Skocz do zawartości

W aukcjach trwających nie mam aukcji trwającej

Polecane posty

Czy na pewno aukcja jest trwająca w Allegro?

Proszę zrobić pobieranie niepełne.

Upewnić się, że w raporcie nie pojawił się żaden błąd dotyczący pobierania/zapisywania aukcji.

Proszę się upewnić, że nie ma żadnych filtrów włączonych, w tym filtr nad listą aukcji, kontekst konta oraz filtr opiekuna na dole obok raportu.

Proszę również sprawdzić, czy w oknie zarządzania kontami i licencjami nie ma powielonego konta.

Link to postu

Status    Czas    Opis zdarzenia    Kontekst    Obiekt
Błąd    30.07.2019 14:25:25    Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zaplanowanych, aktywnych z konta xxxx w serwisie Allegro.pl (Polska) (0-100): Niepoprawna odpowiedź serwera Allegro. Szczegóły w raporcie.  Nie można wykonać wiązania w czasie wykonania na pustym odwołaniu. Zwrócone dane: {"error":"invalid_token","error_description":"Access token expired: eyJhbGciOiJSUzI1NiIsInR5cCI6IkpX   

Link to postu

No zrobiłem to tuż po napisaniu poprzedniego posta. Wychodzi na to że działa. Tak zrobiłem to po aktualizacji ale widać wyrąbało w kosmos i jakimś cudem łączyło się z kontem 3 razy na raz tym z komunikatu a drugie konto w ogóle się nie łączyło i było wszystko ok - Nie ogarniam tego w ogóle

Link to postu

Czy jest zainstalowana najnowsza wersja 1.31.3? Statystyki mówią, że obecnie najwięcej jest wersji 1.31.1, natomiast w aktualizacjach 2 i 3 było sporo poprawek kluczowych problemów.

Co gorsze, jest jeszcze ponad 100 firm, które nie mają wersji 1.31, a więc nadal działają na starym API - które w dużej mierze już nie funkcjonuje ?, w tym kilkanaście mających jeszcze wersję 1.29.

Link to postu

Akcja jest na stronie startowej Sello - powinna dotrzeć do każdego, być może trzeba będzie dorobić jakieś elementy migające w programie ;). Posiadanie starszych wersji programu (zwłaszcza w obecnym okresie) nie sprzyja nikomu. Dlatego zawsze gorąco zachęcamy do aktualizacji - tym bardziej, że jest darmowa.

Link to postu

Ja bym zmienił to

INFORMACJE O WERSJI

AKTUALIZACJA CEN W OFERTACH TRWAJĄCYCH

W związku z licznymi zgłoszeniami dodaliśmy funkcję zmian cen Kup Teraz w ofertach trwających. Sama funkcja korzysta z nowego API Allegro ale jest zaimplementowana jeszcze w starym synchronizatorze z Allegro – który docelowo zniknie z Sello. Aktualnie trwają prace nad pozostałymi zmianami zbiorczymi w ofertach trwających działających już całkowicie w nowym modelu synchronizacji.

ROZSZERZONE ADRESY E-MAIL W TRANSAKCJACH

W aktualizacji dodaliśmy również przenoszenie rozszerzonych adresów e-mail (zawierających sufiks z +) z formularzy pozakupowych do adresu dostawy transakcji.

 

 

Na coś w rodzaju wszystko się rypie natychmiast zainstaluj nową wersję.

Większość ludzi podchodzi do nowych wersji i aktualizacji czegokolwiek z lekkim opóźnieniem - znaczy się oczekiwaniem na poprawkę aktualizacji. Instaluje poprawkę jak coś mi ewidętnie nie działa. A ten opis wskazywał na coś z czego nie korzystam na razie. Zainstalowane czekam na efekty

Link to postu

Myślę, że po prostu bardziej intensywnie będziemy informować o dostępnej aktualizacji. Może nie tak jak to robi jedna z przeglądarek internetowych, która zawsze się aktualizuje jak jest najbardziej potrzebna :), ale przynajmniej nie odpuszcza. W programach typu Sello wymuszanie aktualizacji nie wchodzi w grę, ale bardziej intensywny czy wręcz agresywny chwilami marketing mógłby się sprawdzić.

