Skocz do zawartości

Kontrola stanów w aukcjach wystawionych przez allegro

Polecane posty

Witam
Mam wystawionych kilkaset aukcji przez stronę allegro, mają już swoje liczniki popularności na których mi zależy. Po imporcie tych aukcji do Sello nie mam możliwości powiązania danej aukcji z towarem w Subiekcie. Chciałbym mieć możliwość ustawienia zamykania poprzez Sello aukcji, których stany zbliżają się do zera lub osiągnęły ten stan. Wiem że może tak być jeśli aukcję wystawię przez Sello, ale czy da się osiągnąć to samo z aukcji zaimportowanej z allegro?

pozdrawiam i przepraszam jeśli to stary temat, szukałem lecz nie znalazłem odpowiedzi

Link to postu
16 godzin temu, Mariusz Rusnak napisał:

Po imporcie tych aukcji do Sello nie mam możliwości powiązania danej aukcji z towarem w Subiekcie

Dlaczego? Aukcje z towarami można wiązać ręcznie funkcją Powiąż z towarem, lub też zbiorczo (nowy mechanizm) Ctrl+B > zakładka TOWARY. Można tutaj w sposób zautomatyzowany dopasować towary po danych znajdujących się w tytule, opisie, sygnaturze i powiązać towar z aukcją.

 

Link to postu

Dziękuje za odpowiedź. Faktycznie z menu kontekstowego można wybrać "powiąż z towarem" i powiązanie działa. Jednak w oknie edycji aukcji (nie było możliwe wykonanie tego powiązania) większość opcji wciąż jest nieaktywna... m.in najbardziej interesująca mnie kontrola stanów i zamykanie automatyczne aukcji przy danej ilości towaru

rozumiem, że to działa, jeśli aukcja "pochodzi" z sello, moje aukcje jak wspomniałem są zaimportowane z allegro...

sello_stany.jpg

Link to postu
10 minut temu, Mariusz Rusnak napisał:

rozumiem, że to działa, jeśli aukcja "pochodzi" z sello,

Działa w każdej opcji. Także jeśli oferta jest wystawiona w allegro i pobrana do Sello. Warunkiem jest szybkie powiązanie jej z towarem kartotekowym.

W czasie od pobrania takiej oferty do Sello do kupna jej przez klienta, Sello tworzy w TRANSAKCJACH towary jednorazowe (oznaczone [1]), które należy podmieniać ręcznie by Sello rozumiało co dalej robić (ZK i dok. końcowy) z takim zakupem.

Link to postu
8 minut temu, Mariusz Rusnak napisał:

Jednak w oknie edycji aukcji (nie było możliwe wykonanie tego powiązania) większość opcji wciąż jest nieaktywna

Aukcja trwająca w Sello odzwierciedla stan w Allegro - z tego powodu nie można jej bezpośrednio edytować, bo zmiany te mogły by zostać nadpisane przez synchronizację działającą w tle. Wszelkie zmiany w aukcjach trwających należy robić przez okno zmian zbiorczych (Ctrl+B), nawet jeśli dotyczy to jednej aukcji. Sello dodaje wtedy obok aukcji zmianę (dolna zakładka ZMIANY), którą należy wysłać do Allegro. Dopiero wtedy dane w aukcji zapisanej w Sello są aktualizowane.

Nie ma tutaj znaczenia czy aukcje są z Sello czy nie. Jedyna różnica jest taka, że jeśli aukcje wystawiane są z Sello i jest w nich zapisane już powiązanie z towarem to po wystawieniu takiej aukcji to powiązanie nadal będzie. Ale jeśli w Sello usuniemy taką aukcję pobierzemy z Allegro to powiązanie zniknie.

W wersji 1.32 przy wystawianiu aukcji można wstawić (do szablonu) symbol towaru do pola sygnatura w aukcji. Dzięki temu ewentualna utrata powiązania z jakiegokolwiek powodu może być szybko naprawiona zmianami zbiorczymi i powiązaniu aukcji z towarami według pola sygnatura z aukcji, wyszukiwane w towarach w polu symbolu.

