Skocz do zawartości

[Sello 1.32] oddzielna aktualizacja SZTUK i CENY

Polecane posty

Nie miałem czasu dzisiaj i pewnie zaktualizuję Sello do 1.32 dzisiaj wieczorem, ale wyczytałem, że Sello teraz ma aktualizować całą ofertę, w związku z tym trzeba dbać o stany i ceny w TRWAJĄCYCH przed wysłaniem zmian.

 

@Bartosz Rosa czy jest możliwość w szybkiej poprawce, którą szykujecie, dodać zmianę polegającą na zmianie zbiorczej: 1/ tylko ceny i 2/ tylko sztuk (tak żeby zmiana ceny nie ruszała cen a zmiana ceny nie dotykała sztuk) 3/ wszystkiego?

Chyba, że to jest inaczej w pracy na 1.32 niż sobie wyobrażam (sprawdzę wieczorem/jutro rano)?

 

PS czy w planach jest modyfikacja TAGÓW ALLEGRO?

 

 

Link to postu

Nie, modyfikacja oferty zawsze wymaga wysłania pełnych danych oferty. Podobnie jakbyś aktualizował to przez www, jeśli wejdziesz w edycję oferty, to w momencie zapisywania wpisują się dane, które przed chwilą odczytane zostały z aukcji. W starym API było to na zasadzie, że wysyłało się tylko zmienione pole, tutaj trzeba wysłać wszystko, nawet jeśli nie zmieniasz. Problem ten zasygnalizowaliśmy Allegro ale chyba go nie czują ;).

Link to postu
12 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie, modyfikacja oferty zawsze wymaga wysłania pełnych danych oferty.

Ciekawe, czy da się to jakoś obejść?...

 

W takim razie co się stanie jeśli mam np. w takiej ofercie do zmiany cenę?

image.png.00c0f77a8f11bd27cfba165495558e64.png

Czy Sello zamknie mi ofertę?

Jeśli tak, to jak temu zaradzić?

Link to postu
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Aktualizacja działa w taki sposób, że na aktualne dane z Aukcji (nie z magazynu, towaru) są nakładane zmiany oczekujące. Jeśli nie masz wygenerowanej zmiany pt. zamknięcie aukcji czy zmiana liczby sztuk, to Sello wyśle 28 - tyle ile jest w danej chwili w aukcji w Sello.

 

O! Czyli wygląda to o wiele lepiej niż zrozumiałem z opisu.

Podsumowując: Sello wysyła tylko to, co ma zaznaczone w ZZ do wysłania. Czyli w zasadzie działa tak samo jak dotąd?

 

 

Czego zatem dotyczyła poniższa wzmianka? Osobiście zrozumiałem, że Sello za każdym razem będzie nadpisywać ofertę w allegro danymi które aktualnie posiada oferta w TRWAJĄCYCH? (choćby ten fragment pogrubiony?)

image.thumb.png.cbadc17fbfd62cd6a91a8a3ab2fd15a9.png

Link to postu

Sello wysyła wszystkie dane aukcji przy każdej zmianie, ale modyfikuje w nich tylko to co jest w zmianach oczekujących. Dlatego jeśli np. poprzez serwis zmienisz czas wysyłki z 24h na 10 dni i nie pobierzesz tej zmiany do Sello to w Sello w aukcji będzie nadal poprzednia wartość, czyli 24h. Zmieniając teraz np. cenę Sello wyśle aktualny stan aukcji (m.in. 24h + zmienioną cenę) i w serwisie 10 dni zmieni się na 24h + nowa cena.

Dlatego ważne jest, aby zmiany wykonywać na świeżych danych. Mechanizm stworzony przez Allegro jest bardziej dostosowany do edycji online pojedynczej oferty, na zasadzie, odczytujesz wszystkie pola, zmieniasz, zapisujesz. Przy masowych zmianach w wielu ofertach takie podejście nie zadziała, stąd trzeba zadbać o to, żeby przed wykonaniem zmian zbiorczych mieć aktualne dane w aukcjach - a najlepiej wprowadzać zmiany tylko przez Sello, lub jeśli przez serwis to trzeba pamiętać aby pobrać te zmiany do Sello.

Dołożymy jeszcze prawdopodobnie aktualizowanie na podstawie dziennika zmian w ofertach, obecnie ta funkcja jest chyba w API w fazie testów, wtedy zmiany w serwisie będą mogły wymuszać aktualizację konkretnych aukcji w Sello bez potrzeby pobierania pełnych danych.

