Skocz do zawartości

Problem z usunięciem faktury zakupowej

Polecane posty

Dzień dobry,

Wiem, że już nie raz było coś podobnego na forum ale nie mogę sobie z tym poradzić. Mam fakturę zakupową, którą chcę usunąć, jednak gdy chcę to zrobić, pojawia się taki komunikat jak w załączniku o treści:

Cytat

Dokument ma status księgowy "Zaksięgowany", natomiast parametr obsługi typu dokumentu "Faktura VAT zakupu" nie pozwala edytować dokumentu o statusie "W przygotowaniu" lub późniejszym.

W internecie znalazłem (LINK do strony), że można to zrobić zmieniając opcję "Blokuj edycję dokumentu źródłowego gdy:" na Nigdy, która powinna być dostępna po wpisaniu tekstu w wyszukiwarkę "Obsługa typów dokumentów". Problem jednak w tym, że nigdzie takiej opcji nie widzę. Podejrzewam, że problem może być związany z tym, że kiedyś testowałem wersję próbną jakiegoś programu do księgowości z linii NEXO i coś tam musiałem zrobić. Jednak licencji nie przedłużyłem i obecnie nie mogę żadnego innego programu uruchomić poza Subiektem i Gestorem NEXO w wersji podstawowej.

Bardzo bym prosił o pomoc. Dodam, że jestem raczej początkującym użytkownikiem Subiekta, więc bardzo proszę o prosty język i wyrozumiałość. :)

FZ-jak-usunac.jpg

Link to postu

Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem. Podczas logowania się do REWIZORa pojawia się taki komunikat jak w załączniku. Tak jak wspominałem nie mam już możliwości zalogowania się do niego ponieważ tylko testowałem ten program w wersji próbnej i po jej wygaśnięciu nie wykupiłem licencji. Czyli rozumiem, że nie da się tego dokumentu FZ usunąć bez wykupienia licencji na program księgowy?

 

 

rewizor-logowanie.PNG

Link to postu

Demo Rewizora wygasło, ale można uruchomić demo Rachmistrza i tam zmienić te parametry.

Można wysłać bazę danych do pomocy technicznej InsERT - pewnie pomogą.

Można też zmienić parametry bezpośrednio w bazie danych - w razie potrzeby świadczymy takie usługi. Da się to zrobić zdalnie bez przerywania pracy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...