Skocz do zawartości

Sello - allegro paczkomaty, zamówienie kuriera

Polecane posty

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu staram się jak najbardziej uprościć sobie życie i zrobiłem integrację allegro paczkomaty z sello.

Działa rewelacyjnie bo wreszcie drukuję sobie listy przewozowe na drukarce Zebra bez ciągłego przestawiania formatu wydruku.

Ale do brzegu, do tego momentu miałem zaznaczoną opcję, że dostarczę paczkę do paczkomatu (z racji przebojów z dopłatami jakiś czas się tak bawiliśmy), ale teraz chciałbym jednak aby kurier te paczki odbierał (ile można targać kartony). W managerze paczek inpostu trzeba było najpierw określić, że chce się zamówić kuriera, a następnie po wydrukowaniu listów zaznaczyć paczki po które ma przyjechać kurier, opłacić haracz (lub nie zależy), wybrać lokalizację i następnie modlić żeby się nie okazało, że kurier już jest w drodze do bazy i niestety ale nie pojawi się u ciebie.

Teraz w sello zaznaczyłem sobie, że paczki będzie odbierał kurier i ..... nie mam bladego pojęcia co dalej bo nie widzę funkcjonalności do zamówienia kuriera.

Czy oznacza to że:

a) jestem ślepy i nie widzę oczywistego przycisku i ktoś mi powie gdzie to się robi

b) nie ma magicznego przycisku i muszę się zalogować na stronie, i tam zamówić odbiór paczek przez kuriera.

Osobiście mam nadzieję na to pierwsze rozwiązanie, bo (patrz druga linijka) jest to konieczność dodatkowego działania o którym trzeba pamiętać.

Z góry dziękuję za wsparcie i pomoc :)

Link to postu

Nie wiem z jaką częstotliwością wysyłasz paczki, ale u siebie jako że wysyłam dziennie jestem dogadany z kurierem, że dziennie podjeżdża po odbiór i nie zgłaszam żadnych zleceń po odbiór paczek.Właściwie to na telefon jestem dogadany, że jak jestem gotowy z paczkami to dzwonie i podjeżdża zazwyczaj w ciągu 10-20 minut. Wiem do której krąży na rejonie, a jeżeli zdarza się że jest nawał pracy i nie daje znać to podjeżdża do mnie na koniec. Zdarzało się też po odbiorze paczek, że jeszcze tego samego dnia podrzucałem mu 1-2 paczki które zależało mi by wysłać jeszcze dzisiaj, to dobijał do otwartych zleceń innych klientów . Więc może wystarczy dogadanie z kurierem ? :) 

Edytowane przez Paweł Piotr
Link to postu

Co do podjazdów kuriera i intensywności paczek, to wysyłamy codziennie, ale z racji lokalizacji (wieś nieopodal niewielkiego miasta a oddział Inpost 40 km dalej) to taka wygodna forma nie wchodzi w grę niestety :(

Co do Informacji Bartosza - byłoby super :) Teraz radzę sobie łopatologicznie, czyli robiąc listy w sello a następnie wchodząc na stronę managera paczek i zamawiając kuriera.

Edytowane przez Daniel Lewandowski
Link to postu
Dnia 23.07.2019 o 19:43, Daniel Lewandowski napisał:

Co do podjazdów kuriera i intensywności paczek, to wysyłamy codziennie, ale z racji lokalizacji (wieś nieopodal niewielkiego miasta a oddział Inpost 40 km dalej) to taka wygodna forma nie wchodzi w grę niestety :(

Co do Informacji Bartosza - byłoby super :) Teraz radzę sobie łopatologicznie, czyli robiąc listy w sello a następnie wchodząc na stronę managera paczek i zamawiając kuriera.

Nie jesteś sam. Każdy tak robi, czyli zamawia kuriera przez stronę managera paczek. Jeżeli funkcja zamawiania kuriera była by zrobiona przez Sello, to jest to ciekawe rozwiązanie, za którym byłbym za.

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Można zgłosić stały zbiór i domówić się z kurierem. Ale to oczywiście zależy od ilości paczek i czy są codziennie (jeśli chodzi o paczkomaty), żeby nie było opłat.

