Skocz do zawartości

Faktura zaliczkowa a podzielona płatność

Polecane posty

proszę o  pomoc  w następującej  sprawie,
Wystawiłam  zamówienie zaliczkowe 27-08-2019. Klient wpłacił przelewem  wartość całego zamówienia  płatnością  podzieloną 28-08-2019.  Wystawiłam fakturę zaliczkową cząstkową  na  podstawie zamówienia z datą 31-08-2019. Towaru jeszcze nie ma  będzie we wrześniu, wtedy wystawię fakturę końcową po wydaniu  towaru.
Mam taki  problem, że przy wystawieniu w/w dokumentu nie była  widoczna przedpłata tego klienta, która  już istniała na koncie klienta bo została wprowadzona w operacjach bankowych jako podzielona płatność. Wobec czego na  dokumencie faktura vat  zaliczkowa cząstkowa nadal  jest  informacja pozostało do zapłaty, a przecież było już  zapłacone 100 % wartości. Jak powinnam  wprowadzić płatność podzieloną,  żeby rozliczenie było widoczne na dokumencie przy wystawianiu FV zaliczkowej.

Link to postu
25 minut temu, Artur Konieczny napisał:

Wystawiłam  zamówienie zaliczkowe 27-08-2019. Klient wpłacił przelewem  wartość całego zamówienia  płatnością  podzieloną 28-08-2019. 

To błąd. Klient nie powinien wykonywać przelewu PP jeśli nie miał faktury (pro-forma/zamówienie to nie faktura). Nie wiem, co powinien Pan teraz zrobić, czy zwrócić przelew i czekać na nowy, zwykły, czy nic.

27 minut temu, Artur Konieczny napisał:

Mam taki  problem, że przy wystawieniu w/w dokumentu nie była  widoczna przedpłata tego klienta, która  już istniała na koncie klienta bo została wprowadzona w operacjach bankowych jako podzielona płatność.

To prawidłowy skutek powyższego.

Chyba jedyne, co może Pan zrobić, to wystawić fakturę zaliczkową na kredyt kupiecki, a następnie skorzystać z opcji Rozlicz wybrany przez skojarzenie.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Faktura zaliczkowa a podzielona płatność

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi myślę, że  na dzień dzisiejszy w Subiekcie PRZEDPŁATA klienta jest nie widoczna jak się zamienia z ZAMÓWIENIA ZALICZKOWEGO na FAKTURĘ ZALICZKOWĄ i gdy jeszcze klient zapłacił podzieloną płatnością. podpowiedź Pana Daniela Kozłowskiego wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Link to postu
6 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie wiem, co powinien Pan teraz zrobić, czy zwrócić przelew i czekać na nowy, zwykły, czy nic.

Nic nie trzeba robić - są odpowiednie wyjaśnienia w tej sprawie. Klient po prostu pozbawił się wyłączenia odpowiedzialności za ewentualne machlojki na vacie, ale przelew jako taki - mimo że wykonany niezgodnie z ustawą - został jednak wykonany i może (nie musi) zostać przez sprzedającego zaakceptowany, zaksięgowany i skonsumowany. ?

Link to postu
7 godzin temu, Artur Konieczny napisał:

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi myślę, że  na dzień dzisiejszy w Subiekcie PRZEDPŁATA klienta jest nie widoczna jak się zamienia z ZAMÓWIENIA ZALICZKOWEGO na FAKTURĘ ZALICZKOWĄ i gdy jeszcze klient zapłacił podzieloną płatnością.

Wpłaty bankowe podzieloną płatnością nie są widoczne w oknie przedpłat podczas wystawia dowolnego typu dokumentu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...