Skocz do zawartości

Symbol przy kontrahencie

Polecane posty

Dzień dobry,

proszę w pierwszej kolejności wyciągnąć w widoku Klienci kolumnę symbol i posortować wg niego, aby sprawdzić, czy faktycznie nie jest już użyty i przesłać z tego miejsca zrzut ekranu. Drugi zrzut ekranu, o który Pana proszę to konfiguracja parametrów numerów NIP, PESEL i symboli, aby sprawdzić ustawienia.

Link to postu

Witam

w załączeniu screen pokazujący symbole. Symbol 2044 już zajęty i jak spojrzałem na istniejące symbole to nie widzę jakiejś sensownej logiki ich nadawania. Do tej pory nawet nie zastanawiałem się nad tym bo było to robione automatycznie, ale jak pisałem wcześniej od kilku dni program wymaga ode mnie ręcznego nadawania tych numerów co jest bardzo uciążliwe.

SYMBOL.jpg

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Symbol przy kontrahencie

W pierwszej kolejności zalecam aktualizację do najnowszej wersji programu. Przyczynę z błędem nadawania symbolu ciężko jednoznacznie zweryfikować - na przesłanych przez Pana zrzutach widać numery 204 - 2044 -20445. Wszystko działało, aż  do momentu, gdy wczytał Pan z pliku EPP kontrahenta lub symbol został nadany ręcznie - ten długi symbol widoczny na liście. I od tego momentu zaczęło się psuć. Rozwiązaniem może być zmiana numeru początkowego w parametrach symboli klientów, pamiętając o lukach w numeracji.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...