Skocz do zawartości

Gestor GT - problem z polskimi znakami w opisach zadań po migracji

Polecane posty

Mam Gestora na starym serwerze (Windows Server 2008 Standard).

Mam też nowy serwer (Windows Server 2012 R2, SQL Server 2017 Express), na który zaimportowałem podmiot ze starego serwera.

Przy dearchiwizacji na nowym serwerze był taki komunikat:

arch_warn.png.3700e5be306f14f169e032f093f6c727.png

Kliknąłem 'Tak' - wszystko poszło OK.

Przy pierwszym uruchomieniu Gestora na nowym serwerze był taki komunikat (bo na starym serwerze Gestor nie jest w najnowszej wersji):

baza_konw.png.18b07a9009733ddfc7956d818387cb7d.png

Kliknąłem OK - wszystko poszło bez błędów.

Ponieważ nie mam od pewnego czasu aktywnego abonamentu, pojawił się jeszcze taki komunikat:

uwaga.png.d8fd5d73d2c774a32ca986dd1df387bc.png

Kiedy wreszcie Gestor na nowym serwerze się uruchomił, wszedłem w 'Zadania'.

W dolnej części ekranu w zakładce 'Szczegóły' po prawo jest opis, który wygląda np. tak:

szczegoly_ok.png.821c4f975356380b9a5613edea110370.png

Teraz klikając na 'Popraw' wchodzę w edycję zadania i w zakładce 'Opis' jest problem z polskimi znakami:

opis_brak_pl.png.def381102410d4b279bfa7b03f18fc2c.png

Kiedy poprawię je:

opis.edycja.png.c2fb0979979c8d29083edcdc73f33fef.png

i kliknę OK, opis w zakładce 'Szczegóły', który wcześniej był OK, teraz wygląda tak:

opis_po.edycji.png.17891e435342c1c5f587c332bff42f5e.png

Jak można naprawić te polskie znaki? Czyżby to był jakiś problem przy migracji bazy SQL?

We wszystkich innych miejscach w Gestorze (przyciski, menu, komunikaty, wszelkie dane) polskie znaki wyświetlają się prawidłowo - tylko w tym jednym miejscu są 'krzaki' - i tylko po edycji.

Windows jest w wersji polskiej - w systemie też nie ma problemów z polskimi znakami

Wszystkie ustawienia regionalne na serwerze są domyślne tak jak po instalacji systemu - nic tam nie zmieniałem.

Klawiatura jest w układzie 'polski programisty'.

Link to postu

Na starym serwerze nie ma problemów z polskimi znakami, jest natomiast inny problem: po kliknięciu 'Popraw' na zadaniu, które już ma jakiś opis, kiedy otworzy się okno edycji tego zadania, w zakładce 'Opis' nie pojawia się dotychczasowy opis zadania - jest pusto (w analogicznym momencie na nowym serwerze pojawiają się kwadraty zamiast polskich znaków, co widać na jednym ze screenów w moim pierwszym poście). Jeśli jednak teraz (na starym serwerze) w to puste pole w zakładce 'Opis' zostanie wpisana dowolna treść (również z polskimi znakami), to pojawi się ona prawidłowo w widoku zadania w zakładce 'Szczegóły', ale problem z edycją będzie występował dalej, tzn. kiedy po tej edycji ponownie zostanie kliknięte 'Popraw' to w oknie edycji w zakładce 'Opis' znowu będzie pusto. Ten problem na starym serwerze pojawił się jakoś w styczniu tego roku po którejś z aktualizacji Gestora, wcześniej było OK.

Na nowym serwerze mam jeszcze taką obserwację, że po edycji opisu dodawanych jest na początku kilka dziwnych znaków, których nie widać w oknie edycji, ale widać w oknie widoku zadania (ostatni screen w moim pierwszym poście). Te krzaki zostają nawet jeśli całkiem usunie się opis.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...