Skocz do zawartości

Tworzenie oferty (aukcji) - BŁĘDNE DANE, Błąd zapisu do bazy danych

Polecane posty

Od dłuższego czasu (ponad rok) zauważyłem w Sello błąd podczas próby zapisu nowej oferty z ustawioną kategorią: Dziecko > Zdrowie i higiena > Wanienki i akcesoria do kąpieli lub jej podkategorią.
Próba zapisania oferty z wybraną którąś z tych kategorii skutkuje pojawieniem się komunikatu na czerwonym tle: "BŁĘDNE DANE, Błąd zapisu do bazy danych"
Zapisanie oferty możliwe jest dopiero po zmianie kategorii na inną niż: "Dziecko > Zdrowie i higiena > Wanienki i akcesoria do kąpieli", np: "Dziecko > Zdrowie i higiena -> Pozostałe"

Do tej pory radziłem sobie z tym problemem w ten sposób, że dodawałem ofertę poprzez Sello do innej kategorii, np: "Dziecko > Zdrowie i higiena -> Pozostałe" i wysyłałem.
Następnie z poziomu Allegro zmieniałem kategorię oferty na np. Dziecko > Zdrowie i higiena > Wanienki i akcesoria do kąpieli -> Pozostałe

Aktualnie po aktualizacji do wersji 1.31.x problem wrócił w innym miejscu. Jeśli mam ofertę w kategorii "Dziecko > Zdrowie i higiena > Wanienki i akcesoria do kąpieli" lub jej podkategorii i oferta zakończy się to po wznowieniu oferty nie chce ona wrócić w Sello ze strony "Zakończone" do strony "Trwające". Dla ofert dodanych do innych kategorii nie ma problemu, po wznowieniu i kliknięciu "Pobierz pełne dane (opisy, zdjęcia)" oferta w ciągu 1 sekundy przenosi się z powrotem do zakładki "Trwające".

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Link to postu

Możliwe, że w bazie danych przy pobieraniu kategorii zostały zwielokrotnione (zdublowane) kategorie podrzędne, co powoduje problem z zapisaniem zbyt długiego ciągu podkategorii w bazie.

Proszę wykonać kopię zapasową bazy (archiwizację),  a następnie za pomocą programu serwisowego proszę wykonać poniższe polecenia SQL:

delete from st_category where cat_parentId = '99372'
delete from st_Category where cat_catid in ('99372', '17285') 

Następnie otworzyć którąkolwiek aukcję i wejść w okno kategorii i pobrać poddrzewo kategorii dla kategorii Dziecko (zaznaczyć tę kategorię i wybrać Aktualizuj poddrzewo kategorii).

Proszę wtedy sprawdzić czy zapis pełnych danych dla tych aukcji się powodzi oraz czy udaje się zapisać aukcję z wanienkami.

  • Lubię to 1
Link to postu

Panie Sewerynie, dziękuję za podpowiedź, niestety sama "aktualizacja całego drzewa kategorii" jak i "aktualizacja poddrzewa kategorii" nie pomogła. Próbowaliśmy to już wcześniej.

Rozwiązanie zaproponowane przez p. Bartosza pomogło. Po wykonaniu zapytania SQL i aktualizacji poddrzewa kategorii, oferty zapisują się prawidłowo, także oferty zakończone i następnie wznowione z powrotem wróciły do zakładki "Trwające". Mieliśmy w bazie podwójnie podkategorię "Zdrowie i higiena" oraz 6 razy podkategorię "Wanienki i akcesoria do kąpieli".

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  • Lubię to 1
Link to postu

Gdyby problem powtórzył się z już naprawionymi kategoriami proszę o informację. Niestety do końca nie wiemy co jest przyczyną tego powielania, czy była to wada starego synchronizatora czy niepoprawnie zwracane dane z API. Teraz pobieranie kategorii zrealizowane jest zupełnie inaczej więc gdyby problem powrócił, będziemy musieli to zbadać dokładniej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...