Skocz do zawartości

Wiadomości wysłane zapisywane w szkicach?

Polecane posty

Mamy dziś małą zagwozdkę. Znaleźliśmy w szkicach setki wiadomości i trochę to wygląda jakby je zapisywał po wysłaniu? Żadne z nas nie może skasować szkiców i mamy śmietnik :/

W związku z tym kilka pytań:
1. Jak opróżnić
szkice? do konta mają dostęp 3 osoby, ale nawet osoba która wiadomość tworzyła nie może jej skasować?
2. Czy po kliknięciu wyślij - da się zablokować wysłanie?

3. Czy jest jakiś mechanizm który powoduje zapisywanie w szkicach wiadomości?

Link to postu

Rozumiem, że wiadomość została wysłana (jest w folderze wysłane), a kopia jej jest również w folderze szkice?

Czy jest to konto oparte o protokół IMAP?

Jaki to jest serwer pocztowy?

Jaki wyświetla się komunikat przy próbie usunięcia tej wiadomości?

1. Wiadomość powinien móc usunąć każdy kto ma dostęp do konta pocztowego, chyba że ma odebrane uprawnienie w konfiguracji konta pocztowego

image.png.3c30fc87e3dee7d6e5083e1d4707eced.png

2. Po kliknięciu wyślij wiadomość trafia do folderu Skrzynka nadawcza i jest od razu wysyłana chyba, że w konfiguracji konta pocztowego jest odznaczona opcja: Wysyłaj zamiast przenosić do skrzynki nadawczej - wtedy wiadomość trafia do skrzynki nadawczej i trzeba wywołać synchronizację, aby została wysłana.

image.png.b5fa26042fb9509b4b2843f97fea9643.png

3. Takie mechanizmy są jeśli kreujemy wiadomość zbiorczą za pomocą kreatora

image.png.45bd9c5f2d17a272534fb8501427eecb.png

lub  gdy tworzymy wiadomości za pomocą akcji automatycznej  w działaniu.

image.png.10b22f9c700f028045a88e7f835bfeb8.png

Link to postu

Witam, dziękuję za odpowiedź.
1. Tak, to imap.
2. Nasz własny serwer, mogę podesłać prywatnie parametry (pytanie co by było potrzebne).

3. W sumie dziwne... bo przed chwilą w "szkice" kliknąłem wyślij. I one się wysłały i u mnie znikły, a na innych kontach nadal widnieją. :/ teraz po kliknięciu ponownie w szkice... widzę, że znów widnieją w szkicach... :|
4. Nie da się ich skasować. Ikona jest nieaktywna.

Ogólnie
trochę wygląda jakby nie działało odświeżanie :|

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...