  • Dziękuję 1
Link to postu

A ja myślałem, że pomysł na wysyłanie wszystkich informacji o ofertach do Allegro należy do teamu Sello :)

 

Niestety jest z tym pewien dodatkowy kłopot. Dokładnie to zdjęcia. Przez wzgląd na darmowy SQL i rozmiar bazy, zdjęcia usunąłem pisałem o tym w temacie ws rozmiaru bazy oraz aktualizacji do najnowszej wersji).

I mam taki klops, który sprowadza się do jednego "przejdź na płatną wersję SQL".

1. Pobranie pełnych danych o ofertach = zaciągnięcie zdjęć do Sello. Już przy pobraniu inf do około 70% ofert, baza osiągnęła 10,27 GB - a gdzie pozostałe 30%? ?

2. Bez pobranych zdjęć, próbując zaktualizować cenę, lub stan, lub cokolwiek w ofercie, dostaję błąd:

"Aktualizacja istniejącej oferty "cenzura" na konto cenzura w serwisie Allegro.pl (Polska): Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.
Invalid value: unknownHTTP Status: Unprocessable Entity (422)"

Jak to obejść? Jedyne co mi przyszło do głowy, to przygotować zmiany w ofertach, wybrać filtr "oczekuje na synchronizację" i pobrać do nich pełne dane. Oczywiście baza będzie skrupulatnie rosła, więc 1 raz w tygodniu trzeba robić czyszczenie bazy ze zdjęć. Oczywiście przy każdej aktualizacji ofert czynność trzeba powtarzać, więc takie trochę błędne koło.

Idealne rozwiązanie, to wydać pieniądze na SQL. Ale z drugiej strony, lepiej mieć te pieniądze niż ich nie mieć :D

Drugie rozwiązanie, to gdyby Sello umiało ominąć wysyłkę wszystkich danych o ofercie. Aktualizując cenę, robiło zmianę tylko ceny, bez wysyłki zdjęć. Przy tej opcji mógłbym nie trzymać zdjęć w bazie Sello. Wystawiam oferty, wysyłamy zdjęcia i raz w miesiącu czyszczę bazę z nich. Mógłbym (na oko) da darmowym SQL działać jeszcze kilka lat.

Link to postu

TO SIĘ ROBI DEKO WKURZAJĄCE

CIĄGLE NOWE KOMUNIKATY MIMO ZE AUKCJE W SELLO SĄ ZAKTUALIZOWANE

Aktualizacja istniejącej oferty "..........w serwisie Allegro.pl: Uzupełnij parametry obowiązkowe: Stan.
Aktualizacja istniejącej oferty ......... w serwisie Allegro.pl: Nie możesz zmienić kategorii po 12 godzinach od wystawienia.
Aktualizacja istniejącej oferty "............w serwisie Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.
Link to postu
Dnia 7.09.2019 o 18:08, Dariusz Pawlak napisał:

TO SIĘ ROBI DEKO WKURZAJĄCE

CIĄGLE NOWE KOMUNIKATY MIMO ZE AUKCJE W SELLO SĄ ZAKTUALIZOWANE

Aktualizacja istniejącej oferty "..........w serwisie Allegro.pl: Uzupełnij parametry obowiązkowe: Stan.
 
Aktualizacja istniejącej oferty ......... w serwisie Allegro.pl: Nie możesz zmienić kategorii po 12 godzinach od wystawienia.
Aktualizacja istniejącej oferty "............w serwisie Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.

Czy błędy pojawiają się nadal?

Link to postu

Problem jest taki, że Allegro przeprowadza obecnie duże zmiany w kategoriach oraz parametrach specyficznych i te zmiany muszą zostać do Sello pobrane aby była możliwość przeprowadzania zmian w ofertach trwających.

Aby zsynchronizować te wszystkie zmiany do Sello należy:

1. pobrać pełne dane dla aukcji (to spowoduje zaktualizowanie ewentualnych zmian w kategoriach)

2. pobrać parametry specyficzne jak podlinkował powyżej Leszek - dzięki temu Sello zapisze nową definicję parametrów specyficznych dla tych kategorii.

3. Ponownie pobrać pełne dane aby nowe/zmienione parametry zapisały się w aukcjach.

Dnia 7.09.2019 o 08:43, Dominik kidl napisał:

Jak to obejść?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które moglibyśmy zaimplementować - czyli przy modyfikacji pobrać w locie (alternatywnie) dane z Allegro i je zmodyfikować przed wysłaniem. Ma to zaletę taką, że w Sello nie musiały by być pobrane i zapisane aktualne i pełne dane. Problem jest natomiast ze zbiorczymi zmianami - niektóre z nich wykorzystują informacje zapisane w aukcjach więc w takich sytuacjach nie zadziałają.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...