Skocz do zawartości

Nie można zmienić planowanej daty wystawienia [1.32.0]

Polecane posty

Wczoraj zaktualizowałem Sello do najnowszej wersji. Od początku miewałem problemy z aktualizacją aukcji ale poradziłem sobie pobierając do nich pełne dane. Dzisiaj mam kilka aukcji do których nie mogę nic zrobić ponieważ wyświetla się błąd:

Aktualizacja istniejącej oferty "..." na konto ... w serwisie Allegro.pl: Nie można zmienić planowanej daty wystawienia.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)

Próbuję na wszelkie sposoby ale nic nie mogę zrobić a to dość ważne bo program nie zmienia mi ilości dostępnych przedmiotów na aukcji. Czy coś przeoczyłem po aktualizacji?

Link to postu

Są trwające.

Na dzisiaj Sello nic nie jest w stanie zaktualizować po sprzedaży. RATUNKU !!!

 

 

tzn głównie ilości nie aktualizuje (nie zmniejsza w ogóle po sprzedaży). Jest w stanie zamknąć te aukcje, ale nie zmienia im stanów.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dokładnie to samo jest u mnie.

Jeśli wyświetla Ci błąd "Uzupełnij parametry obowiązkowe" to kliknij na aukcji prawym przyciskiem i "Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia)". W tych aukcjach zmienia ilość bez najmniejszego problemu. Kolejny błąd to o protokole SSL/TLS wtedy restart Sello pomaga.

Link to postu

Postaramy się dzisiaj, w piątek wersji nie wypuszczamy. Jeśli nie dzisiaj to w poniedziałek.

Z tą datą to problem też pokręcony ale udało się go wczoraj rozwiązać. Problem wyniknął z pewnych nieścisłości w czasie prac nad wersją 31, niestety dokumentacja API Allegro nie była w tym czasie kompletna i były pewne zamieszania z datami rozpoczęcia aukcji - bo było ich kilka. Problem przezimował tak w ukryciu do wersji 32 i dodania aktualizacji aukcji. Zaraz poprawka będzie testowana i postaramy się wypuścić, no ale jeśli nie będzie to działać właściwie to będziemy potrzebować dodatkowego czasu na opracowanie innej poprawki.

Przepraszamy za wynikłe z tego problemy.

  • Dziękuję 2
Link to postu

Byłoby świetnie gdyby udało się Wam wypuścić poprawkę dziś. Sprzedaż zwykle wzrasta w weekend a nie siedzi się przed komputerem. Przydałaby się kontrola stanów.

 

Po aktualizacji do 1.32.1 wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję!!!

Edytowane przez Krzysztof Fruga
Link to postu

Uwaga po poprawce 1.32.1 większość aukcji wyszło, jednak przed ich wysłaniem trzeba pobrać pełny zestaw danych z Allegro, nie wystarczy PPM -- > pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia). Do tego pełne pobranie zrobiłem aż dwa razy, dopiero wtedy wszystko wyszło.

Tylko po pełnym pobraniu Sello jest w stanie wysłać aukcje z błędem "Nie można zmienić planowanej daty wystawienia".

Teraz zostały inne błędy m.in:

image.png.e47e4b3feada06b5fc7ebb30885ca730.png

 

oraz gdy Sello "zgubi zdjęcia" do oferty aukcje takie też już nie wychodzą, znów pomaga dopiero pobranie pełnych danych i problem też znika.

 

 

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

PPM i pobieranie pełnych z Wyślij/Odbierz to jest dokładnie ta sama funkcja. Jedyna różnica jest taka, że z Wyślij/Odbierz jest również pobierana lista ofert trwających/zakończonych - która ma pewne szczątkowe dane. Najlepiej było by zalogować to pobieranie ale danych trochę będzie.

Gubienie zdjęć nadal się zdarza? Czy może były to stare aukcje sprzed rewolucji 1.31?

 

Link to postu

Hmmm gubienie zdjęć wciąż mam. I teraz jak Allegro coś takiego znajdzie, to są dodatkowe błędy, ale sprawa do ogarnięcia ręcznie, tzn można ręcznie pobrać wszystko i wtedy zdjęcia się pojawiają, trzeba niestety tylko poczekać. Niestety, tzn jest ono gdy na serwerze odpalę pobieranie pełne danych, to pakowacze płaczą, że nie widzą co jest w ofercie do póki się wszysko nie ściągnie.

Link to postu
Dnia 6.09.2019 o 08:58, Bartosz Rosa napisał:

PPM i pobieranie pełnych z Wyślij/Odbierz to jest dokładnie ta sama funkcja. Jedyna różnica jest taka, że z Wyślij/Odbierz jest również pobierana lista ofert trwających/zakończonych - która ma pewne szczątkowe dane. Najlepiej było by zalogować to pobieranie ale danych trochę będzie.

Gubienie zdjęć nadal się zdarza? Czy może były to stare aukcje sprzed rewolucji 1.31?

 

Tak więc coś działa niestabilnie, podejrzewam, że serwery Allegro coś chrzanią. Raz przechodzą, raz trzeba dwa razy pobrać pełne dane, a raz wystarcza PPM, a innym razem PPM też nie daje rady.