Dokładnie, my mamy podpisaną umowę z InPostem i wysyłają do nas codziennie kuriera. Nie musimy nic zamawiać, po prostu przybywa :D są na pewno dopłaty, jeśli nada się mniej paczek niż 5 - gdy ilość przesyłek jest większa naliczają normalną opłatę za paczkę. Jeśli masz taką możliwość i nie wysyłasz InPostem zbyt mało, to jest to zawsze jakieś rozwiązanie a jedna rzecz do zrobienia mniej :)

Link to postu
Dnia 22.07.2019 o 13:13, Bartosz Rosa napisał:

Nie mieliśmy, z tego co pamiętam, zgłoszeń zapotrzebowanie na taką funkcję w programie - nawet nie wiem czy API daje taką możliwość. Ale możemy rozeznać temat i pomyśleć o dodaniu takiej funkcji.

Daje, daje, no przecież to już jest. Właśnie to uruchomiłem. Przed uruchomieniem dzwonisz do swojego Opiekuna w Inpost aby wygenerował Ci nowy TOKEN na nowe warunki odbioru, gdzie podajesz adres skąd kurier ma zabierać Paczkomaty godzinę o jakiej ma się podstawiać (mniej więcej) i adres mailowy.

U nas działa po wpisaniu nowego tokenu tworzysz w Sello nowy rodzaj transportu:

 

image.png.4cb918607ae16414f2d3901f95e4bc8a.png

Pamiętaj, że poniżej 5 paczek dziennie płacisz dopłątę za podjazd kuriera, a od 5 w górę nie ma już tej dopłaty.

Stąd ja mam metodę, że przy piątej paczce Paczkomatowej edytuję transakcję, aby przypisać jej zamiast standardowego nadania w Paczkomacie - ten oto powyższy odbiór przez kuriera. Póki co od tygodnia śmiga. Jak zapomnę wysłać do 12:00 do idę do paczkomatu i kurier się nie zjawia. Przyjmują ten TOKEN do 12:00 potem też przyjmują, ale kurier podaje, że go nie ma zlecenia czy zlecenie przechodzi na następny dzień czy coś.

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 22.07.2019 o 04:09, Paweł Piotr napisał:

Nie wiem z jaką częstotliwością wysyłasz paczki, ale u siebie jako że wysyłam dziennie jestem dogadany z kurierem, że dziennie podjeżdża po odbiór i nie zgłaszam żadnych zleceń po odbiór paczek.Właściwie to na telefon jestem dogadany, że jak jestem gotowy z paczkami to dzwonie i podjeżdża zazwyczaj w ciągu 10-20 minut. Wiem do której krąży na rejonie, a jeżeli zdarza się że jest nawał pracy i nie daje znać to podjeżdża do mnie na koniec. Zdarzało się też po odbiorze paczek, że jeszcze tego samego dnia podrzucałem mu 1-2 paczki które zależało mi by wysłać jeszcze dzisiaj, to dobijał do otwartych zleceń innych klientów . Więc może wystarczy dogadanie z kurierem ? :) 

U nas podobnie jak podaje @Daniel Lewandowski.

Każdy kurier już odmówił partyzantki. Wymagają ostatnio kurierzy zlecenia z Sello albo z managera paczkomatów, albo ze Smartpaczki, albo tel na infolinię, a my mamy prawie 40km do bazy Inpostu jakaś strefa podmiejska mała wiocha i praktycznie żaden kurier inny też tyłka nie ruszy do nas, żeby podjechać bez zlecenia UPS DPD - nie ma mowy regularnie odmawiają nawet jak przychodzą z paką do sąsiada, może w dużych miastach jest inaczej.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

 

Dnia 27.07.2019 o 21:34, HotKey . napisał:

Daje, daje, no przecież to już jest. Właśnie to uruchomiłem. Przed uruchomieniem dzwonisz do swojego Opiekuna w Inpost aby wygenerował Ci nowy TOKEN na nowe warunki odbioru, gdzie podajesz adres skąd kurier ma zabierać Paczkomaty godzinę o jakiej ma się podstawiać (mniej więcej) i adres mailowy.

U nas działa po wpisaniu nowego tokenu tworzysz w Sello nowy rodzaj transportu

No ja już z tego zrezygnowałem. Działa niestabilnie.

4x kurier podjeżdżał potem 3 dni z rzędu nie podjeżdżał. Wystawiamy zlecenie podjazdu z Managera Inpostu i nigdy nie było skuchy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...