunąć analityki dla rachunków walutowych i ręcznie zbudować plan kont dla rachunków w walucie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...