Skocz do zawartości

[PROPOZYCJA] Wznawianie aukcji z TOWARÓW

Polecane posty

Wg mojego sposobu pracy i ew. oczekiwań marzę sobie o takiej opcji w Sello jak poniżej. ?

Opcja "Wznów aukcję" pozwalała by WZNOWIĆ OFERTĘ z liczbą dostępną do wystawienia z Subiekta, jednocześnie zachowując opis zachowany w AUKCJI ZAKOŃCZONEJ (ominiemy utrudnienie korekt opisu przy wystawianiu, których nie da się wpisać w Sello TOWARY, gdyż nie ma w nich edytora opisu allegro).

image.png.c6d28f570c2dbb71719faaae3a437d52.png

 

Co sądzicie?

ST, w jaki sposób się do tego przymierzacie?

 

 

PS

Przy okazji, kto pamięta, kiedy ostatno użył tej opcji w którymkolwiek miejscu Sello? Bo ja nie pamiętam...

image.png.3d409d48ec5f294a1ac9384fabf71aa9.png

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu
7 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ST, w jaki sposób się do tego przymierzacie?

Na początek wznawianie ręczne z poziomu Aukcji - bo to oczywiste i podstawowe.

Później wznawianie automatyczne, gdy wróci towar na stan - choć tutaj trzeba pilnować na ilu aukcjach jest takie wznowienie włączone. Nie wiem czy wtedy będzie potrzebne wznawianie z towarów?

9 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przy okazji, kto pamięta, kiedy ostatno użył tej opcji w którymkolwiek miejscu Sello? Bo ja nie pamiętam...

Historia ostatnio edytowanych powstała aby rozwiązać problem braku możliwości otworzenia kilku okien jednocześnie.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Na początek wznawianie ręczne z poziomu Aukcji - bo to oczywiste i podstawowe.

Czyli tak jak dziś WYSTAW PONOWNIE tylko jako WZNÓW? Można będzie ją ustawić jako nie gotową do wznowienia, ale znajdzie się w PRZYGOTOWANYCH?

Jeśli tak będzie, to powstanie trudność wybrania którą z zakończonych aukcji wybrać do WZNOWIENIA, mamy na to 30 dni od zakończenia, a czasem mniej...

Skąd Sello będzie brało ilość do WZNOWIENIA? Tak jak dotąd będzie okienko do ustawienia naszego wyboru?

 

4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Później wznawianie automatyczne, gdy wróci towar na stan - choć tutaj trzeba pilnować na ilu aukcjach jest takie wznowienie włączone.

Czy dalej przygotowanie ofert w PRZYGOTOWANYCH i ręczna ich wysyłka po sprawdzeniu? (ręczna i automatyczna oczywiście - jak komu pasuje).

 

5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie wiem czy wtedy będzie potrzebne wznawianie z towarów?

To się pewnie okaże, ale mamy opcje wystawiania z szablonów jednym klikiem, to - w tej chwili w mojej ocenie - najoptymalniejsza była by WZNÓW AUKCJĘ, albo WZNÓW z ZAKOŃCZONYCH, i dalej by się to odbywało 1 klikiem bez względnu na ilość towarów.

No chyba, że Sello będzie to robić automatycznie z uwzględnieniem ilości dostępnych do wystawienia.

 

?

A co jeśli ktoś zechce wznowić aukcję której stan dostępności =0. U mnie to występuje często...

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Później wznawianie automatyczne, gdy wróci towar na stan - choć tutaj trzeba pilnować na ilu aukcjach jest takie wznowienie włączone. Nie wiem czy wtedy będzie potrzebne wznawianie z towarów?

Najlepiej w ustawieniach dać wybór, w jaki sposób wznawiać aukcje przy pojawieniu się towarów na stanie:

1) nie wznawiaj automatycznie

2) wznawiaj wszystkie zakończone aukcje z towarem

3) wznawiaj ostatnią zakończoną aukcję z towarem

Wznawianie "ręcznę" z poziomu towarów też się przyda.

Link to postu
18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Można będzie ją ustawić jako nie gotową do wznowienia, ale znajdzie się w PRZYGOTOWANYCH?

