Skocz do zawartości

Dyspozycje bankowe dla proformy

Polecane posty

Jaka jest oficjalna ścieżka, obsługi płatności za proformy, od dostawców w Insert NEXO? Obecnie proformy trafiają do działu płatności, są płacone bezpośrednio z banku, lądują Sobie potem luzem jako wpłaty i jak już wejdzie FZ to są podłączane. Może jest jakaś możliwość wymuszenia przez ZD utworzenia Rozrachunku, z którego można zrobić dyspozycję i taka przedpłata mogła by się potem podpinać pod ZD, a potem przepinać na FZ?

Link to postu

Tym samym się aktualnie bawię. Zalecam (cały proces):

  1. Stworzenie ZD.
  2. Wysłanie ZD do dostawcy.
  3. Otrzymanie proformy.
  4. Utworzenie nowego Rozrachunku o typie Spłata Zobowiązania.
  5. Wejście w ZD i w płatności wybranie z listy Przedpłat ten Rozrachunek.

Rozrachunek zostanie skojarzony z ZD, a później automatycznie z FZ. Jakiekolwiek edycje i płatności/rozliczanie także będzie dokonane automatycznie.

Dodam, że musi to być Spłata Zobowiązania, Zobowiązanie nie będzie wykryte na liście w ZD. Dodatkowo istnieje bug (chyba należy to zablokować, prawda? W sensie zabronić edycje Rozrachunku powiązanego.):

Jeżeli stworzymy Spłata Zobowiązania, później podłączymy je do ZD i edytujemy na Zobowiązanie, to ZD utraci relacje nic nie mówiąc - tutaj mówię żeby nie kombinować.

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Dziękuję 1
Link to postu

Niestety, jednak nie zadziałamy tak, bo głównym celem było to aby można było wrzucić to do dyspozycji bankowej i wysłać do banku, a takiej operacji nie można wykonać na Spłacie zobowiązania. Wygląda na to, że pozostaje dodanie ręczne rozrachunku. Dodamy jeszcze pewnie pole własne Proforma/Przedpłata, aby takie rachunki jakoś wyciągnąć na wierzch listy do płacenia.

Dnia 30.08.2019 o 11:33, Ernest Sadowski napisał:

Jeżeli stworzymy Spłata Zobowiązania, później podłączymy je do ZD i edytujemy na Zobowiązanie, to ZD utraci relacje nic nie mówiąc - tutaj mówię żeby nie kombinować.

Hmm, zrobiłem tak i ta relacja dalej pozostaje w ZD :)

Link to postu
Dnia 3.09.2019 o 10:21, Radomił Ząbik napisał:

Hmm, zrobiłem tak i ta relacja dalej pozostaje w ZD :)

Zostać zostanie ale jest to tzw. zachowanie nieokreślone programu - czyli BUG. Zalecam tu nie kombinować bo w dalszych etapach (wystawianie FZ i rozliczanie) się syf robi i traci powiązania.

Wygląda na to, że ZD może przyjąć (jako przedpłata) tylko SZ realizowanym przez wykonane już operacje (np. bankowe, tj. przelew).

 

Dnia 4.09.2019 o 13:15, Marcin Ryszka napisał:

Ja mam ustawioną dodatkową formę płatności "płatność przed dostawą" TYP:zapłacono przelewem 
i wybierając na ZD tę formę pokazuje mi w rozrachunkach. Oczywiście w walucie w której jest wystawiony dokument.

Stworzyłem rodzaj płatności jak wyżej. Jest to jednak płatność a nie przedpłata.

Innym faktem jest to, że kiedy wybierzemy ją jako Płatność na ZD to nie wygeneruje ona żadnych rozrachunków (a Pan pisze, że tak).

Można kilka słów więcej bo albo robię coś inaczej albo mówimy o totalnie innych rzeczach. :P

Edit: Wydaje mi się jednak, że mówimy o tym samym i dopowiem, że owszem - rozrachunek się wygeneruje ale po realizacji ZD (przez FZ), a istotą problemu tego tematu jest ustalenie sposobu na powiązanie przedpłat z zamówieniami i rozrachunkami, co aktualnie nie jest możliwe w sposób 100% satysfakcjonujący (np. brak możliwości automatycznych dyspozycji przy podłączaniu Zobowiązania).

