Skocz do zawartości

Faktury cykliczne w NEXO - czemu to nie działa?

Polecane posty

Dokupiłem Gestor Nexo.

Skonfigurowałem zadania cykliczne - faktury wystawiane miesięcznie.

I co ? I nie drukuje żadnych faktur !!

W załącznikach wrzuciłem skonfigurowane okna jednego zadania.

Jest firma, jest rodzaj, wzorzec, terminy ......

Zaznaczyłem ( u części klientów) wysyłkę mailem.

I teraz dwa dramaty:

1 - nie drukują sie faktury. Be względu na oznaczenie WYSYŁKA lub BEZ WYSYŁKI faktura musi sie wydrukować. Czemu to nie działa?

2 - wysyłanie mailem też nie działa. Wszystko weszło do skrzynki SZKICE i sobie tam siedzi. Wysyłka nie działa.

Poprszę o pomoc/uwagi.

 

Cykliczne-planowanie2.pdf

Cykliczne-planowanie1.pdf

Cykliczna-podstawowe.pdf

Link to postu

Dzień dobry,

Akcja służy do wystawiania cyklicznie dokumentów. Nie ma ona za zadanie wydrukowanie wystawionego dokumentu. Aby wiadomość nie szła do folderu szkice proszę zaznaczyć checkbox: Wysyłaj z pominięciem skrzynki nadawczej

Jeśli ma Pan wersję PRO, to za pomocą Sfery nexo można stworzyć dowolną bezparametrową akcję automatyczną. np taką, która wystawi dokument, wyśle ten dokument e-mailem, a następnie wydrukuje ten dokument na drukarce.

Link to postu

oj oj

Wasz dział handlowy/techniczy powiedział że Gestor załatwi wszystko. Teraz miałbym kupować dodatkowe moduły? A jak zaś nie zadziała to kolejne ?

Mam wersje PRO. Ale nie bardzo wiem gdzie ta SFERA.

 

Jeszcze pytanie dodatkowe.

Mam założone zadanie cykiczne. Nagle pojawiła się jego kopia ( z kolejnym numerem zadania) a zadanie cykliczne chce się zrobić jeszcze raz.

Co skopałem ?

Link to postu

Nie proponowałem Panu kupna żadnego dodatkowego czy kolejnego modułu.

Jeśli ma Pan wersję PRO, to ma Pan dostęp do Sfery nexo, a co za tym idzie może Pan tworzyć własne rozwiązania - w tym celu najlepiej skontaktować się z jednym z naszych partnerów: https://www.insert.com.pl/siec_sprzedazy/lista_partnerow.html

 

1 godzinę temu, Paweł Piotrowski napisał:

Jeszcze pytanie dodatkowe.

Mam założone zadanie cykiczne. Nagle pojawiła się jego kopia ( z kolejnym numerem zadania) a zadanie cykliczne chce się zrobić jeszcze raz.

Nie pojawiła się jego kopia tylko została wyodrębniona instancja (pojedyncze wystąpienie). Przy kolejnym wykonaniu akcji dla działania cyklicznego zostanie wyodrębnione kolejne wystąpienie. Jeśli otworzy to utworzone działanie i przejdzie Pan na zakładkę planowanie to zobaczy Pan informację z którego działanie zostało ono wyodrębnione.

image.png.0309c7ad112343189a1d5fa535730a10.png

 

Polecam zaznajomić się z tymi dwoma artykułami e-pomocy:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1427,jak-wystawiac-cykliczne-dokumenty-w-insert-nexo.html

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3054,jak-zautomatyzowac-dzialania-w-programie-gestor-nexo.html

 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Faktury cykliczne w NEXO - czemu to nie działa?

fajnie, nie wszystko jeszcze działa ale mam nadzieję, że w końcu ruszy. Proszę o info czemu na fakturach cyklicznych nie przenosi się pole UWAGI ?

To dość istotne . Po pierwsze w uwagach wpisane jest czego dotyczy faktura (którego lokalu). Po drugie chciałbym cześciowo spersonalizowac dodany komunikat.

Przykład: Faktura za lokal PIZZERA 1, dotyczy miesiąca << miesiąc>> . I tutaj chciałbym żeby miesiąc wpisywał się automatycznie. W Resecie tak miałem i to bardzo pomaga.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

PAnie Igorze,

prawie wszystko zadziałało poza jedną rzeczą.

Ustawiłem w Zadaniu Cyklicznym (faktura) własny opis.

Zawiera tekst + <<nazwa miesiąca>>

Jednak nie pojawia się on na wystawianej fakturze :(

Nawet nie ma pola UWAGI na wystawionej fakturze.

I teraz tak. W Subiekt Nexo mam własny format F-ry VAT z polem UWAGI. Jest ustawiny jako PODSTAWOWY. Domyśłna F-ra VAT jest nieaktywna.

Pomimo to, uwagi nie przenosza się na wystawiane faktury. 

Help Hilfe

 

Link to postu

a gdzież jest owa formatka ?

aaa. Mam. Oczywiście, że zaznaczyłem to pole - załącznik.

Problem nie pojawia się podczas wystawiania faktur z Subiekta a podczas wystawiania FAKTUR CYKLICZNYCH zaprogramowanych w Gestorze. 

Mam przy dokumencie cykliczym wpisane WAŁASNE UWAGI z automatycznym wpisywaniem numeru miesiąc. Ale nie pojawia się jak faktura wystawia się automatycznie,

NEXO-UWAGI.jpeg

Link to postu

Fajnie,

tyle , że u mnie to nie działa.

Zadanie jest zaprogramowane poprawnie.

Wysyłka e-mail z pominięciem skrzynki - chce żeby wysłało się automatycznie.

I teraz co jest do bani.

Wysłana za pomoca procedury wysyłki e-mail faktura nie ma pola UWAGI i wpisanych UWAG.

Ta sama faktura, którą otwieram w Subiekcie ma pole UWAGI i wpisane UWAGI.

Cos więc dzieje się na poziomie wystawienia i wysyłki.

załączam faktury opisane jako wysyłka GESTOR i wysyłka SUBIEKT.

Prosze o rozwiązanie/naprawienie problemu.

 

 

 

wysyłkaGESTOR.pdf wysyłkaSUBIEKT-drukuj dokument.pdf

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...