Link to postu

O ile ikona na belce przy zakładce Start jest dość widoczna, tak nie każdemu chce się do niej włazić, aby sprawdzić co się dzieje. U nas z reguły powiadomienie wisi kilka dni, aż nie nastanie luźniejsza chwila do aktualizacji programu (czasem nawet się o tym zapomni ;) ). Przy ważniejszych aktualizacjach, bez których nie będą działać funkcje programu (w związku z przejściem na nowe API Allegro) możnaby było zarzucić komunikat na starcie programu (tak jak ma to zrobiony Subiekt) i użytkownik albo zaktualizuje teraz, albo zrobi to później - będzie w każdym bądź razie informowany o konieczności aktualizacji za każdym razem, jak uruchomi program. Może być to nieco upierdliwa opcja, jednak dzięki dobrze sformułowanemu komunikatowi więcej osób ogarnęłoby, że to właśnie brak aktualizacji powoduje u nich różne problemy :) A tak to większość wejdzie w program, spojrzy że jest coś do aktualizowania, ale przez x czasu nic z tym nie zrobi, bo nie widzą takiej potrzeby skoro do tej pory dana wersja programu chodziła bez problemu.

  • Lubię to 2
Link to postu
7 minut temu, Joanna S. napisał:

możnaby było zarzucić komunikat na starcie programu

Tak, to było by dobre. Może zrobić podobnie jak przy instalacji nowego Sello, jest info o nowszej wersji, niż ta instalowana!

Może jakiś tekścik?

 

?

 

'

Stare masz Sello,

będziesz mieć kłopoty!

Aktualizuj program Ziom,

mało to roboty!

--
InsERT S.A.
ul. Jerzmanowska 2, 54-519 Wrocław
NIP 898-19-45-134, REGON 932283479
KRS: 0000306888
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydz. Gosp. - KRS
Kapitał zakładowy: 16.000.000 zł

"

  • Lubię to 2
Link to postu
20 godzin temu, Joanna S. napisał:

tak nie każdemu chce się do niej włazić, aby sprawdzić co się dzieje.

Zazwyczaj są tam same dobre wieści :). Swoją drogą, Sello nie startuje na stronie startowej gdzie widać powiadomienie od razu?

20 godzin temu, Joanna S. napisał:

możnaby było zarzucić komunikat na starcie programu

Sęk w tym, że aktualizacje nie działają wstecz :), więc ciężko było by powiadomić użytkowników za pomocą funkcji, której w programie nie było i póki co nie ma :)

20 godzin temu, Joanna S. napisał:

Może być to nieco upierdliwa opcja

Właśnie tego chcieliśmy uniknąć, ale widocznie wyjścia nie ma :).

20 godzin temu, Joanna S. napisał:

A tak to większość wejdzie w program, spojrzy że jest coś do aktualizowania, ale przez x czasu nic z tym nie zrobi, bo nie widzą takiej potrzeby skoro do tej pory dana wersja programu chodziła bez problemu.

Nasze obserwacje pokazują, że najszybciej na nowe wersje przechodzą użytkownicy, którzy... siedzą przy programie w weekendy :). I to nie chodzi tylko o sam fakt aktualizacji. Zakładam, że spora grupa to osoby aktywnie udzielające się na forum, no bo macie styczność bezpośrednio z nami. Druga grupa, to użytkownicy, którzy mają relatywnie nową wersję, ale poprzestali na którejś poprawce - zapewne rozwiązywała ich problem. No i trzecia grupa, użytkownicy, którzy nie dbają o to, którą wersję mają i działają na niej aż coś przestanie działać  :).

Wszystkie te grupy są mniej więcej równoliczne.

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może zrobić podobnie jak przy instalacji nowego Sello, jest info o nowszej wersji, niż ta instalowana!

Taki mieliśmy plan, aby funkcja informująca o aktualizacji była w programie razem ze zmianami w instalatorze, ale brakło czas. Zapewne niedługo się pojawi, ale zanim zmiana dotrze do grupy trzeciej :), to jeszcze sporo czasu upłynie.

 

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Swoją drogą, Sello nie startuje na stronie startowej gdzie widać powiadomienie od razu?

[1] nie, tylko na napisie sekcji AUKCJE (OFERTY) jest.

 

3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

ciężko było by powiadomić użytkowników za pomocą funkcji, której w programie nie było i póki co nie ma

Jak widać dzisiaj GRUPA No 3 się przebudziła... A od 1.32 (?) już będą powiadomienia przy instalacji?

Dodał bym jeszcze cykliczne (mniej natarczywe niż w firefoxie) wyskakujące okienko - w trakcie pracy - o nowej wersji (nie do wyłączenia aż do instalacji). No może co 2 tygodnie... Warto tam dodać, że trzeba zrobić archiwizację też...

 

 

Aha, czyściłem bazę i zrobiłem błąd (nic nie popsuł na szczęście). Przeoczyłem, że Sello jeszcze wykonuje archiwum przy zamknięciu i puściłem czyszczenie. Serwisowy komunikował, że już można, więc się posłuchałem. Czy nie powinno być tak, że dopiero po zakończeniu archiwizacji Serwisowy się odblokowuje i pozwala sprzątać?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...