Skocz do zawartości

Wyszukiwanie klienta po numerze telefonu lub mailu

Polecane posty

Próbowałam  w zakładce Transakcje/wszystkie jak również w zakładce Klienci/wszyscy.

Zdarza się bardzo sporadycznie, że znajduje po numerze telefonu, albo mailu, w większości przypadków jednak nie znajduje. Nie wiem od czego to zależy, jest to dość istotne np kiedy kupujący robi zwrot produktu i nie podaje danych (na etykiecie inpostu jest tylko numer telefonu). 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wyszukiwanie klienta po numerze telefonu lub mailu

Potwierdzam, szukanie po numerach telefonów jest bardzo uciążliwe. W każdej z zakładek działa tak samo, czyli w całości nie wyszukuje praktycznie w ogóle ;) Radzę sobie dzieląc numer na 3 części po 3 cyfry i szukam w paczkach, a nie w klientach/transakcjach (wstawiam dodatkowo filtr na InPost, w końcu skoro to zwrot, to i nadanie musiało tak iść). Wtedy przynajmniej zmniejsza się ilość przesyłek - z tym, że u nas tych paczek nie ma aż tak dużo dziennie, dlatego przeskoczenie szybko listy nie jest jakimś dużym problemem. Ponadto z reguły klienci kontaktują się wcześniej, więc i spodziewam się otrzymać taką przesyłkę. W wyszukiwaniu po adresie email nie zauważyłam większych problemów, praktycznie zawsze działa bezbłędnie. Trzeba tylko pamiętać, że emaile klientów na Allegro są pokrzaczone, a w niektórych miejscach nadal można znaleźć adresy normalne - np. w managerze paczek InPostu, w paczkach przychodzących (czyli przy zwrotach) ;)

Przydałby się jakiś jednolity zapis numerów telefonów. Klienci podają, jak leci i dzięki temu w bazie mamy takie kombinacje jak 48xxx, +48xxx, 0048xxx, 0xxx, 00xxx, numery ze spacjami co 3 cyfry, czasami co dwie, również bez spacji i możnaby tak wymieniać w nieskończoność :)

Link to postu
20 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A wyszukiwanie wg Adresów pocztowych klienta?

W tym przypadku nie zadziała, bo adresy pocztowe to adresy paczkomatów. A z resztą wyszukiwanie według adresów pocztowych też kiepsko działa przynajmniej u mnie.

6 minut temu, Joanna S. napisał:

 

Przydałby się jakiś jednolity zapis numerów telefonów. Klienci podają, jak leci i dzięki temu w bazie mamy takie kombinacje jak 48xxx, +48xxx, 0048xxx, 0xxx, 00xxx, numery ze spacjami co 3 cyfry, czasami co dwie, również bez spacji i możnaby tak wymieniać w nieskończoność :)

U mnie nawet jeśli numer telefonu jest dokładnie w takiej formie w jakiej podał go klient, to i tak nie znajduje.

Link to postu

A w którym polu znajduje się ten szukany numer telefonu? Bo z jednej strony są adresy (zawierające telefon) w kliencie, numery telefonów w kliencie, z drugiej adresy w transakcji, które również zawierają numery telefonów. Możliwe, że dany sposób wyszukiwania nie szuka akurat tam gdzie te numery są.

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A w którym polu znajduje się ten szukany numer telefonu? Bo z jednej strony są adresy (zawierające telefon) w kliencie, numery telefonów w kliencie, z drugiej adresy w transakcji, które również zawierają numery telefonów. Możliwe, że dany sposób wyszukiwania nie szuka akurat tam gdzie te numery są.

Nawet jeśli w obu polach znajduje się ten sam numer telefonu, to i tak go nie znajduje, i bez różnicy czy wpiszę go w formie xxxxxxxxx czy +48xxxxxxxxx czy +48xxx xxx xxx, po prostu nie działa.

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Może jeszcze inaczej, żeby zobrazować problem.

Dostaję coś takiego od klienta, klient nie wkłada do paczki żadnego info, nie ma paragonu, nie ma formularza odstąpienia, nic. Bo on już sobie odstąpił przez Allegro i ma w dupie jak ja to zidentyfikuję.  Wpisując w sello jego numer telefonu, czyli: 694382440 sello nic nie znajduje. Po czym jak już wreszcze udaje mi się dowiedzieć kto to (zadzwoniłam zapytałam), okazuje się, że ten numer w sello był podany, tylko sello go nie znalazło.

67402876_1138135469704705_2466487739705458688_n.jpg

Przechwytywanie.PNG

Link to postu

Sprawdziliśmy podany przykład i nam ten numer telefonu wyszukało. Czy wyszukiwanie klienta odbywa się w zakładce transakcje WSZYSTKIE i na pewno nie ma żadnego filtru nałożonego na listę? W szczególności, przy wielu kontach czy również jest wybrany kontekst wszystkie konta?

Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdziliśmy podany przykład i nam ten numer telefonu wyszukało. Czy wyszukiwanie klienta odbywa się w zakładce transakcje WSZYSTKIE i na pewno nie ma żadnego filtru nałożonego na listę? W szczególności, przy wielu kontach czy również jest wybrany kontekst wszystkie konta?

Sprawdzałam na dwa sposoby, w zakładce transakcje Wszystkie bez filtru na wszystkich kontach i w zakładce Klienci wszyscy, na pewno nie wyszukuje.

 

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

Link to postu

Ale na powyższych screenach widać numer wpisany jednym ciągiem, bez spacji. Sprawdzaliśmy taki przypadek u nas i wyszukuje go normalnie, dlatego dziwne, że nie działa.

Co do spacji, to możemy dołożyć normalizowanie numeru telefonu wpisanego przez klienta, usuwać z niego spacje itp.

Link to postu
Dnia 2.08.2019 o 15:04, Bartosz Rosa napisał:

Co do spacji, to możemy dołożyć normalizowanie numeru telefonu wpisanego przez klienta, usuwać z niego spacje itp

Byłoby to mega przydatne. Jak zachodzi konieczność wyszukania klienta po numerze telefonu to żyć się odechciewa ? tym bardziej teraz z anonimizacją adresów mailowych.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Normalizacja numeru telefonu będzie dodana w 1.36. Z numerów telefonów pobieranych z Allegro będą usuwane spacje, kreski i nawiasy. Dzięki temu wyszukiwanie po numerach telefonów (bez spacji) będzie działać. Dotyczyć to będzie tylko nowych transakcji, nie będziemy ingerować w już zapisane numery telefonów.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...