Skocz do zawartości
Forum użytkowników
blufenberger 1

Rozrachunki Subiekt / Rewizor

Polecane posty

Dzień dobry. Pod jednym dachem używamy zarówno Subiekta jak i Rewizora. System działa na jednej bazie danych. W subiekcie wprowadzane są dokumenty handlowe natomiast cała strona kosztowa w Rewizorze (łącznie z kontami wynagrodzeń + Instytucje np. ZUS i US). Proszę o podpowiedź czy jest rozwiązanie, aby w Subiekcie nie były widoczne rozrachunki strony kosztowej. tzn. aby dla pracowników obsługujących Subiekta - w rozrachunkach były jedynie rozrachunki kontrahentów od faktur zakupowych i sprzedażowych. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Proszę wejść w górne menu Widok - Administracja - Parametry - Parametry Rewizora.  W oknie, które się pojawi proszę zaznaczyć odpowiedni parametr:

RewizorGT_SubiektGT.png

Udostępnij ten post


Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po zaznaczeniu tej opcji  - w Subiekcie GT poprzez wyszukanie kontrahenta (który w naszym przypadku jest tylko kontrahentem KOSZTOWYM wprowadzonym w rewizorze) widzę jego historię w Subiekcie. Czy to ograniczenie powinno działać dla dokumentów historycznych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
4 minuty temu, blufenberger 1 napisał:

Po zaznaczeniu tej opcji  - w Subiekcie GT poprzez wyszukanie kontrahenta (który w naszym przypadku jest tylko kontrahentem KOSZTOWYM wprowadzonym w rewizorze) widzę jego historię w Subiekcie.

Proszę pokazać te rozrachunki z informacją o ich pochodzeniu (kolumna "Program").

 

4 minuty temu, blufenberger 1 napisał:

Czy to ograniczenie powinno działać dla dokumentów historycznych ? 

Tak, pochodzenie rozrachunku jest określane i zapisywane w momencie jego powstawania.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ok. I teraz tak - po wprowadzeniu tych zmian jak rozumiem w słownikach --> personel dla pracowników którzy używają Subiekta - ograniczam również dostęp do Rewizora.

Kontrahent, który jest tylko kontrahentem kosztowym z dokumentami wprowadzanymi w Rewizorze po zaznaczeniu w Subiekcie (kolumna ''Program'' - tylko Subiekt) nie powinien być uwidoczniony - a jest na odwrót :) czyli dokumenty wprowadzone do  Rewizora po zaznaczeniu Program ,,tylko Rewizor'' nie mamy wyniku :) natomiast po zaznaczeniu tylko Subiekt widać te operacje :) 

Ponadto celem tego całego zabiegu jest brak dostępu dla użytkowników Subiekta do rozrachunków kosztowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu

Mogę tylko ponowić poprzednią sugestię - proszę pokazać problem... Ewentualnie proszę zgłosić się/nawiązać współpracę z serwisantem, aby się temu przyjrzał (osobiście/zdalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Dnia 9.08.2019 o 08:17, blufenberger 1 napisał:

Proszę o podpowiedź czy jest rozwiązanie, aby w Subiekcie nie były widoczne rozrachunki strony kosztowej. tzn. aby dla pracowników obsługujących Subiekta - w rozrachunkach były jedynie rozrachunki kontrahentów od faktur zakupowych i sprzedażowych. 

 

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale ja ustawiam tak jak poniżej. Co prawda wszystkie osoby mają dostęp do zmian zakładek (bo tak możemy zrobić). Musisz rozeznać, czy to dla Ciebie:

 

image.thumb.png.5e6879c3465780709ee7f321092545bd.png

 

image.thumb.png.d341d7e12210c857b95740afcba9c946.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Źle Pan zrozumiał problem - chodziło o ukrycie zobowiązań pochodzących z faktur kosztowych przed użytkownikami Subiekta (jak również wynagrodzeń i innych "wrażliwych" rozrachunków)... Okazało się, że program działa poprawnie, po zmianie parametrów rewizora były widoczne zobowiązania utworzone w Subiekcie w roku 2013 (zapewne efekt przenoszenia danych z poprzedniego programu), późniejszych danych rzeczywiście utworzonych w Rewizorze nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu

×