Skocz do zawartości

Nie ściąga transakcji Forbidden HTTP Status: Forbidden (403)

Polecane posty

Dzień dobry,

Przy synchronizacji z allegro nie ściąga formularzy po zakupowych i samych transakcji. Problem pojawił się dzisiaj, wczoraj działało aż miło ;) 

Pobieranie pełnych danych (bez opisu oraz zdjęć) oferty xxxxxxxx dla konta paskar_pl z serwisu Allegro.pl (Polska): Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)

Dodatkowo wyświetla mi w logach "Nieprawidłowy adres." i nic więcej przy tym nie ma.

Szukałem na forum i :

- klawisz F5 już odpada od klikania

- autoryzacje kont są poprawne

Link to postu

Forbidden przy pobieraniu ofert oznacza, że Sello próbuje pobrać oferty użytkownika A posługując się danymi dostępowymi konta B - a to oznacza niepoprawną autoryzację.

Czy podczas autoryzowania kont (zakładam, że jest więcej niż 1?) za każdym razem pojawia się monit o wpisanie loginu i hasła? Czy może ma miejsce taka autoryzacja, że przechodzi błyskawicznie i nie pyta o te dane?

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy podczas autoryzowania kont (zakładam, że jest więcej niż 1?) za każdym razem pojawia się monit o wpisanie loginu i hasła? Czy może ma miejsce taka autoryzacja, że przechodzi błyskawicznie i nie pyta o te dane?

Są dwa konta aktywne i jedno bez ważnej licencji, przy autoryzacji prosi o podanie loginu i hasła. Już to robiłem wielokrotnie zawsze kończyło się sukcesem.

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Forbidden przy pobieraniu ofert oznacza, że Sello próbuje pobrać oferty użytkownika A posługując się danymi dostępowymi konta B - a to oznacza niepoprawną autoryzację.

Czy podczas autoryzowania kont (zakładam, że jest więcej niż 1?) za każdym razem pojawia się monit o wpisanie loginu i hasła? Czy może ma miejsce taka autoryzacja, że przechodzi błyskawicznie i nie pyta o te dane?

A jeśli błąd dotyczy tylko 10 ofert z danego sklepu i reszta ofert przechodzi bez błędu FORBIDDEN? Ja dodam, że błąd występuje na bardzo starych ofertach wystawianych ok 2 lata temu za pośrednioctwem SELLO. Nie ma w tym sklepie problemu dla transakcji wystawianych ręcznie. Czy nie jest tutaj problemem jak kiedyś jakaś spacja znów na końcu treści oferty?

Link to postu
19 godzin temu, paskar napisał:

Są dwa konta aktywne i jedno bez ważnej licencji,

Która wersja Sello?

11 godzin temu, HotKey . napisał:

A jeśli błąd dotyczy tylko 10 ofert z danego sklepu i reszta ofert przechodzi bez błędu FORBIDDEN?

Podeślij log z pobierania takiej oferty.

Link to postu

Czy problem z błędem Forbidden nadal występuje?

Co do błędy z "nieprawidłowym adresem" - to jest on wynikiem próby zapisania transakcji z adresem zwykłym przy wyborze dostawy do paczkomatu - prawdopodobnie w parametrach transakcji wybrana jest domyślnie dostawa do Paczkomatu, zaś transakcja odbierana z Allegro ma domyślnie wstawiany adres dostawy z adresu klienta. W parametrach transakcji trzeba zmienić dostawę Paczkomat na coś innego. Niektórzy użytkownicy ustawiają sobie dostawę o nazwie <nie wybrano> aby było jasne, że klient nie dokonał jeszcze wyboru za pomocą formularza pozakupowego.

 

 

Link to postu

Po dodaniu nowego konta i próbie wysłania pierwszej oferty również mam ten sam problem.

Pojawia się błąd Forbidden, a w logu jest informacja:

Wysyłanie oferty "Usługa grawerowania grawer mechaniczny biżuteria z grawerem" na konto Bizuteria_BLING w serwisie Allegro.pl (Polska): Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)

Autoryzacja konta została wykonana, wprowadziłem również osobne hasło do aplikacji.

Link to postu
Dnia 22.08.2019 o 09:13, Bartosz Rosa napisał:

W 1.32 będą dodatkowe zabezpieczenia przed niepoprawną autoryzacją, czyli zautoryzowaniem konta A danymi konta B - to powinno część problemów z 403 wyeliminować.

W tym temacie nie tędy droga. Podeślę zrzuty logów jak prosiłeś.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...