Skocz do zawartości

B. wolne działanie programu przy pracy zdalnej

Polecane posty

Czy istnieje jakaś rekomendacja?

Stanowiska klienckie to nowe kompy (9th gen i5 , 8-16GB RAM, SSD) i praca lokalna to komfort.

Z Serwerem znacznie gorzej (np. "Wystaw FS" to kilka sec zanim się okno otworzy, zapis podobnie). O konfiguracji już nie wspomnę (wzorce wydruku się wczytują kilkanaście sec.) ale to mogę robić przez RDP na maszynie. Dodawanie asortymentu/kontrahenta to też sieczka bo zabiera kilka sec samo otwarcie karty.

 

Serwer jest wg. mnie spokojnie wystarczający a problem raczej leży po stronie latency - ale może się mylę i chciałbym spytać czy to normalne przy pracy remote?

W przyszłości pewnie postawimy serwer w budynku z domeną, ale na razie bardzo ciężko się pracuje z serwerami dedykowanymi zewnętrznymi.

 

Serwer WinServer 2018 z MSSQL Express 14 (2017) na 8GB RAM (których w ogóle nie zużywa praktycznie) i CPU Xeonie, który też nie wybiega nad 10%. Łącze 1Gb.

 

Pomocne byłyby np. wymagania latency/przesyłu/maszyny, przy których nie cierpi user experience. Np. na jakich testowaliście i jakie zalecacie opóźnienia? Może walniemy światłowód do skrzynki prosto i pomoże ale zanim to zrobię przyda się gwarancja, że to faktycznie pomoże.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Myśleliście kiedyś o wprowadzeniu specjalnego trybu pracy w liniach nexo (szczególnie PRO gdzie często są oddziały), który podobnie jak np. FTP by ściągał tylko deskryptory danych lub zwyczajnie ich część - nie potrzebne jest np. pobieranie od razu wszystkich zakładek w danym oknie naraz - to wszystko można by pociąć i wysyłać per-click. Coś w stylu informatorów i opcji "oblicz" dla raportów. Wiadomo działo by się to kosztem większej ilości zapytań do serwera, ale to i tak jest lepsze niż proponowana praca RDP wszystkich userów na jednym serwerze.

Nie jestem też pewien ale nexo także chyba nie utylizuje paginacji, ale może nie dogrzebałem się - w każdym razie otwarcie zakładki np. wzorce wydruku - lokalnie zaczytuje wszystko co się da, a remote wiąże się to zawieszeniem programu na kilka- do -naście sekund (jak nie gorzej). Można by wprowadzić tu wiele udogodnień robiąc paginacje i wspomniane wcześniej deskryptory, bo nie wierze, że wczytanie absolutnie podstawowych danych przez 1Gb łącze zajmowało tak długi czas (zgaduje, że wysyłane jest wszystko naraz, albo np. wszystko w danej liście (mimo, że pewne elementy są pochowane w widoku listy i nie trzeba ich requestować z serwera).

Chciałbym wiedzieć co nexo robi, że tak słabo zoptymalizowany jest pod prace zdalną? Nigdy się jeszcze nie spotkałem z tak wolnymi przesyłami programów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...