Wznowienie aukcji to jest w zasadzie wysłanie jednego zlecenia, podobnie jak zakończenie. Możemy też zrobić tak, aby stare aukcje po prostu ustawiane były jako przygotowane i będzie można je wtedy edytować i dalej jej wysłanie do Allegro będzie szło identycznie jak wysyłanie nowych aukcji, z tym że aukcje takie mają już przydzielony numer więc zamiast tworzyć aukcję w serwisie (draft) będą aktualizować istniejącą i uruchomią też istniejącą. To w zasadzie zależy od Waszych potrzeb, bo tutaj możemy zrobić dowolnie.

18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Skąd Sello będzie brało ilość do WZNOWIENIA? Tak jak dotąd będzie okienko do ustawienia naszego wyboru?

Może brać z towarów tak jak przy wystawianiu ponownym.

 

18 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy dalej przygotowanie ofert w PRZYGOTOWANYCH i ręczna ich wysyłka po sprawdzeniu?

Przy automatycznym wznawianiu myślę, że mogło by to też działać na zasadzie ustawienia aukcji jako przygotowanej, zaktualizowanie jej ceny, stanu i wysłanie dalej już standardowym mechanizmem wystawiania - czyli automatycznie jeśli jest taka funkcja włączona, lub ręcznie (po sprawdzeniu).

Weźmiemy Wasze sugestie pod uwagę, więc wypisujecie tutaj swoje pomysły i potrzeby.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Może brać z towarów tak jak przy wystawianiu ponownym.

 

3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

lub ręcznie (po sprawdzeniu).

Zgadzam się.

 

Wg mnie kluczowym będzie to, jak przefiltrować zakładkę ZAKOŃCZONE żeby odnaleźć te aukcje, które chcemy wznowić. Musiałby być jakiś mechnizm, który pokaże te aukcje, które są w TOWARACH do wystawienia, i dodatkowo wyświetlić tylko ZAKOŃCZONE o najmłodszej dacie zakończenia. Chyba, że popełniam tu jakiś błąd logiczny...

Jeśli tak, to dlaczego nie zrobić tego z TOWARÓW, gdzie już jest odpowiedni filtr? Wówczas jedynie należało by wyszukać ostatnią z zakończonych aukcji danego towaru... (ja znowu swoje, prawda?).

Jak ktoś zechce wystawić sobie ręcznie coś z zerowym stanem, to też w TOWARACH sobie odnajdzie które to towary i je wznowi, poprawi w PRZYGOTOWANYCH i wyśle do serwisu...

Oczywiście mogą być różne dobre scenariusze tej operacji. Jak zawsze w Sello ważne jest ograniczenie klikania (no może nie na etapie projektowania funkcji :) ).

 

 

Link to postu

Potrzeby użytkowników wydają się być skrajnie różne (od potrzeby zupełnie automatycznego wznawiania, gdy tylko towar jest na stanie po potrzebę ręcznego sprawdzania i decydowania co wznowić). Na pewno potrzeba możliwości wyboru.

A może by tak przy okazji automatycznego wznawiania dodać sugerowane już w poniższym wątku opcje manipulowania za pomocą modyfikatorów dostępną na aukcji ilością towaru:

Jeśli Sello będzie pilnowało, by suma ilości wystawionej na wszystkich aukcjach danego towaru nie przekraczała dostępnej w SGT ilości to ja osobiście ucieszę się z automatycznego wznawiania wszystkich aukcji z danym produktem.

Jako dodatkowe zabezpieczenie przyda się ustawienie w okienku aukcji "Nie wznawiaj automatycznie" - by mieć możliwość wykluczenia konkretnej aukcji z globalnego ustawienia.

Link to postu
Dnia 25.07.2019 o 15:27, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przy okazji, kto pamięta, kiedy ostatno użył tej opcji w którymkolwiek miejscu Sello? Bo ja nie pamiętam...

Ja używam listy transakcji ostatnio edytowanych. Przykładem jest sytuacja w której edytuję transakcję w taki sposób, że po jej zapisie znika mi z listy ze względu na zastosowane filtry wyświetlania listy. Wtedy mam szybki dostęp aby do niej ponownie wejść aby np. znowu coś zmienić.

