Skocz do zawartości

Co się stało z Sello?

Polecane posty

Hej,

mam taką ogólną rozkminę.

Okres od czerwca do sierpnia przepracowałem na ulepszaniu sklepu i pracą nad nim. Sądząc po wynikach sprzedaży - zaczyna to przynosić efekty. W związku z tym odpuściłem allegro. Nic nie wystawiałem, robiłem tylko aktualizacje cen i obrabiałem tam transakcję. Parę dni temu zabrałem się za edycję i próby wystawienia nowych aukcji które spełzły na niczym. Sello już nie jest tak prostym programem jak jeszcze pół roku temu. Do tej pory np. używałem jednego szablonu do wystawiania na wszystkich kontach - manipulowałem jedynie tytułami i cenami. Teraz wygląda to tak, że każde konto musi mieć swój szablon bo inaczej nic nie da się wystawić. Do tego wystawianie aukcji to też dramat. Problem z podpinaniem cenników, problem z warunkami do aukcji, jednym słowem dramat. Ponieważ nadal allegro muszę traktować jako poważny kanał sprzedaży, który ma u mnie prawie 30% udziału, to muszę to jakoś ogarnąć i dlatego zacząłem testować Baselinkera. Nie jest to intuicyjny program, ale nie muszę się też zagłębiać w problemy typu HTML w opisie czy warunki dla różnych kont.

Co się dzieje z tym Sello, że stało się tak nieprzyjazne?

Link to postu

Według mnie Sello jest bardzo przyjaznym programem. Ma kilka wad i niedoróbek, ale jest to spowodowane głównie przez zmiany w Allegro, gdzie ST muszą się do tego dostosować.

Sello nie ma co porównywać do Baselinkera, ponieważ Sello Team składa się może z około 10 osób (strzelam :)), a Baselinker ma zespół większy co sprowadza się do tego, że w nim szybciej znajdują się nowości.

Sello dla mnie ma bardzo dobrą, jak nie najlepszą obsługę transakcji i paczek, co w innych sklepach internetowych może stanowić problem.

No i patrz też na ceny. Roczny abonament Sello na 1 konto wynosi około 100-200zł netto. Natomiast przy Baselinkerze przy naszej sprzedaży musielibyśmy zakupić abonament miesięczny na 299zł netto co w skali roku daje nam 3588zł netto rocznie. Tak więc coś za coś.

Link to postu

Pamiętając o tym, że nie ma programu który obsługuje WSZYSTKIE wymagania WSZYSTKICH użytkowników, warto dodać, że połączenie Sello > Subiekt GT jest darmowe i nic go nie przebije wg mnie. To bardzo duży plus po stronie Sello.

Poza tym oczywiście: cena, support, łatwość użytkowania (po okresie nauki tegoż), dane na swoim dysku...

 

 

Link to postu

Wszystko o czym piszecie wyżej to są niepodważalne zalety i dlatego (między innymi) korzystam z Sello nieprzerwanie od prawie 7 lat. Rozumiem też, że popieprzone allegro wprowadza milion zmian które wymuszają zmiany w ST i nawet nie podnoszę tego argumentu, bo przecież wiem, że to zupełnie niezależne od Insertu zmiany. Zwyczajnie irytuje mnie, że coś co działało, przestaje działać a ja pojedynczo muszę przeszukiwać aukcje, żeby sprawdzić, co w nich nie tak. W jednej nie zgadza się cennik dostaw, choć jest prawidłowy. W innej nie pasują warunki sprzedaży - choć są prawidłowe. Kolejny szereg wywala błędy HTML choć już 20 razy wystawiałem to samo i działało. To są drobne, ale naprawdę irytujące błędy bo o ile można zrozumieć nowe funkcjonalności, to często padają te "stare" które przez ileś tam lat działały.

Link to postu
Dnia 23.08.2019 o 17:19, Tomasz Rogowicz napisał:

Sello już nie jest tak prostym programem jak jeszcze pół roku temu. Do tej pory np. używałem jednego szablonu do wystawiania na wszystkich kontach - manipulowałem jedynie tytułami i cenami

Sello jest w fazie przejściowej wymuszonej zmianami API Allegro. Nieco się zmieniło, część zmian jest również podyktowana wymogami Allegro, jak chociażby konieczność łączenia cenników z kontem. W każdym innym programie również jest to w taki sposób zorganizowane, być może jest to inaczej obsłużone ze względu na specyfikę danego programu.

W najbliższej aktualizacji (za kilka dni) będzie dostępne aktualizowanie zbiorcze ofert trwających. Cała synchronizacja z Allegro jest przepisywana od nowa więc pozbywamy się starego, skomplikowanego, wieloletniego kodu. Nowy kod jest znacznie prostszy i sprzyja szybszemu wprowadzaniu zmian i poprawek. No ale jednak wymagało to ogromu pracy i nie ze wszystkim zdążyliśmy na czas - stąd te problemy przejściowe.

