Skocz do zawartości

Kontrolowanie podatników VAT

Polecane posty

Jeśli dobrze rozumiem, funkcje weryfikacji w portalu podatnika oraz kolumna czynny podatnik VAT, są podłączone do tego API: https://www.gov.pl/web/kas/api-wykazu-podatnikow-vat

Czy NEXO analizuje te dane podczas wystawiania dokumentów sprzedaży i można uzyskać jakieś ostrzeżenie lub blokadę? Przeszperałem dokumentacje, testowałem, nie znalazłem takowych.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.09.2019 o 13:11, Przemysław Werner napisał:

W przyszłości (prawdopodobnie wersja 28) planujemy możliwość opcjonalnego automatycznego sprawdzania KL.

Troszkę wrócę do tematu, bo sprawia on ogromny ból głowy osób zarządzających płatnościami. Kilka pytań, sugestii:

- czy od wersji 28, pobierany cyklicznie będzie pełny pakiet białej księgi, który ma być udostępniany przez MF?

- czy planujecie wprowadzić jakieś funkcje kontrolne podczas generowania dyspozycji bankowej do dostawcy, dodatkowo kontrolującą numer konta/NIP z istnieniem w bazie MF, najlepiej z rejestracją potwierdzenia?

- czy w liście rozrachunków dostawcy, zostaną oznaczone konta, które są zweryfikowane z białą księga, wraz z datą weryfikacji?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...