Edytowane przez maniootek •
  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 26.07.2019 o 10:21, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

Zgadzam się.

 

Wg mnie kluczowym będzie to, jak przefiltrować zakładkę ZAKOŃCZONE żeby odnaleźć te aukcje, które chcemy wznowić.

Tak, tylko, że to filtrowanie przestało działać poprawnie, przynajmniej filtrowanie, po dacie, jeśli ustawiam, pokaż zakończone z ostatnich 7 dni, to jest Meksyk, przynajmniej od ostatnich 3 wersji nie filtruje po dacie tylko po teoretycznej dacie wznowienia. Szkoda. Jak to działa u Was?

Link to postu
1 godzinę temu, HotKey . napisał:

pokaż zakończone z ostatnich 7 dni,

Filtr rzeczywiście chyba nie działa za dobrze, ale naprowadziłeś mnie na jeszcze jedną zagwozdkę:

Żeby wznawiać właściwe TOWARY filtr musiałby działać w opcji:

Pokaż zakończone z X dni (nie wyświetlaj tych, które obecnie są wznowione/w zakładce TRWAJĄCE).

Czyli mówić inaczej: Pokaż zakończone z X dni (wyświetlaj tylko te, które w zakładce TOWARY są oznaczone jako NIEWYSTAWIONE)

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie we wcześniejszych wersjach data zakończenia była wpisywana na sztywno przez Sello w momencie zakończenia, a nie brana z Allegro.

Dokładnie coś takiego jest potrzebne. Nie musi być z dokłądnością co do minuty, ale chociaż co do dnia, bo kurde towary mi nie rotują, ja po tygodniu znajduje, że aukcja zamknięta, a w Sello filtr nie pokazuje tego.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się przycisk "wznów w serwisie" - super sprawa bo to pojedyncze kliknięcia "do przodu". Przydałoby się jednak rozszerzyć go o funkcjonalność wznawiania grupy aukcji, teraz jak zaznaczymy ową grupę to po kliknięciu otworzy się wznawianie tylko jednej z aukcji z owej grupy. Fajnie byłoby, gdyby wówczas od razu każda otwierała się w nowej zakładce.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zasadniczo wygodniej byłoby gdyby ten przycisk był w zakładce towary,

filtruję sobie - pokaż nie wystawione w allegro oraz ze stanem większym od zera,

liczę też na to że przycisk wznów, wywoła zlecenie z sello i wznowi tą aukcję automatycznie - bez przenoszenia mnie na allegro i ręcznego jej wznawiania,

tak aby docelowo można było wznowić hurtem np. 100 aukcji czy też więcej.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

 

 

Bartku, a co z poniższą opcją?

image.png.bdc6f27a0e4b7a844a316f4ccf563ca4.png

 

Aktualnie chyba nie działa poprawnie?

W Sello pokazuje mi 15 a w Allegro 23, tutaj;

image.png.9ac22aecc524205bc941b5a0a7acbc10.png

 

Dopiero jak dodam liczbę z powyższego filtra do tej z:

image.png.f1035c781e6a129f4c4b50a35fb66eb7.png

to mam 23 ("przez rok" 15 i "od 11 miesięcy" 8. Chyba, że tak ma być?

 

 

A w której wersji w Sello znajdzie sie wznawianie?

Link to postu

Najpierw chcemy zakończyć proces przechodzenia na nowe API i ustabilizować ewentualne problemy. Rozszerzanie funkcjonalności w takim "zmieszanym" kodzie jest dosyć trudne i czasochłonne.

Co do filtra, to bez ofert kupna przez rok oznacza, że już za to płacisz, od 11 miesięcy, że w najbliższym czasie będzie wymagana opłata utrzymaniowa. Możliwe, że Allegro liczy to nieco inaczej, bo mają tam filtr kolejne 30 dni, który może sumować i te za które obecnie płacisz i te za które dopiero będzie opłata pobierana.

Link to postu
14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Co do filtra, to bez ofert kupna przez rok oznacza, że już za to płacisz, od 11 miesięcy, że w najbliższym czasie będzie wymagana opłata utrzymaniowa.

