Skocz do zawartości

Anulowanie paragonu

Polecane posty

Komunikat anulowanie paragonu .

Pierwszy raz wystąpił rok temu. Wykonałem wszystkie polecenia z infolinii i forum. Ostatecznie za rada infoilini wysłałem drukarkę fiskalną Delio prime do wyczyszczenia pamięci nazw towarów  które mogły być używane pod inna stawką Vat - to tak mniej więcej o ile pamiętam. Drukarkę fiskalną używamy sporadycznie a dziś wystąpił ten sam problem. Zrodził się jakby sam albo ja czegoś nie rozumiem

Link to postu

Obstawiam, że nie „prawdopodobnie”, a raczej „na pewno” schodek podatkowy.

Być może uda się Panu ustalić na podstawie tego wpisu w rejestrze zdarzeń jakiego towaru dotyczy komunikat. Towar ten został sprzedany w stawce niższej, a teraz jest próba sprzedaży w stawce normalnej, stąd blokada sprzedaży przez drukarkę fiskalną. Tak działa mechanizm zwany „schodkiem podatkowym”.

Można też porównać (niedokończony) wydruk z paragonem w Subiekcie. Towar zablokowany to ten, który występuje w Subiekcie tuż po ostatniej pozycji z wydrukowanego paragonu.

Jeśli nie uda się Panu ustalić o który towar chodzi, proszę przesłać dane diagnostyczne przez formularz, ustalimy to na podstawie danych.

 

 

Link to postu

Pewnie każdy z nas widział wiele sytuacji niemożliwych do zaistnienia. A potem się okazało, że jest proste wyjaśnienie.

Panie Robercie, wysłał Pan kiedyś do drukarki towar o nazwie „abc” w stawce 23%, potem w stawce 8%, a teraz próbuje Pan wysłać znów w stawce 23%. Drukarka zwraca błąd, bo taki ma ustawowy obowiązek, nie przeskoczy Pan tego ograniczenia.

Jeśli chce Pan ustalić o jaki towar chodzi (nazwę „abc” podałem jako przykład), proszę zastosować moje sugestie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...