Skocz do zawartości

Mikrogratyfikant

Polecane posty

Witam,

po ostatnich aktualizacjach (mam zainstalowaną wersję 1.58 HF1) w mikrogratyfikancie nie drukuje się na liście kasowej kwota do wypłaty (program wstawia 0,00). Pracownik ma ustawiony znacznik w umowie " nie przelewaj". 

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozwiązań w mikrogratyfikancie w związku ze zmianami dla osób poniżej 26 roku życia. W Gratyfikancie takie zmiany zostały wprowadzone, a co z wersją mikro?

Pozdrawiam

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Osoby ubezpieczone, które nie ukończyły 26 roku życia i są zwolnione z podatku dochodowego PIT nie korzystają ze zwolnienia ze składki na ubezpieczenie zdrowotne. https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/skladka-na-ubezpieczenie-zdrowotne-za-osoby-ubezpieczone-ktore-nie-ukonczyly-26-roku-zycia-i-sa-zwolnione-z-podatku-dochodowego-pit/2836713

 

Po zainstalowaniu wersji  1.58 HF2 program generuje listę płac bez naliczania odprowadzonej składki zdrowotnej. Przy wynagrodzeniu 2250,00zł. pracownik otrzymuje 1941,52zł, zamiast 1766,78zł.                        

W deklaracji RCA kwota należnej składki zdrowotnej 174,74zł. jest wykazana.

Wprowadziłam ręcznie 174,74zł. w „dodatki-potrącenia”; „ zdrowotne nieodliczone od podatku” .

Proszę o poprawkę ;-).

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.10.2019 o 13:22, Daniel Kozłowski napisał:

Program nie posiada takiej funkcjonalności (zwracam uwagę na frazę "mikro" w nazwie programu), datę wypłaty należy podać przy generowaniu listy płac.

Generuję listę płac za wrzesień, z datą wypłaty 10 października i wszystko się zgadza. Wypłata migruje do KPiR z datą 30 września, Pit-11 zgodny.?

Link to postu

a zaliczka na PIT 4?

bo jak ja robie liste płac za wrzesien z data wypłaty 10 październik to nie wylicza mi zaliczki na podatek za wrzesien tylko za pazdziernik. tzn za wrzesien wylicza mi zerowa, a zaliczka z wrzesniowej listy płac dopiero w pit 4 za pazdziernik. wiec cos jest nie tak, tylko co?

Przemysław Jasny masz jakies dodatkowe ustawienia?

Edytowane przez Katarzyna Selwuch
Link to postu
Dnia 7.10.2019 o 06:46, PRZEMYSŁAW JASNY napisał:
Dnia 5.10.2019 o 13:22, Daniel Kozłowski napisał:

Program nie posiada takiej funkcjonalności (zwracam uwagę na frazę "mikro" w nazwie programu), datę wypłaty należy podać przy generowaniu listy płac.

Generuję listę płac za wrzesień, z datą wypłaty 10 października i wszystko się zgadza.

Jeśli zostanie podana prawidłowa data wypłaty to jak najbardziej wszystko się zgodzi. Pytanie, na które odpowiadałem brzmiało:

Dnia 5.10.2019 o 12:45, Katarzyna Selwuch napisał:

Proszę podpowiedzcie mi jakie macie ustawienia w mikrogratyfikancie aby lista płac była za wrzesień (wypłata w październiku)? jak to zrobic zeby deklaracje PIT sie zgadzały?

W Gratyfikancie GT datę wypłaty konfiguruje się w definicji listy płac i jest określana "automatycznie" przy generowaniu listy płac, w mikroGratyfikancie GT datę wypłaty należy określać "ręcznie" przy generowaniu każdej listy płac.

Link to postu

No dobrze, ale czy PIT 11 i PIT 4 za cały rok bedzie sie zgadzał?

lp 01/2019 data wypłaty 10.02.2019  itd... wiec

....

lp 12/2019 data wypłaty 10.01.2020

jak sie ma wówczas PIt 4 za 2019 rok  i PIT 11 za 2019rok w mikrogratyfikancie?

w jednym i drugim przypadku (pit 11 i pit4rok 2019)  brakuje stycznia 2019, czy to jest dobrze liczone? czy cos mylę?

z jakich miesiecy wyliczany jest pit 11 i pit4 roczny (skoro gdzies tego stycznia 2019 brakuje)

Edytowane przez Katarzyna Selwuch
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...