Skocz do zawartości

Raport własny, po ponownym uruchomieniu programu

Polecane posty

Nie wiem jak to nazwać, może nie błąd, ale jakieś dziwne zachowanie po restarcie :) Otóż mamy jakieś tam raporty własne, odpaliłem Sobie jeden raport, na jednej zakładce. Popracowałem, wyłączyłem program. Uruchamiam program ponownie, oczywiście w pierwszej zakładce pojawia się mój raport, ale sam raport ma tym razem zakładki widoków, z innymi raportami własnym, dobranymi na jakiś nieokreślonych zasadach - to znaczy, mam wrażenie, że to raporty własne, podłączone do zakładek widoków, ale nie jestem pewien. Obstawiam, że kontrola uprawnień jest zachowana, więc to nie jest jakiś problem, jedynie co, jak nam się nazbiera raportów, to może zabraknąć miejsca ;) Uruchomienie raportu na nowo, oczywiście ukrywa zakładki.

Przechwytywanie.thumb.PNG.81565b1d549dbb8385be61caf0135063.PNG

Link to postu

To wygląda na błąd. Chciałabym napisać, że go poprawimy, ale na razie nie udało się go powtórzyć. 

Trochę pytań dodatkowych: 

- czy to są wszystkie raporty z tej bazy czy jakiś losowy podzbiór?

- czy te raporty (włącznie z wybranym) są podpięte jako widoki w jakimś module? 

- co jest w historii zakładki po starcie programu? (Można to sprawdzić w bazie: SELECT * FROM ModelDanychContainer.StanyAplikacji WHERE Klucz = 'OpenServices.Gratyfikant')

Link to postu
4 minuty temu, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

- czy to są wszystkie raporty z tej bazy czy jakiś losowy podzbiór?

Nawet bardzo losowy, bo raportów własnych mamy 53. Niestety moja pamięć słabnie z wiekiem, ale wydaje mi się, że są one najnowsze, aczkolwiek ten który był świeżo dodany, pokazuje się w środku. Wszystkie są typu SQL, jak ten, który zamykam.

6 minut temu, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

- czy te raporty (włącznie z wybranym) są podpięte jako widoki w jakimś module? 

Tylko kilka z nich.

8 minut temu, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

- co jest w historii zakładki po starcie programu? (Można to sprawdzić w bazie: SELECT * FROM ModelDanychContainer.StanyAplikacji WHERE Klucz = 'OpenServices.Gratyfikant') 

Tutaj może być klucz, bo uruchamiam z Subiekt NEXO, w multiprogram. Aczkolwiek, nie wyciągnąłem cudów:

<Journals><Journal IsActive="true"><Service Caption="Infoserwis" RestoreData="LANDING_PAGE" /></Journal></Journals>

Dodam, że zamykałem całkowicie wszystkie zakładki, wszedłem w raporty, w wybrany raport, zamykam Subiekta i po włączeniu mam widok, jak z zrzutu ekranu - więc jest powtarzalne. Po próbach na innych raportach własnych SQL, tak samo, nawet tych, których tutaj nie ma - starszych. Dorzucam jeszcze zawartość zakładki więcej.

Przechwytywanie.PNG.1a6c9a5b1447c49c08351076569b6beb.PNG

Link to postu
16 godzin temu, Katarzyna Rozmarynowska napisał:

Jeśli to jest Subiekt z Gratyfikantem (a nie Gratyfikant z Subiektem), to właściwa lista zapamiętanych zakładek powinna się pojawić po wykonaniu: SELECT * FROM ModelDanychContainer.StanyAplikacji WHERE Klucz = 'OpenServices.Subiekt'. 

Zapomniałem dodać, że właśnie zmieniłem na Subiekt (domyśliłem się), nawet z drobnym modem na użytkownika:

SELECT sap.Wartosc 
FROM ModelDanychContainer.StanyAplikacji AS sap 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Uzytkownicy AS u ON u.Id=sap.UzytkownikId
WHERE sap.Klucz = 'OpenServices.Subiekt' AND u.Nazwa='Radomił Ząbik'

... ale potem Sobie uświadomiłem, że to się dzieje na Adminie, więc poprawna wartość jest ta:

<Journals><Journal IsActive="true"><Service Caption="Raporty" RestoreData="VIEW#ebfbdce5-a468-467a-8db6-c65e4163c214" /><Service Caption="Premia produkcyjna" RestoreData="REPORT#ec5d834c-5f8e-4c5a-99bc-8e8cd60489bf" /></Journal></Journals>

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...