Skocz do zawartości

Przeniesienie bilansu zamknięcia na bilans otwarcia

Polecane posty

Witam,

Wraz z ksiegowa probuje przeniesc bilans zamkniecia na bilans otwarcia (2018/2019). Powstaja mi różnice w saldach na kontach u kontrachentow.

Część różnic wynika z różnic kursowych jednak mam kilka przypadków gdzie po stronie bilansu zamkniecia konto ma saldo 0.00 a po stronie bilansu otwarcia np 13 tys.

Jest to dla mnie sytuacja nowa, nieznana wiec prosze o pomoc w analizie błędu.  Przesyłam zrzuty ekranu z analizy jednego przypadku: wyniki z analizy rozrachunkow oraz zapisy na koncie z informatora. Jesli bedą dodatkowe pytania prosze o kontakt. Będę niezmiernie wdzięczny.

widok zestawienia analiza spojnosci.jpg

widok zapisow na koncie.jpg

widok dekretu.jpg

porownanie bilansu otarcia i zamkniecia.jpg

Link to postu

To standardowy bałagan w księgowości wynikający z braku podstaw obsługi programu... Jako przykład pokazał Pan niespójność wynikającą z dokumentów z kwietnia 2018 roku, a mamy sierpień 2019 - ten błąd powinien zostać wychwycony najpóźniej w maju 2018 roku przy zamykaniu miesiąca kwietnia... Zwłaszcza w księgowości warto poprawnie rozpocząć pracę z programem, gdyż wiele błędów jak tutaj ujawnia się po ponad roku, a po takim czasie dużo trudniej je się poprawia...

Niestety ze zrzutów ekranu praktycznie nic nie wynika - nie widać pochodzenia dokumentu (import z Subiekta czy wprowadzony ręcznie) oraz nie widać potencjalnych przyczyn niezgodności sald...

Polecam również przeczytać w pomocy do programu co sprawdza analiza spójności.

ps.

Na pierwszym zrzucie ekranu pozostała nazwa firmy ;) 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Przeniesienie bilansu zamknięcia na bilans otwarcia
15 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Niestety nie byłem przy wdrożeniu a klient zglosił sie do mnie dopiero teraz.

Dlaczego podejmuje się Pan tematu skoro też nie radzi sobie Pan z obsługą programu, to nie skończy się dobrze, a słuszne pretensje będą do Pana...

 

15 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Może analiza pomoże?

Jasno i wyraźnie została wskazana przyczyna problemu - rozliczenie rozrachunkiem niepowiązanym z zapisem na koncie: wypłata bankowa - ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi na pierwsze pytanie o pochodzenie dokumentu zakupu to będę zgadywał...

Nie została ujęta w księgowości operacja bankowa, która posłużyła do rozliczenia zobowiązania, być może w ogólnie nie powinno jej być (najczęstszy błąd do wystawianie dokumentów z formą płatności zapłacono przelewem lub rozliczanie zobowiązań przelewem i powielenie wpłat poprzez wyciągi wprowadzane bezpośrednio w księgowości bez podłączania rozrachunków) lub faktura przed zapisem dekretu była błędnie edytowania, w wyniku czego został utworzony nowy rozrachunek, zamiast zostać podłączonym pod konto.

Podstawowa zasada, którą trzeba zrozumieć i stosować w takim modelu pracy - rozrachunki i dokumenty finansowe są jedne, nie ma podziału na rozrachunki Subiekta i rozrachunki Rewizora, mogą pochodzić z dwóch programów, ale mają być jedne, nie można ich powielać.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...