Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem zdjęć - czarne paski, czarne tło, losowe przeglądarki

Polecane posty

Witam

Proszę o podpowiedź jak rozwiązać problemy z wyświetlaniem zdjęć w allegro, polegające na wyświetlaniu zdjęć które na spodzie mają czarny pasek lub całe są czarne.

Problem występuje praktycznie w każdej wystawionej przez sello ofercie, co ciekawe w niektórych przeglądarkach zdjęcia wyświetlają się poprawnie, ale na to nie ma reguły. ( tzn. na jednym komputerze na chromie banglają, a na drugim nie etc )

Przesyłam opis wykonanych testów i ustawień sello, żeby wykluczyć zbędne podpowiedzi:

  • wyświetlanie ofert sprawdziłem również w zakładkach incognito - problem tam też występuje
  • zdjęcia nie są uszkodzone
  • zdjęcia w formatach JPG
  • wszystkie oferty zostały wystawione z sello po pobraniu pełnych danych dla aukcji ( brak błędów )
  • wszystkie dane do ofert pobrały się elegancko tzn. z poziomu sello w galeriach wszystkie zdjęcia wyświetlają się bezbłędnie 
  • opcja " zmniejszaj zdjęcia wysłane do serwisu..."  jest wyłączona
  • oferty wystawiane są z komputera który łączy się przez wi-fi z bazą danych znajdującą się na serwerze

Zauważyłem, że problem można rozwiązać poprzez usunięcie zdjęć z galerii i wczytanie ich od nowa do sello. Mam bardzo dużo ofert i nie chciałbym tracić czasu na zabawę w odświeżanie ofert.

Załączam screen z podglądem błędu.

Proszę o sugestie.

skrin.png

Edytowane przez Książe Goro
Link to postu

Też to zauważyłem i się zdziwiłem. Czarny pasek na dole świadczy o uciętym zdjęciu i Allegro uzupełnia je czarnym paskiem (taka moja uwaga). Więc albo Sello podczas wysyłania aukcji, wysyła zdjęcia z błędami, albo serwer Allegro powoduje błędy.

Edytowane przez Mariusz Kownacki
Link to postu

Ten problem już wystąpił w Allegro pół roku temu - nie miał związku z Sello, bo zniknął tak samo jak się pojawił.

Dnia 10.08.2019 o 14:14, Książe Goro napisał:

co ciekawe w niektórych przeglądarkach zdjęcia wyświetlają się poprawnie, ale na to nie ma reguły.

Wystarczy nawet odświeżyć stronę poprzez ctrl+F5 i paski raz są, raz nie ma.

Badamy temat, dam znać jak coś uda się ustalić.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Ten problem już wystąpił w Allegro pół roku temu - nie miał związku z Sello, bo zniknął tak samo jak się pojawił.

Wystarczy nawet odświeżyć stronę poprzez ctrl+F5 i paski raz są, raz nie ma.

Badamy temat, dam znać jak coś uda się ustalić. 

Nie jestem pewien na ile można powiedzieć, że to nie ma związku z Sello - mamy ten sam problem i tutaj pewne uwagi:
- problem pojawił się po aktualizacji do 1.31
- (jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie) również korzystamy z Sello na zasadzie klientów podłączonych do centralnego serwera
- tworzenie i wystawienie aukcji bezpośrednio z Allegro nie daje takich błędów
- błędy w wyświetlaniu zdjęć są widoczne tylko w opisie (w galerii jest ok)
- nie ma ich na sello, tylko w obrębie allegro
- obecne tylko na aukcjach wystawionych po aktualizacji do 1.31, utworzonych poprzez powielenie trwających - faktycznie błędy NIE WYSTĘPUJĄ dla zdjęć, które się wstawiło do aukcji od nowa
- porównałem też zdjęcia z paskami vs pierwowzory - pasek nie zostaje "dołożony" - wysokość obrazka się nie zmienia, tylko czarny pasek "zasłania" pewną część zdjęcia od dołu

Edytowane przez Maciej Kuc
Link to postu

Generalnie crtl + F5 nic nie zmienia. Błędy nadal występują. Dodatkowo chciałem zauważyć, że w sello nie można podmienić zdjęć znajdujących się w ofertach trwających i wysłać do allegro na "podmiankę" ponieważ wtedy pojawia się błąd "metoda została wyłączona".

W miarę możliwości proszę o dalsze wskazówki.

