Skocz do zawartości

Zwolnienie z podatku dla osób do 26 roku życia

Polecane posty

Dzień dobry. 

Mam następujący problem:

W umowach zlecenia ze studentami, jeśli wystawiam kolejny rachunek do umowy program liczy mi zaliczkę na podatek mimo zaznaczonej opcji "Zwolnienie z podatku dla osób do 26 lat". Poprzednie rachunki były z okresu sprzed zwolnienia. 

Nie ma tego problemu jeśli wystawiam pierwszy rachunek do innej umowy.

Dlaczego tak się dzieje?

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

proszę sprawdzić:

1. Ewidencja osobowa -> Pracownik -> zakładka Rozliczeniowe: Rezygnuj ze zwolnienia z podatku dla osób do 26 lat: ustawić na wartość "Nie". Domyslnie dla "starych" pracowników program ustawiał ten parametr na "Tak", bo wymagane jest oświadczenie pracownika o rezygnacji z naliczania podatku. 

Jeśli to nie pomoże - sprawdzamy dalej...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z deklaracją RCA generowaną do Płatnika dla osoby do 26 roku życia zatrudnionej na umowę zlecenie

W wygenerowanych danych gratyfikant nie nalicza pozycji składki ZUS pracownika przy przeliczeniu z brutto dużego na brutto małe

Kwota 39,41 zł z zakładki ZUS powinna wejść do zakładki brutto w pozycji składki ZUS pracownika 

W wyniku nie naliczenia składek następuje krytyczna weryfikacja deklaracji: błędnie wypełnione podstawy lub kod tytułu ubezpieczenia (dotyczy to bloku III.C)

Sytuacja ta ma miejsce tylko przy przeliczaniu rachunków do umowy zlecenia dla osób do 26 roku życia zwolnionych z podatku dochodowego 

 

 

zrzuty z ekranu.docx

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

W przypadku, gdy w zakładce ewidencja osobowa-rozliczeniowe-zwolnienie dla osób poniżej 26 roku, zaznaczyłem okres podlegania pod zwolnienie od 01.08.2019 do 31.12.2019, program źle naliczył rachunek ( nie wypełnił pola w tym zwolnienie do 26 lat ) i co za tym idzie błędnie generował się PIT-11.

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 7.08.2019 o 18:12, Wojtek Rerych napisał:

Art. 3. W ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373) w art. 83: 1) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

„2a. W przypadku gdy składka na ubezpieczenie zdrowotne obliczona od przychodu wolnego od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych jest wyższa od zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, którą płatnik obliczyłby, gdyby przychód ubezpieczonego nie był zwolniony od podatku dochodowego na podstawie tego przepisu, składkę obliczoną za poszczególne miesiące obniża się do wysokości tej zaliczki.”

A więc program POWINIEN to uwzględnić.

Czy coś się zmieniło w tym temacie? Składka zdrowotna w najnowszej wersji programu, przestała być obniżana. Przynajmniej u mnie tak to wygląda.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...