W temacie zdjęć proszę bardzo:

image.thumb.png.76e66e84436bf40ed0a6cdc01b0cd214.png

Link to postu

U mnie w ten weekend zaktualizowałem cenniki dla wszystkich aukcji. Aukcję dla których pojawił się błąd dotyczący zdjęć, kliknąłem ppm i pobrałem pełne dane.

Gdy klikniesz pobierz pełne dane, kliknij jeszcze raz PPM i wybierz funkcje czyszcząca błędy żeby nie świeciło na czerwono i tyle. Po pobraniu pełnych danych błąd nie pojawia się ponownie chyba że go nie skasujesz wtedy po prostu święci cały czas.

U mnie mam wszystkie zdjęcia pobrane, cenniki ładnie się zaktualizowały a stany aktualizują się na bieżąco.

Brakuje chyba wpisu w Sello który po poprawnej synchronizacji usuwa informacje o błędzie.

Edytowane przez Krzysztof Fruga
Link to postu

Powiem tak, moje Sello aktualizuje stany magazynowe z Subiektem i każda sprzedaż natychmiast wysyła stany do Allegro.

W tej konfiguracji błąd poniższy mam co kilkanaście minut, lecz dotyczy on zdecydowanej mniejszości zmian, większość zmian zawsze wychodzi.

 

Pomaga pobranie PPM ofert które nie chcą wychodzić, zdecydowanie nie pomaga forsowanie i ponawianie wysyłki bez pobrania od nowa aukcji PPM.

Jak dla mnie mechanizm nie działa - albo Sello wciąż myli daty, albo Allegro nie przyjmuje zmian.

 

image.png.ba99138ea0f7b99b1e58c77c28058a03.png

Link to postu
Dnia 6.09.2019 o 20:14, HotKey . napisał:

Niestety, tzn jest ono gdy na serwerze odpalę pobieranie pełne danych, to pakowacze płaczą, że nie widzą co jest w ofercie do póki się wszysko nie ściągnie.

Ok rozumiem, to było jedyne wyjście przy pierwszej wersji nowego modelu synchronizacji ale mamy już na to rozwiązanie stworzone na potrzeby zamykania aukcji zakończonych przy pobieraniu trwających. Zastosujemy je również przy pobieraniu zdjęć do aukcji, co spowoduje, że nie powinny one już znikać.

Dnia 7.09.2019 o 17:21, HotKey . napisał:

wygląda to tak, że raz Sello jest w stanie wysłać zmiany sztuk, a po chwili nie:

Dla tej samej aukcji?

Na błąd  Nie można zmienić planowanej daty wystawienia powinno pomóc pobranie pełnych danych - wtedy Sello ustawia poprawnie znacznik wystawienia aukcji na serwis aukcyjny i jest w stanie poprawnie skonstruować pełne dane wysyłane przy modyfikacji aukcji.

Dnia 9.09.2019 o 09:01, Krzysztof Fruga napisał:

Brakuje chyba wpisu w Sello który po poprawnej synchronizacji usuwa informacje o błędzie.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że Sello rozpoznaje jaka konkretnie operacja (wręcz która linia kodu) wywołała ten błąd i jeśli ta sama linia kodu przy tej samej operacji powiedzie się, to błąd jest usuwany. Zdarzyć się mogą sytuacje, że ta sama operacja już nie zostanie powtórzona, lub zostanie wykonana inaczej i z punktu widzenia algorytmu nie jest to ten sam problem - co może skutkować takim wiszącym błędem - dlatego dodaliśmy operację pod PPM oraz skrót klawiszowy do usuwania tych błędów.

Link to postu
Dnia 15.09.2019 o 23:46, Bartosz Rosa napisał:

Dla tej samej aukcji?

Tak ta sama aukcja jakiś czas się aktualizuje, potem nagle nie chce i trzeba pobrać pełne dane lub PPM, ten PPM też czasami nie pomaga, ale za którymś razem załapuje.

 

Cały czas wojuję też ze zdjęciami, kurde w wersji takiej, że co sprzedaż aktualizuję zmiany na Allegro przy ostatnich poprawkach te zmiany rzadko wychodzą całe ...

image.thumb.png.97cc805080bd040ad85af82143272848.png

Link to postu
2 godziny temu, HotKey . napisał:

Cały czas wojuję też ze zdjęciami, kurde w wersji takiej, że co sprzedaż aktualizuję zmiany na Allegro przy ostatnich poprawkach te zmiany rzadko wychodzą całe ...

image.thumb.png.97cc805080bd040ad85af82143272848.png

Pomijając oczywistą oczywistość tj wysyłanie zdjęć w złym formacie czy może być tak,że następuje  nadpisanie (zmianami zbiorczymi) istniejącego opisu aukcji trwającej szablonem w którym zdjęcia nie mają zakresu zdjęć (zakładka zdjęcia) i/lub w zakładce "Opis" zdjęcia nie mają przydzielonego numeru ?

Edytowane przez Leszek M
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...