Link to postu

A co powiedzieć na taki przypadek, przed chwilą na swoich prywatnych aukcjach (gdzie również są paski a aukcje były wystawiane przez mobilną aplikację kilka miesięcy temu) również są widoczne czarne paski. Po wyświetleniu samego zdjęcia w przeglądarce pojawił się również pasek ale tym razem biały. Po odświeżeniu strony z aukcją pasek zniknął z opisu.

Zdjęcia wysyłane do Allegro są skalowane w serwisie na różne warianty, i tak poniżej wariant 720p (można to odczytać po ścieżce url zdjęcia: Pasek jest

https://a.allegroimg.com/s720/xxxxxxxx

image.png.774b0e822371ffe4296e372bfb95dcf1.png

Poniżej wariant 480p tego samego zdjęcia, paska nie ma

https://a.allegroimg.com/s480/xxxxxxx

image.png.b946c453c7e321825b813b7bed654b88.png

Poniżej oryginalne zdjęcie dostępne w Allegro: paska nie ma

https://a.allegroimg.com/original/xxxxxxx

image.png.9c7cc31665f58be8161f56dbd0106804.png

Ewidentnie pasek pojawia się przy skalowaniu zdjęć.

 

Link to postu
13 minut temu, Książe Goro napisał:

Dodatkowo chciałem zauważyć, że w sello nie można podmienić zdjęć znajdujących się w ofertach trwających i wysłać do allegro na "podmiankę" ponieważ wtedy pojawia się błąd "metoda została wyłączona".

Funkcja zmian zbiorczych będzie dostępna w wersji 1.32 już niebawem.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

A co powiedzieć na taki przypadek, przed chwilą na swoich prywatnych aukcjach (gdzie również są paski a aukcje były wystawiane przez mobilną aplikację kilka miesięcy temu) również są widoczne czarne paski. Po wyświetleniu samego zdjęcia w przeglądarce pojawił się również pasek ale tym razem biały. Po odświeżeniu strony z aukcją pasek zniknął z opisu.

Zdjęcia wysyłane do Allegro są skalowane w serwisie na różne warianty, i tak poniżej wariant 720p (można to odczytać po ścieżce url zdjęcia: Pasek jest

https://a.allegroimg.com/s720/xxxxxxxx

image.png.774b0e822371ffe4296e372bfb95dcf1.png

Poniżej wariant 480p tego samego zdjęcia, paska nie ma

https://a.allegroimg.com/s480/xxxxxxx

image.png.b946c453c7e321825b813b7bed654b88.png

Poniżej oryginalne zdjęcie dostępne w Allegro: paska nie ma

https://a.allegroimg.com/original/xxxxxxx

image.png.9c7cc31665f58be8161f56dbd0106804.png

Ewidentnie pasek pojawia się przy skalowaniu zdjęć.

 

 

Sprawdziłem jedno ze zdjęć z "zepsutej" aukcji i faktycznie:
- oryginał (800x600) - ok
- 720p (720x540) - pasek 7-8px
- 480p (512x384) - ok

Skoro to samo wywaliło na wystawieniu z mobilnej apki, to najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest nowe API Allegro, tylko dlaczego to się nie dzieje na zdjęciach dodanych od nowa przy tworzeniu aukcji... ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Badaliśmy sprawę wczoraj i ponownie doszliśmy do wniosku, że to algorytm skalowania w Allegro dodaje paski białe lub czarne. Pytanie jeszcze dlaczego je dodaje, czy jest to kwestia zdjęcia, jego rozmiarów, proporcji, sposobu wysyłania zdjęć do API? Tak czy inaczej nasze badania i wnioski przesłaliśmy też do analizy do Allegro, zobaczymy czy uda się namierzyć problem.

Co do samych pasków, to czasami ctrl+F5 w przeglądarce powoduje, że czarny pasek zamienia się w biały, więc wysyłanie ich od nowa nie ma sensu (przynajmniej dopóki nie ustalimy źródła problemu).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.09.2019 o 11:01, Bartosz Rosa napisał:

Przyślijcie do nas kilka zdjęć, które po wgraniu do Sello i wysłaniu mają te czarne paski (sello@insert.com.pl)

Ja mam już całą miniaturkę czarną na listingu Allegro.

W skrócie wygląda tak:

image.png.3a43cc0fecfb0df70d41bd811a9d7f25.png

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...