Skocz do zawartości

Sello - 2 firmy

Polecane posty

Hej,

mam taka oto sytuację: mam 2 firmy nazwijmy je A i B. Chcę powoli przechodzić z jednej na drugą, wyprzedając stany magazynowe z A ale fakturując już na nową firmę B. Na firmie B robimy wszystkie dokumenty z odłożonym skutkiem magazynowy i dopiero na koniec miesiąca firma A wystawia fakturę zbiorczą a firma B przyjmuje ten towar na stan i wywołuje skutki magazynowe.

Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak można to "ugryźć"

 

Link to postu

Wg mnie to tak:

2 bazy Sello rozwiązują problem rozdzielenia transakcji na firmy (rozumiem, że także 2 konta Sello?).

 

Co do wydań towaru z firmy A możesz tworzyć:

image.png.783fc1dddf23e0f2f7860c5a8fe2a96a.png

na towar przekazywany do firmy B w trakcie miesiąca; ew. można zawrzeć umowę między firmami na taki sposób rozliczeń. W firmie B odwrotnie - Przyjęcie.

Dzięki temu w firmie B będziesz wystawiał dok. z wydaniem towaru a w firmie A już ich nie będzie na stanie.

Oba Subiekty to GT?

 

Ew. napisz co o tym myślisz. Jak będą pytania będzie łatwiej odpowiedzieć.

Link to postu

Są 2 konta allegro. Jedno będzie wyzerowane /obecne/ a sprzedaż tylko z nowego. Są 2 bazy sello, 2x subiektGT /choć zastanawiam się nad przejściem do nexo/

Co do umowy pomiędzy naszymi dwoma firmami to mamy je przygotowane.

Towar jest dostępny w firmie A i bazie A. Pasuje aby aukcje synchronizowały się z A, bo jak nie ma towaru to zamyka z automatu. Jak pojawi się transakcja to już chciałbym fakturować z firmy B. Możliwe jest takie coś?  

Jak wystartujemy z firmą B, to kończymy sprzedaż z firmy A /będzie tylko pomiędzy A->B. Dopiero B sprzedaje "na świat"

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...