Skocz do zawartości

numery przesyłek na allegro.

Polecane posty

Dzień dobry, w związku ze zmianami na Allegro mam pytanie.

Do tej pory pracuję tak, że najpierw sprawdzam maile od kupujących, potem księguję wpłaty, potem drukuję dokumenty, na końcu tworzę listy przewozowe, korzystając  programu prosta paczka.

Natomiast chcąc przyspieszyć tworzenie listów przewozowych, tak aby zawsze mieć pewność, że numer przesyłki znajdzie się na Allegro w czasie 24 h, czy można w jakiś sposób skonfigurować sello, tak, aby listy tworzyły się same zaraz po otrzymaniu zamówienia?

Może ktoś z was ma jakiś inny system pracy na sello? Ja pracuję raczej zbiorczo, czekam każdego dnia na zamówienia, potem obsługuję je grupowo,. to bardzo przyspiesza pracę, nie wyobrażam sobie drukowania i obsługi po jednej transakcji. Podpowiedzcie coś, jeśli możecie.

Link to postu

Jasne, że składa się na to wiele czynników. Ale to czy to się sprawdzi, to sobie ocenię już sama. Pytam o to w jaki sposób pracują inni na sello, bo może ja nie zauważam pewnych rzeczy, może źle to sobie ułożyłam. Tzn dla mnie jest to wygodne, ale allegro się zmienia, trzeba się dostosować chcąc nie chcąc.

Link to postu
20 godzin temu, Agnieszka Nowak napisał:

Może ktoś z was ma jakiś inny system pracy na sello? Ja pracuję raczej zbiorczo, czekam każdego dnia na zamówienia, potem obsługuję je grupowo,. to bardzo przyspiesza pracę, nie wyobrażam sobie drukowania i obsługi po jednej transakcji.

W zarysach wg mnie to raczej optymalny sposób. Więcej można by ustalić obserwując lub znając szczegółowe metody Waszej pracy na Sello.

Czy Paczkomaty też tworzysz Prostą Paczką? Jeśli tak, to w Sello jest to dobrze zrobione i działa poprawnie. Nieco oszczędza czasu (jedynie gabaryty w Sello trzeba ustawiać obecnie ręcznie).

Żeby Sello po pobraniu zamówień tworzyło od razu listy przewozowe? To raczej niemożliwe, bo trzeba "przyjąć" transakcje przez ręczną/grupową obróbkę.

Link to postu
12 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W zarysach wg mnie to raczej optymalny sposób. Więcej można by ustalić obserwując lub znając szczegółowe metody Waszej pracy na Sello.

Czy Paczkomaty też tworzysz Prostą Paczką? Jeśli tak, to w Sello jest to dobrze zrobione i działa poprawnie. Nieco oszczędza czasu (jedynie gabaryty w Sello trzeba ustawiać obecnie ręcznie).

Żeby Sello po pobraniu zamówień tworzyło od razu listy przewozowe? To raczej niemożliwe, bo trzeba "przyjąć" transakcje przez ręczną/grupową obróbkę.

Tak myślałam, że działając na sello, raczej nie ma innej opcji. wiem, że w baselinkerze fajnie to wszystko samo hula, ale już się chyba nie przesiądę. Za dużo lat i mocne przyzwyczajenie do sello.

Tak, paczkomaty też tworzę prostą paczką i nawet na gabaryty znalazłam swój sposób :) Mam w sello ustawioną masę poszczególnych produktów. I masa 1 - oznacza dla mnie gabaryt A, masa 2 - gabaryt B, masa 3 - gabaryt C. Drukuję paragony zbniorczo według masy właśnie i tym sposobem nie muszę każdej transakcji sprawdzać indywidualnie. Tylko grupowe sprawdzam do jakiego gabarytu pójdą :) Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłam.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...