Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Radek Brzeski

Nie pobiera transakcji do niektórych aukcji. Kolumna "au_bidcount" ma wartość ZERO

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Analizuję problem dlaczego niektóre transakcje nie są pobrane do Sello. Problem dotyczy aukcji trwających, które były bardzo dawno już wystawione. 

Wykonałem skrypt, który sprawdzaj niepobrane z Allegro transakcje. Mam kilkaset wyników dla których kolumna "au_bidcount" wynosi ZERO, przy zawsze jakiejś wartości "ilosc_transakcji".
Pobieranie pełnych danych nie rozwiązuje problemu.  Sello obsługuje kilka kont z czego tylko jedno nie ma wykonanej autoryzacji.  

Zauważyłem, że aukcje stanowiące problem z pobraniem transakcji nie mają obecnie żadnej zawartości w zakładce Dostawa i Płatność, brakuje także wpisanych informacji w zakładce Specyficzne . Nie mam pojęcia czemu tak jest, raczej nie da się wystawić takiej aukcji.

Czy to może być przyczyna, braku pobierania transakcji dla tych aukcji ?  Czy jest jakiś sposób aby uzupełnić te braki w trwających aukcjach ?  
Aukcje z transakcjami mają wszystkie konieczne dane.

Sello w wersji 1.31.3

Edytowano przez Radek Brzeski

au_BidCount jest wypełniana tylko dla licytacji i oznacza liczbę osób biorących udział w licytacji.

24 minuty temu, Radek Brzeski napisał:

Zauważyłem, że aukcje stanowiące problem z pobraniem transakcji nie mają obecnie żadnej zawartości w zakładce Dostawa i Płatność, brakuje także wpisanych informacji w zakładce Specyficzne . Nie mam pojęcia czemu tak jest, raczej nie da się wystawić takiej aukcji.

Proszę spróbować dodać nową aukcję/powielić tą bez specyficznych i (jeśli ma wybraną kategorię) przejść na zakładkę specyficznych i ewentualnie pobrać tam specyficzne, jeśli same się nie pobiorą. Czy tutaj występuje jakiś błąd? Jeśli nie, to można anulować dodawanie aukcji i sprawdzić ponownie, czy uda się pobrać pełne dane i dalej transakcje.

26 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

au_BidCount jest wypełniana tylko dla licytacji i oznacza liczbę osób biorących udział w licytacji.

Do niedawna takich wpisów było parę linijek. Dzisiaj ponad 900. 

Cytat

Proszę spróbować dodać nową aukcję/powielić tą bez specyficznych i (jeśli ma wybraną kategorię) przejść na zakładkę specyficznych i ewentualnie pobrać tam specyficzne, jeśli same się nie pobiorą. Czy tutaj występuje jakiś błąd? Jeśli nie, to można anulować dodawanie aukcji i sprawdzić ponownie, czy uda się pobrać pełne dane i dalej transakcje.

Tak zrobiłem i przy próbie pobrania pełnych danych zaczęło sypać błędami Forbiden 403, które ktoś wczoraj poruszył w odrębnym wątku. Czy zalecenie ponownej autoryzacji wszystkich kont, powinno pomóc?  

A wcześniej tych 403 nie było dla tych ofert? Najlepiej będzie podesłać do nas log z pobrania tych wadliwych ofert + zrzut ekrany z okna zarządzania kontami i licencjami, abyśmy mogli skonfrontować listę kont z tym co jest odbierane.

Logowanie można włączyć w programie serwisowym, menu Rejestr, Sello należy wtedy uruchomić jako administrator i pobrać pełne dane wybranej oferty. W folderze Sello \Log będzie plik Allegro-<data>.json, który proszę podesłać na sello@insert.com.pl wraz z linkiem do tego wątku oraz zrzutem ekranu.