Skocz do zawartości

Złe adresy do wysyłki kolejny raz

Polecane posty

20 minut temu, Robert Mazurek napisał:

klient kupił jeden raz a po 15 min drugi raz transakcje zgrupowano. dwa różne formularze dostawy były i wyszedł mix  wysyłka DPD na paczkomat inpostu

Jeśli były 2 różne formularze to Sello ich nie grupuje przy korzystaniu z opcji "Grupuj wg formularzy". "Grupuj wg klienta" obecnie wg mnie służy do zdiagnozowanych i zrozumianych przez obsługującego Sello sytuacji. W Twoim wypadku zostały by 2 transakcje i od razu było by wiadomo, że trzeba zakup przeanalizować indywidualnie.

Link to postu

Żadne, wszystko wtedy powinno działać tak jak należy :). Grupowanie po kliencie nie uwzględnia tego co klient wybrał w formularzach, można powiedzieć że to jest zaszłość historyczna. W głównym menu po lewej stronie funkcja Grupuj wg klienta została zamieniona na Grupuj wg formularzy.

image.png.ec01cde7b727308c2139245805f0f63b.png

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Grupowanie po kliencie nie uwzględnia tego co klient wybrał w formularzach, można powiedzieć że to jest zaszłość historyczna.

I tak i nie. GwK pozostaje niezbędne, gdy klient kupi więcej niż to, co uwzględnił w formularzu i dalej chce, by to wysłać razem: np. 1 FOD paczkomat 5 szt. i zapłata allegro + 1 FOD odb. osobisty opłacony przez allegro. GwF nic nie da, a po zgrupowaniu GwK da się sytuację opanować.

 

A GwF do codziennej pracy - od czasu gdy to istnieje opanowanie np. zwrotów prowizji jak ktoś za dużo naklika lub "nadzakupów" bez FOD-a to bajka...

?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Temat powraca jak bumerang. Tym razem wszystko grupujemy według formularzy. Sytuacja dotyczy jednego przedmiotu i jednego zakupu. Paczka wychodzi z adresem paczkomatu

29 zakup - przychodzi allegro finanse z adresem puntu odbioru paczkomat inpost allegro. Nr płatności ale niestety klient nie zapłacił.

29 troszkę póżniej klient prosi o wysyłkę za pobraniem odpisujemy zapytanie na jaki adres i czekamy paczka wisi w oczekujących

03 klient wypełnia SPOSÓB ZAPŁATY I DOSTAWY  pobranie DPD

paczka wchodzi w zakąłdkę DO PACZEK

z adresem

Warsztat xxxxxxx
Żnxxxxx
69-220 Ośnoxxxxxxx

04 w Sello mam tak

w spossbie wysyłki mam tak czyli dobrze

Paczkomat OSL01A
Sulęcińska 14/16
69-220 Ośno Lubuskie
tel: +48 xxxxxx

w prostej paczce w dpd mam adres do paczkamatu

Paczkomat OSL01A
Sulęcińska 14/16
69-220 Ośno Lubuskie
tel: +48 xxxxxxx

 

A pisaliście że już będzie dobrze ...... :(

 

To albo my robimy coś źle albo Sello coś nie dziąła jak powinno

 

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu

W tej TRANSAKCJI masz 2 formularze, 1 do paczkomatu 2 do DPD. Skąd Sello ma wiedzieć, który jest aktualny? Należy przeklikać odpowiedni formularz na zakładce FORMULARZE.

Ja się tego nauczyłem, bo już miałem zwroty poleconych z adnotacją, że nie da się doręczyć do Paczkomatu...

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

No wiesz jakby masz rację ... Ale skoro zaciąga DPD to i z tego samego miejsca powinno zaciągnąć resztę czyli adres a jescze lepiej zeby uznawa lo ostatni formularz za aktualny i prawdziwy no ale nie jestem programistom Sello nie znam się czy to możliwe. Nie chodzi w zasadzie o to co ma zrobić Sello tylko ja. Bo z tego co tak myślę temat jest chyba nie do opanowania chyba że ktoś będzie zwraca l uwagę hmmm tylko na co ? Bo o ile pracownicy mogą zwracać uwagę na to żeby nie wysłać DPD do paczkamatu to jeszcze nie widzę problemu. Ale ilość możliwych kombinacji rośnie jeśli ma się więcej niż paczkomaty i DPD. Chyba temat jest nie do ogarnięcia, trzeba albo czytać i weryfikować wszystkie adresy albo pogodzić się z kosztami paru paczek tygodniowo błędnie wysłanych.

Jest jakieś mądrzejsze rozwiązanie ?

Link to postu
11 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Należy przeklikać odpowiedni formularz na zakładce FORMULARZE.

No nie wiem czy dobrze rozumiem ... jak je przeklikać nie wiedząc o tym ze mam je przeklikać ? Ściągają się dane grupują zamówienia z rana i wczodzi jedna z paczek ze zmeinionym formularzem. Dopóki paczka nie wróci albo klient nie zadzwoni nie wiem że są dwa formularze bo i skąd ? Chyba że coś żle robię ?

Link to postu
9 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Dawno nie miałem takiego przypadku. Osobiście czytam (lub odnotowuję obecność) każdego maila. Jeśli przychodzi drugi formularz to zawsze zerkam do Sello. Nie pamiętam, czy po pobraniu 2-giego form. Sello zaczerwieniaTRANSAKCJĘ...

Niestety nie było zaznaczone na czerwono. Ja od 23 do teraz to 3 przypadek takiego krosowego mieszania adresu. Nie czytamy formularzy, jest to prawie niemożliwe to Sello jest od tego. Formularze idą do reguły żeby nie przeszkadzać w obrabianiu emaili . Jakiś wykrzyknik się pojawił w wejściu w transakcje, normalnie nie wczodzę w transakcję jeśli nie ma takiej potrzeby .Sprawdziłem już po wysłaniu paczki  kiedy już wiem że wystąpił problem. Szkoda ze nie pokazuje się w pełnym widoku tak żeby wiedzieć że coś nie jest tak jak trzeba

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Problem pozostał. albo powstał inny

Dwa zamówienia dwie opłaty dwa różne adresy, emaile prawidłowo się podpięte adres w jednej paczce jest z drugiej i oczywiście kwota się  nie zgadza . Jeden to był inpost a drugi poczta gdyby nie różnica paru groszy paczka aby poszła .  Cała sytuacja powstała po odznaczeniu

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...