Dodaliśmy też rozszerzenie nowego mechanizmu raportowania błędów (oznaczanie problemów wprost na liście aukcji). W nowej wersji dynamicznie będą przy znanych błędach pojawiać się przyciski kierujące wprost do tematu pomocy lub na forum, gdzie jest opisany problem i jego rozwiązanie. Zredukuje to zatem potrzebę wyszukiwania problemu ręcznie na forum.

image.png.5c8a6af447bc474b05a5a1f7ba0d4f36.png

Rozwiązanie pozwala nam dodawać nowe rozwiązania bez konieczności aktualizacji wersji. Przykładowo, gdy pojawia się jakiś nowy problem, mamy informacje, że coś sprawia problem użytkownikom to taki link z rozwiązaniem jesteśmy w stanie po prostu dodać u wszystkich dynamicznie.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Dodaliśmy też rozszerzenie nowego mechanizmu raportowania błędów (oznaczanie problemów wprost na liście aukcji). W nowej wersji dynamicznie będą przy znanych błędach pojawiać się przyciski kierujące wprost do tematu pomocy lub na forum, gdzie jest opisany problem i jego rozwiązanie. Zredukuje to zatem potrzebę wyszukiwania problemu ręcznie na forum.

image.png.5c8a6af447bc474b05a5a1f7ba0d4f36.png

Rozwiązanie pozwala nam dodawać nowe rozwiązania bez konieczności aktualizacji wersji. Przykładowo, gdy pojawia się jakiś nowy problem, mamy informacje, że coś sprawia problem użytkownikom to taki link z rozwiązaniem jesteśmy w stanie po prostu dodać u wszystkich dynamicznie.

 

Wlałeś parę kropel nadziei w moje zgorzkniałe i przepełnione goryczą serduszko ❤️ ❤️ ❤️ ;)

Właśnie od paru dni męczę się z błędami na ponownie wystawianych aukcjach. Na zmianę wyskakują błędy cenników z jakimś "Forbidden 403" i innymi. Przez chwilę Sello pokazywało mi, że mam zablokowane konto itp :/

Link to postu
1 godzinę temu, Tomasz Rogowicz napisał:

Wlałeś parę kropel nadziei w moje zgorzkniałe i przepełnione goryczą serduszko

Taką miałem nadzieję :). Wiem, że jest ciężko, nam również, ale myślę, że najcięższe tematy za nami i wychodzimy na prostą :).

Błędy typu 403 Forbidden oznaczają niepoprawnie zautoryzowane konta i/lub używanie cennika z konta A na aukcji z konta B, reklamacji konta A na koncie B itp.

Niestety może dojść w pewnych warunkach (przy niepoprawnej autoryzacji) do takiego przemieszania danych w Sello. Trzeba po pierwsze zautoryzować wszystkie konta upewniając się, że za każdym razem logujemy się na konto wskazane w Sello (musi wyświetlić się okno logowania). Po drugie, trzeba zaimportować do Sello cenniki z Allegro (w słowniku cenników) i zweryfikować czy właściwe cenniki są podpięte pod właściwe cenniki w Allegro. W razie wątpliwości można w Sello usunąć cennik i zaimportować go ponownie.

 

Link to postu

Dorzucę i swoje 5 groszy. Już od dawna są poruszane kwestie "prędkości" aktualizacji. Sam już parę razy się wypowiadałem.

Sprawa aktualizacji do wymagań jakie stawia Allegro, tj jedna rzecz i w sumie najistotniejsza - wszyscy chcielibyśmy, żeby zmiany były wprowadzane zanim zapadnie ostateczny termin w serwisie.

Druga sprawa to rozwój programu. Jest mnóstwo pomysłów, proponowanych przez użytkowników, które nie tylko ułatwiłyby pracę sprzedawcom, ale też dały możliwość zwiększenia zysków. Pierwszy mój wpis w tej sprawie kojarzę z przed dwóch lat i chyba nic z tego nie było wprowadzone. W ubiegłym roku pisałem z propozycją wersji PREMIUM, która dałaby szansę rozwoju programu dla większych sklepów:

 

Nie łudzę się, żeby te zmiany przyśpieszyły i dziś cieszę się, jeśli nie jest gorzej. Z programu raczej nie zrezygnuję dopóki będę korzystał z SGT. Tu natomiast własne zmiany w programie zaszły tak daleko, że jeszcze co najmniej kilka lat zostaniemy bez zmian w tej materii.

