Skocz do zawartości

Pole własne słownikowe i sposób wyświetlania na dokumencie

Polecane posty

WItam,

 

Mam prosbe do bardziej zaawansowanych uzytkowikow: mam pole wlasne zaawansowane w formie slownika. Znajduje sie tam pojedyncza wartosc kod cn np 78905421.

Jednak wybor po samym kodzie jest dosc problematyczny. Chcialbym dolozyc krotki opis jednak ten opis nie moze wyswietlac sie na dokumencie. Czy istnieje jakis sposob aby wyswietlic na dokumencie tylko sam kod a opis pojawialby sie tylko przy wyborze? bede wdzieczny za podpowiedz. Jestem w stanie sie odwdzieczyc:)

Link to postu
10 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Chcialbym dolozyc krotki opis jednak ten opis nie moze wyswietlac sie na dokumencie.

Chodzi o dodanie w wartości tego słownika opisu? Jeśli tak, to po wartości cyfrowej, którą chce Pan użyć do kodu, wstawiłbym jakiś nieużywalny znak, ciąg znaków, np. | i po nim treść, czyli "123456789|Bardzo fajny kod". Wtedy w NEXO jest to czytelne, a na wydruku trzeba poszukać odpowiedniej funkcji dla Stimulsoft, która zwróci do użycia w kodzie tylko wartość z przed znaku "|". Na szybko znalazłem jakiś wątek na ich forum, ale na pewno są lepsze wyniki: https://forum.stimulsoft.com/viewtopic.php?t=56276

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Dobra proszę bardzo poniższy kod wpisać w zakładkę code

zły kod poprawny poniżej

A w polu tekstowym wpisać kodCN()  zamiast Dokument.Pozycje.AsorymentWybrany.Asortyment.PolaWlasneAdv.PW_9CNkod.Nazwa i wszystko powinno działać

 

 

Proszę tylko zwrócić uwagę aby w polu własnym znak "|" nie występował więcej niż raz.

 

PS: Niech posprawdza Pan parę razy czy wszystko działa jak należy, jak przepisałem po własnemu od podstaw fragment kodu odpowiedzialny za wygenerowanie na wydruku danych Adresowych w niektórych przypadkach nie generowało go wcale(jakiś timeout funkcji czy coś takiego)

Edytowane przez Adam G
Błąd w kodzie i PS
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Pole własne słownikowe i sposób wyświetlania na dokumencie

witam, oto bląd: 

The error of compilation
The error of compilation is found in the 'FlStandard' report:
Element „Reports.FlStandard.DokumentBusinessObject.PozycjeBusinessObject” nie zawiera definicji „AsorymentWybrany”, a nie odnaleziono metody rozszerzającej „AsorymentWybrany”, która przyjmuje pierwszy argument typu „Reports.FlStandard.DokumentBusinessObject.PozycjeBusinessObject” (czy nie brakuje dyrektywy using lub odwołania do zestawu?).

 

dodam ze mam wybrany asortymentwybrany.

image.thumb.png.af9cd3f3ee530fec2c60005e28fb12e2.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...