Skocz do zawartości

1.31.2 wiadomości automatyczne

Polecane posty

Witajcie!

Do każdego klienta który dokona zakupu chciałbym wysłać jedną wiadomość automatyczną. Ale po pobraniu transakcji nie tworzą się maile. Zrobiłem tak:

1. Konto pocztowe oczywiście skonfigurowane (wiadomość testową wysłało bez problemu)

2. Przygotowałem szablon

3. Podpiąłem szablon w Parametrach Wiadomości Automatycznych pod frazą Nowa Transakcja

4. Pobrałem transakcje ale nie utworzyły się żadne wiadomości do wysłania, w Wysłanych tez jest pusto.

Co jeszcze powinienem ustawić żeby to grało ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

J

Link to postu

dzięki za odpowiedź

tak, bez problemu wybieram transakcję, następnie wyślij wiadomość, z szablonu (wybieram szablon), klikam ok, wiadomość tworzy się w Skrzynce Nadawczej, i wysyłam ręcznie, przeskakuje do Wysłanych

Podejrzewam że czegoś nie mam zaznaczonego, w parametrach wygląda to następująco:

image.thumb.png.e0833224f506e64c0dabf94619515226.png

wysyłka działa więc konto zakładam że dobrze skonfigurowane

Link to postu

Odświeżenie klawiszem F5 również nic nie daje?

Sprawdziliśmy i u nas generują się wiadomości poprawnie. Jeszcze pytanie skąd się biorą transakcje. Przy tworzeniu transakcji poprzez import z Subiekta można wyłączyć tworzenie maili. W samej transakcji jest również ustawienie aby nie generowała maili automatycznie ( zakładka CECHY).

image.png.8768e6da6c72c0deaf33fab22a46178c.png

Link to postu

hmmm

standardowo pobieram transakcje z Allegro, Nie mam zaznaczonego żeby nie tworzył wiadomości automatycznych.

Zrobiłem test i w przypadku generowania paczki mail z tego samego szablonu tworzy się bez problemy, również gdy ustawię dla Grupowania Transakcji ten szablon wiadomości tworzą się bez problemu. Tylko w przypadku Nowej Transakcji nic się nie dzieje.

Link to postu
3 minuty temu, Keeper napisał:

hmmm

standardowo pobieram transakcje z Allegro, Nie mam zaznaczonego żeby nie tworzył wiadomości automatycznych.

Zrobiłem test i w przypadku generowania paczki mail z tego samego szablonu tworzy się bez problemy, również gdy ustawię dla Grupowania Transakcji ten szablon wiadomości tworzą się bez problemu. Tylko w przypadku Nowej Transakcji nic się nie dzieje.

Masz poprawny wzorzec popięty pod nową transakcję? Bo nazwa nie wskazuje...

image.png.56b27fb2b50b09d997648e57d80227bc.png

 

Pod pozostałe nic nie podpiąłeś, więc nie będą się tworzyć automatycznie żadne wiadomości...

image.png.556a359ac89ca342f11243a7911d558e.png

Link to postu

 

@MARCIN e-kupowanie.pl dzięki za odpowiedź

 

1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Masz poprawny wzorzec popięty pod nową transakcję? Bo nazwa nie wskazuje...

 

 

Wzorzec jest poprawny, zakładam że nie ma żadnego znaczenia, jaki wzorzec jest podpięty do którego kroku.

 

2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Pod pozostałe nic nie podpiąłeś, więc nie będą się tworzyć automatycznie żadne wiadomości...

 

Wiem o tym, z poziomu Sello ma wychodzić jedynie informacja z Wzorca dla każdej transakcji i nic więcej.

Link to postu
1 minutę temu, Keeper napisał:

Wzorzec jest poprawny, zakładam że nie ma żadnego znaczenia, jaki wzorzec jest podpięty do którego kroku.

Może o tym samym mówimy, ale innymi słowami: rozumiem, że pod wysyłkę do nowej transakcji masz podpięty ten SZABLON, w którym masz przygotowaną do wysyłki informację w WIADOMOŚCI > SZABLONY WIADOMOŚCI (jego nazwa nie ma znaczenia, ważna jest treść).

Link to postu
Dnia 19.07.2019 o 15:00, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może o tym samym mówimy, ale innymi słowami: rozumiem, że pod wysyłkę do nowej transakcji masz podpięty ten SZABLON, w którym masz przygotowaną do wysyłki informację w WIADOMOŚCI > SZABLONY WIADOMOŚCI (jego nazwa nie ma znaczenia, ważna jest treść).

tak, dokładnie

Szkoda ze to u nas nie trybi, poradziliśmy sobie w inny sposób.

Zastanawia mnie tylko jedno, skoro wiadomość miałaby być generowana dla Nowej Transakcji (przed zgrupowaniem) to wiadomość generowałaby się pięć razy dla klienta który zamówił pięć produktów?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...