To by się mogło zgadzać, bo ostatnio nie miałem czasu się zająć tymi opłatami. Suma się zgadza, jeszcze się przyjrzę czy to te same aukcje - ale tak powinno być.

 

I jeszcze dopytam z różnych "beczek":

* Jak sądzisz czy uda się kolejnej wersji (nie tej z nexo) dodać wszystki opcje dostępne z API?

* Jeśli chcę dodać nowe zdjęcie do oferty trwającej i potem do opisu to jak to zrobić? Zdjęcie wiem jak dodać ale jak edytować opis? Opcja jest dostępna tylko przy korzystaniu z szablonów czy jest inne obejście?

* Gdy chcę zmienić tekst w ofercie trwającej to skąd wziąć fragment tekstu z fragmentem kodu skoro nie da się go w trwającej wyświetlić w sposób uproszczony?

* Jeśli chciałbym skorygować format wpisanego nr telefonu do paczkomatu ShipX, to jak to zrobić skoro 2-klik w paczce na adresie do wysyłki jest zablokowany (w przeciwieństwie do innych dostaw)?

Link to postu
27 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak sądzisz czy uda się kolejnej wersji (nie tej z nexo) dodać wszystki opcje dostępne z API?

w 1.33 będzie pobieranie transakcji i formularzy. Rozpoczynamy właśnie prace nad tym. Co będzie dalej to czas pokaże :). Nie chcę teraz obiecywać, bo różnie bywa, sam wiesz ile razy musieliśmy coś przekładać ze względu na różne czynniki zewnętrzne.

32 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli chcę dodać nowe zdjęcie do oferty trwającej i potem do opisu to jak to zrobić? Zdjęcie wiem jak dodać ale jak edytować opis? Opcja jest dostępna tylko przy korzystaniu z szablonów czy jest inne obejście?

Tylko przy użyciu szablonów.

32 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Gdy chcę zmienić tekst w ofercie trwającej to skąd wziąć fragment tekstu z fragmentem kodu skoro nie da się go w trwającej wyświetlić w sposób uproszczony?

Zależy jaki masz tekst. Generalnie im dłuższy tekst tym trudniej skorzystać z podmiany, ale jeśli masz pogrubienie to można wnioskować, że słowo lub zdanie jest <b>pogrubione w ten sposób</b>.

35 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli chciałbym skorygować format wpisanego nr telefonu do paczkomatu ShipX, to jak to zrobić skoro 2-klik w paczce na adresie do wysyłki jest zablokowany (w przeciwieństwie do innych dostaw)?

A nie miałeś już utworzonej przesyłki w InPoście w tym momencie?

Link to postu
Dnia 27.09.2019 o 13:36, Bartosz Rosa napisał:

A nie miałeś już utworzonej przesyłki w InPoście w tym momencie?

Tak, przed synchro rzeczywiście można edytować.

 

Dnia 27.09.2019 o 13:36, Bartosz Rosa napisał:

Zależy jaki masz tekst. Generalnie im dłuższy tekst tym trudniej skorzystać z podmiany, ale jeśli masz pogrubienie to można wnioskować, że słowo lub zdanie jest <b>pogrubione w ten sposób</b>.

To nieco ogranicza działanie, albo wymusza stworzenia szablonów lub edycji przez allegro. Uważam, że warto by iść w stronę pełnej edycji aukcji trwającej i jej opisu z poziomu Sello. Tak jak jest w szablonach. Albo utworzyć możliwość stworzenia z aukcji trwającej szablonu i szablonu aukcji w sposób (1/2)automatyczny.

 

CIEKAWOSTKA:

Bartek, jak pozbyć się błędu, który przy jakimkolwiek filtrze i koncie nie pokazuje nic do zmian. Pokazał się i już:

image.png.e36d32f5ffb9b175e3a53b1a4ca8fd5a.png

Link to postu

Ten błąd nie dotyczy tego filtra. Filtr odnosi się do zmian oczekujących, zaś na czerwona plakietka oznacza błąd przypisany do którejś z aukcji (jest na czerwono). Ustaw widok wszystkich kont i przejdź po zakładkach przygotowane, trwające - gdzieś tam jest aukcja podświetlona na czerwono.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...