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Dziękuję 1
Link to postu

Zgadza się jest płatność, która w rozrachunkach widnieje jako spłata zobowiązania z adnotacją "płatność przed dostawą" w pozycji dokument na liście nierozliczonych . My mamy utworzony dodatkowy raport w rozrachunkach pod tytułem: Pro-formy, gdzie filtrujemy po rodzaju SZ i widzimy wszystkie pro-formy które mamy do zapłacenia. Kwota pojawia się w rubryce zakup i jest z minusem.

Pytanie czy masz ją w płatnościach gotówkowych ? U mnie jest właśnie tu, czy w płatnościach odroczonych na ZD ? W płatnościach odroczonych raczej nie pojawi się na rozrachunkach, próbowaliśmy to ustawić, ale nie udało się i ten sposób jednoznacznie rozwiązał problem z pro-formami. Nie znaleźliśmy innych możliwości, które byłyby zadowalające.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Wyciągając wnioski z informacji od @Marcin Ryszka oraz @Ernest Sadowski, u nas spłata zobowiązania, nie przejdzie, bo nie można z niej wygenerować dyspozycji bankowej, a to jest mój główny cel - obecnie powstał dosyć spory bałagan, ludzie latają z proformami, dokumenty giną, a ręcznie wykonane przelewy, nie spinają nam się ładnie, po wciągnięciu wyciągu. Rozpoczęliśmy testy z rozrachunkiem typu zobowiązanie. Dodatkowo mamy zamiar dodać pole własne dla rozrachunków - Proforma/Przedpłata. Na podstawie jego, utworzymy odpowiedni Widok w panelu rozrachunków, aby osoba płacąca miała te płatności osobno. Puściłem 3 przelewy na testy, z mieszaniem typem rozrachunku aby go podłączyć z ZD (z pełną świadomością, że to może nie zadziałać), zobaczymy co będzie jak dojedziemy do FZ - u nas jest jeszcze jeden problem, że kwota proformy jest inna niż ZD, ponieważ na ZD nie umieszczamy usług, np. transportowych. Jeśli rzeczywiście będzie z tym problem, to pominę etap i będę tworzyć same rozrachunki tego typu, ukryje je odpowiednio na liście, aby nie myliły ludzi, że mamy jakieś nadpłaty niepowiązane do dostawców.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.08.2019 o 09:02, Przemysław Werner napisał:
Zamówienia nie generują rozrachunków. Zmiana dla dokumentów magazynowych i zamówień jest zapisana i rozważana do wdrożenia, jednak na ten moment nie ma ostatecznej decyzji w której wersji.

Oby jak najszybciej! Brak tej funkcjonalności naprawdę jest nie do zaakceptowania. 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
Dnia 23.08.2019 o 09:02, Przemysław Werner napisał:

Zamówienia nie generują rozrachunków. Zmiana dla dokumentów magazynowych i zamówień jest zapisana i rozważana do wdrożenia, jednak na ten moment nie ma ostatecznej decyzji w której wersji.

Mamy rocznicę, więc pytanko - czy dodawanie formy płatności do ZD, tak aby były w stanie obsłużyć rozrachunki i dyspozycje, dla proform, jest trochę wyżej w kolejce do wdrożenia? 

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

W wersji 35 przebudowaliście płatności no i sugerując się filmem, wydawało mi się, że teraz ZD może obsługiwać płatność odroczoną. Wszedłem więc w konfigurację, zmieniłem odpowiednio skutek finansowy d la ZD:

 

obraz.png.185f82dd27b6f286b10774333b278188.png

.. następnie po zmianie utworzyłem nowe ZD, i ustawiłem w nim płatność przelewową:

 

obraz.png.c04b53afb3a5a8a3631d49cd40f80614.png

... wszystko pięknie wygląda, ale wchodzę w rozrachunki i nie ma rozrachunku dla tego ZD. Czy ucieszyłem się za szybko?

 

obraz.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...