Skocz do zawartości

Podwójny rozrachunek

Polecane posty

Witam

Jestem nowym użytkownikiem Rewizor Nexo Pro i czasem najbardziej prozaiczne rzeczy są skomplikowane. Problem dotyczy rozrachunków i listy rachunków.

Tworząc Listę rachunków za dany miesiąc księguję ją na koncie 431-231

Ustawiłem by konto 231 było kontem rozrachunkowym.

Po wprowadzeniu kwoty na koncie 231 pojawia mi się rozrachunek do rozliczenia i wybieram pozycje z wyciągu bankowego (wypłaty z banku).

Problem pojawia się gdy chcę zaksięgować kolejną transakcję czyli faktyczne obciążenie rachunku 231-131 celem spłaty zobowiązania wobec pracownika. I tutaj pojawia się problem ponieważ ponownie automatycznie pojawia mi się pole rozrachunku wobec pracownika lecz nie mam możliwości wybrania tego rozliczenia i pozostaje wtedy zapis rozrachunku nierozliczony.

Czy tworzę niepotrzebnie rozrachunek? 

Link to postu

Witam.

Niepotrzebnie oznaczył Pan konto 431 jako rozrachunkowe - takie oznaczenie wymaga dekretowania kwoty jako powiązanej z ewidencją rozrachunków. Wystarczy, że syntetyka 231 będzie oznaczona jako konto rozrachunkowe. Wówczas powstanie zobowiązania wobec tego pracownika będzie mógł Pan ewidencjonować jako uznanie (należy wówczas podłączyć/utworzyć rozrachunek powstały z zobowiązania umowy CP) natomiast  wypłatę wynagrodzenia jako obciążenie tego konta - wówczas należy podłączyć spłatę z wyciągu bankowego.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...