 

Link to postu

Sello musi być normalnie włączone i zalogowane do serwera. Wtedy można ustawić aby synchronizowało dane co x minut na wybranym komputerze tylko (dokładniej to na wybranym uzytkowniku, który musi być zalogowany do Sello - wielu użytkowników tworzy sobie w tym celu specjalnego użytkownika w Sello potocznie zwanego Tadek Synchronizator).

Link to postu

 

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello dodaje wtedy obok aukcji zmianę (dolna zakładka ZMIANY), którą należy wysłać do Allegro. Dopiero wtedy dane w aukcji zapisanej w Sello są aktualizowane.


niezależnie od tego czy powiąże towar z menu kontekstowego czy ze zmian zbiorczych (operacja przebiega pomyślnie) w zmianach nic się nie pojawia w związku z tym nie mogę jej wysłać... i wciąż nie mogę ustawić synchronizacji ilości i zamykania aukcji - proszę o pomoc

Sello zaktualizowane do 1.32

Link to postu

Bo funkcję zmiany liczby sztuk i kończenia aukcji trzeba włączyć w aukcji.

image.png.d9556614226a85c0afad19e73f214afa.png

Prawdopodobnie ustawiona jest tam opcja Tylko ręcznie (sądząc po screenie na górze tematu). Można to również zmienić zmianami zbiorczymi. Po ustawieniu synchronizacji za każdym razem gdy w towarze zmieni się stan, do aukcji zostanie dodana zmiana liczby sztuk (o ile będzie się ona różnić). Można również ręcznie wymusić wygenerowanie tych zmian (ale musi być włączona synchronizacja ilości i/lub zakończenia aukcji) funkcją Przelicz stany pod prawym klawiszem myszy z poziomu wybranych aukcji lub towarów.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
Dnia 4.09.2019 o 10:50, Bartosz Rosa napisał:

Aukcja trwająca w Sello odzwierciedla stan w Allegro - z tego powodu nie można jej bezpośrednio edytować, bo zmiany te mogły by zostać nadpisane przez synchronizację działającą w tle. Wszelkie zmiany w aukcjach trwających należy robić przez okno zmian zbiorczych (Ctrl+B), nawet jeśli dotyczy to jednej aukcji. Sello dodaje wtedy obok aukcji zmianę (dolna zakładka ZMIANY), którą należy wysłać do Allegro. Dopiero wtedy dane w aukcji zapisanej w Sello są aktualizowane.

Nie ma tutaj znaczenia czy aukcje są z Sello czy nie. Jedyna różnica jest taka, że jeśli aukcje wystawiane są z Sello i jest w nich zapisane już powiązanie z towarem to po wystawieniu takiej aukcji to powiązanie nadal będzie. Ale jeśli w Sello usuniemy taką aukcję pobierzemy z Allegro to powiązanie zniknie.

W wersji 1.32 przy wystawianiu aukcji można wstawić (do szablonu) symbol towaru do pola sygnatura w aukcji. Dzięki temu ewentualna utrata powiązania z jakiegokolwiek powodu może być szybko naprawiona zmianami zbiorczymi i powiązaniu aukcji z towarami według pola sygnatura z aukcji, wyszukiwane w towarach w polu symbolu.

 

Wrócę jeszcze do tematu. podczas próby wykonania zmiany zbiorczej (Ctrl+B - Synchronizacja ilości > uwzględnij STAN) pojawia się błąd:

Nieokreślony błąd.: Należy podać miejscowość, w której znajduje się sprzedawany produkt

Nie mam pojęcia gdzie mam ustawić miejscowość sprzedawanego produktu... w allegro wszystko jest ustawione...
W zamianach zbiorczych próba zmiany lokalizacji również daje ten sam błąd...

proszę o pomoc
 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Kontrola stanów w aukcjach wystawionych przez allegro

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...