Skocz do zawartości

Powiązanie waluty faktury z wzorcem wydruku.

Polecane posty

Wystawiamy faktury sprzedaży w PLN  i   EURO.

Wzorce wydruków  FS  oznaczone są  oczywiście  

dla  EURO i  PLN oddzielne  -  są  to  oczywiście  różne  konta  bankowe .

Zdarza  się  , że   dla faktury w EURO zostanie  pomyłkowo wybrany  wzorzec  wydruku  dla  PLN  -  i  numer  konta  drukuje  się  dla  PLN,  a  faktura  ma  podaną  wartość    w  EURO.

Czysty ludzki błąd.

Czy  można  powiązać  walutę  faktury  z  wzorcem wydruku  walutowym  aby tego uniknąć ?

Link to postu

Tak nie można, ale można osiągnąć oczekiwany efekt - jest realizowane jest to odwrotnie, stosuje się jeden (zmodyfikowany) wzorzec wydruku, który prezentuje rachunek podmiotu zgodny z walutą dokumentu.

Posiadamy gotowe takie wzorce wydruków, w przypadku zainteresowania zapraszam do bezpośredniego kontaktu (dane kontaktowe znajdują się w stopce każdej odpowiedzi).

Link to postu

Ewentualnie można podejść do tego z innej strony: wyrzucić numer rachunku z nagłówka dokumentu i włączyć drukowanie numer rachunku w sekcji Sprzedawca. Od tego momentu będzie można sterować drukowanym numerem rachunku na zakładce bank faktury sprzedaży. Dodatkowo, domyślny rachunek (jak również walutę dokumentu) można przypisać do konkretnego kontrahenta w jego parametrach indywidualnych. Tego przypisania można dokonać zbiorczo. Konieczna jest w miarę świeża wersja programu, bo to funkcjonalność, która została dodana stosunkowo niedawno. Wiem, że to nie do końca to, co chce Pani osiągnąć, ale wydaje mi się, że w podstawowych scenariuszach zda egzamin.

Link to postu

Jacku, naturalnie też o tym myślałem, ale jednak nie zdecydowałem się na opisanie tego, gdyż to ciągle nie będzie automatyczne rozwiązanie, przypisanie rachunku bankowego podmiotu do kontrahenta będzie ciągle wymagało dokonania wyboru przez użytkownika, a to z kolei będzie doprowadzało do opisywanego "ludzkiego błędu"... No chyba, że zostałaby dodana blokada dodawania kontrahenta bez przypisanego rachunku bankowego, ale to też rozwiązanie dodatkowe...

Link to postu

Dlaczego  nie  ma  opcji  po prostu  DRUKUJ   do  tego  co  aktualnie  mamy  " na tapecie "   do  drukowania.

W  takiej ilości  wzorców  nie  ma  opcji ,żeby  się   kiedyś  coś  nie  omsknęło.

Wzorzec FS  w  EURO,  wzorzec  FS w PLN ,wzorzec korekta w EURO , korekta w PLN, faktura z opisem ,  duplikaty.

Mimo, że faktura jest w porządku  -  mnogość  tych opcji    może  zepsuć wszystko.

Działanie typu  - wyrzucić i dołączyć  , zakładki bank faktury  -  przepraszam  ale  to  wprowadza jeszcze kolejne  działania.

Do  tego  dochodzi jeszcze fakt, że  niektórzy  klienci  mają  część  faktur  w  EURO   a  część  w  PLN.

Czy  ta  propozycja  jednego zmodyfikowanego  wzorca   jest  receptą  na  ten  problem ?    

 

Link to postu
3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jacku, naturalnie też o tym myślałem, ale jednak nie zdecydowałem się na opisanie tego, gdyż to ciągle nie będzie automatyczne rozwiązanie, przypisanie rachunku bankowego podmiotu do kontrahenta będzie ciągle wymagało dokonania wyboru przez użytkownika, a to z kolei będzie doprowadzało do opisywanego "ludzkiego błędu"... No chyba, że zostałaby dodana blokada dodawania kontrahenta bez przypisanego rachunku bankowego, ale to też rozwiązanie dodatkowe...

Oczywiście, dlatego napisałem, że to nie do końca to, czego Pani oczekuje.

51 minut temu, Dorota Jeżewska napisał:

Dlaczego  nie  ma  opcji  po prostu  DRUKUJ   do  tego  co  aktualnie  mamy  " na tapecie "   do  drukowania.

Ponieważ taka funkcjonalność nie została jeszcze zaprojektowana i zrealizowana.

54 minuty temu, Dorota Jeżewska napisał:

Działanie typu  - wyrzucić i dołączyć  , zakładki bank faktury  -  przepraszam  ale  to  wprowadza jeszcze kolejne  działania.

Tak, ale eliminuje działanie z wyborem wzorca wydruku. Jest więc lepiej ponieważ rachunek jest już zapamiętany per dokument - nie dojdzie do sytuacji, że ten sam dokument będzie miał dwa różne wydruki.

 

57 minut temu, Dorota Jeżewska napisał:

Czy  ta  propozycja  jednego zmodyfikowanego  wzorca   jest  receptą  na  ten  problem ? 

Tak. Ewentualnie to, co ja zaproponowałem można spróbować rozbudować rozwiązaniem dodatkowym, które zadba o automatyczne ustawianie rachunku podmiotu na podstawie waluty dokumentu. To poprostu dwie ścieżki do rozwiązania problemu. Wzorzec jednak już istnieje, wystarczy kupić i używać.

Link to postu

Mamy gotowe rozwiązanie uzależniające wydruk nr rachunku od waluty dokumentu, czy też przypisania rachunku kontrahentowi

W skrócie:

1. Jeśli nie ma dla rachunków bankowych przypisanych domyślnych dla waluty, to do dokumentu wstawi rachunek domyślny podmiotu.
2. Jeśli jest dla danej waluty oznakowany domyślny rachunek bankowy – zostanie on użyty na dokumencie.
3. Jeśli kontrahent ma zdefiniowany domyślny rachunek bankowy – zostanie on użyty na dokumencie. Jeśli waluta tego rachunku nie będzie się zgadzać z walutą dokumentu, zostanie użyty domyślny rachunek dla waluty.
4. Jeśli na dokumencie wskażemy konkretny rachunek, to zostanie on użyty.

Rozwiązanie działa w oparciu o rozszerzone pola własne, ale wydaje mi się, że jestem w stanie je przerobić, żeby działało bez żadnego plusa.

Koszt rozwiązania to 500 PLN netto. W cenie znajduje się kilka przerobionych standardowych wzorców CR, które po zaimportowaniu (pojawiają się jako standardowe) podlegają dalszym modyfikacjom w parametryzacji wydruków i nie ulegają uszkodzeniu. Jeśli użytkownik ma już przerabiane wzorce, to albo przerobi je od nowa, albo możemy my je przerobić, wtedy cena jest do negocjacji.

Dostarczane wzorce to:

Faktura sprzedaży (pol, ang, niem)
Zamówienie od klienta (standardowe i zaliczkowe)
Korekta sprzedaży
Paragon

Rozwiązanie będzie można zamówić w naszym sklepie, na razie jedynie przez kontakt email.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...