P.S. Chyba od 2 lat czekam z niecierpliwością na nowy synchronizator SGT <-> Sello. Przenoszenie danych z Sello do ZK w SGT musiałem zamówić w zewnętrznej firmie a koszt tej realizacji pozwoliłby mi opłacić abonament Sello na 10 lat dla jednego konta. Wolałbym zapłacić wersję PREMIUM w Sello i mieć to wszystko w jednym miejscu.

 

Nadal trzymam mocno kciuki za przyśpieszenie prac.

 

 

Link to postu

Bartek coś kiedyś wspominał, że to nie zależy od nich, a od władzy, która znajduje się na samej górze. Niestety aby Sello było w pełni funkcjonalne brakuje mu dużo ulepszeń tj:

- nowy synchronizator Subiekt GT -> Sello i odwrotnie

- synchronizator z kurierami tak jak z InPost typu Poczta Polska, DPD, DHL, Paczka w Ruchu i inne popularne

- nowości z Allegro

- synchronizacja z innymi marketplace

 

Te rzeczy można ogarnąć przez programy zewnętrzne innych firm, ale czy na tym to polega? Kiedyś paczki z InPostu (kurier i paczkomat) trzeba było robić zewnętrznym programem. Od wprowadzenia pełnej synchronizacji z InPostem jest dużo łatwiej i szybciej.

Podsumowując:

Sello jest dobrym programem niż był kiedyś, ale trzeba mieć nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze lepszy i bardziej funkcjonalny ?

Link to postu

Do tego dążymy. Ale przerobienie całej synchronizacji, całego kodu zakorzenionego w setkach miejsc od początku istnienia programu to jest trochę roboty, uwierzcie na słowo :).

To jakby wymieniać ściany działowe nośne w stojącym już domu bez naruszania dachu :). Którejkolwiek cegiełki nie dotkniesz, coś gdzieś może się zawalić.

W najbliższym czasie będziemy przepisywać pobieranie transakcji oraz formularzy i w zasadzie pozbędziemy się wtedy już całego starego kodu obsługującego Allegro. Nowy kod jest o niebo łatwiejszy w utrzymaniu i rozszerzaniu, bo do tego przyłożyliśmy dużo uwagi. Mam nadzieję, że efekty tej pracy staną się dla Was widoczne po ukończeniu prac.

Link to postu

Czekamy na zmiany z niecierpliwością. Ale przyznasz, że Forumowicze, nie zawsze będą zadowoleni. Przyszłość pokaże czy Sello dogoni stawkę... (choć niedużo jest rywali...).

Dla mnie poza pracą na Sello (wspomagam się oczywiście nieznacznie innymi programami w tym, czego w Sello brakuje (czasem dla wygody po prostu...)) jest bezcenną pomocą, przde wszystkim, że jest darmowa integracja z Subiektami. Wg mnie tu jesteście No 1 w porównaniu z innymi... (mimo tego, że Nexo postawiło poprzeczkę na 7 lub więcej m... i parę lat czekamy na konektor (już powstający przecież)...

Jak to mówią, NIE MARTW SIĘ, JUTRO BĘDZIE GORZEJ... ?

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 30.08.2019 o 08:50, Bartosz Rosa napisał:

Ale przerobienie całej synchronizacji, całego kodu zakorzenionego w setkach miejsc od początku istnienia programu to jest trochę roboty, uwierzcie na słowo :).

To jakby wymieniać ściany działowe w stojącym już domu bez naruszania dachu :). Którejkolwiek cegiełki nie dotkniesz, coś gdzieś może się zawalić.

Działowe akurat się da ?

  • Haha 1
Link to postu
  • 8 miesięcy temu...
Dnia 24.08.2019 o 09:02, Mariusz Kownacki napisał:

Sello nie ma co porównywać do Baselinkera, ponieważ Sello Team składa się może z około 10 osób (strzelam :)), a Baselinker ma zespół większy co sprowadza się do tego, że w nim szybciej znajdują się nowości.

Może zespół mają większy - tylko że sam Bartek szybciej odpowiada i rozwiązuje problemy szybciej niż ONI wszyscy razem wzięci.
Totalnie zero wsparcia z strony Baselinkera sprawiło że po miesiącu pracy wróciłem do Sello.
Naobiecywali, że czego to nie zrobią, że pomogą w konfiguracji, że zadzwonią - 30 dni minęło i nikt się nie odezwał.
Nie lubię kiedy ktoś coś obiecuje - a potem Cię olewa.

Dodam tylko że
Baselinkera cena 299,99 za mc
- dodatkowo płatna integracja z Subiekt ( przez firmy zewnętrzne ) minimum 299,99 za mc
- aktulizacja ceny tylko 1x raz dziennie

Zdecydowanie wolę Sello.
Przynajmniej wiem co jem i czego mogę się spodziewać.

Edytowane przez Kamil Kamil
  • Lubię to 2
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...