Skocz do zawartości

Gratyfikant zwykły czy w wersji PRO - współpraca z Rachmistrzem

Polecane posty

Sytuacja użytkownika wygląda tak:

- ma Subiekt Nexo (na własny użytek)

- ma Rachmistrz Nexo PRO (gdzie robi swoją księgowość oraz w ramach działalności rozlicza w nim dodatkowo kilka podmiotów).

Teraz chce dokupić Gratyfikant Nexo tylko na własny użytek (nie do rozliczania klientów jako biuro).

Pytanie - czy może bez obaw o kompatybilność z rachmistrzem PRO zakupić wersję standardową dla jednego podmiotu, czy też z jakiegoś powodu musi kupić Gratyfikanta w wersji PRO?

 

Link to postu
Licencja Subiekta jest przypisana do podmiotu. Produkty umożliwiające obsługę biur rachunkowych (Rachmistrz, Rewizor, Gratyfikant) i tak wykorzystywane, są synchronizowane pod względem licencji i jej wykorzystywania. Tak jak nie ma technicznych możliwości zejścia z wersji PRO na „niePRO” (uruchomienie ścieżek licencyjnych i technicznych dla tworzenia rozszerzeń dopasowujących system do potrzeb użytkownika), tak i również z przyczyn technicznych nie ma możliwości rejestracji Gratyfikanta nexo bez wersji PRO dla firmy, która weryfikuje się jako biuro rachunkowe.
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Mam ten sam problem ponieważ prowadzę biuro rachunkowe i usługi informatyczne, nie mogę zarejestrować Rachmistrza GT na biuro rachunkowe i drugą licencje na firmę problem wydaje się śmieszny ale teraz przez to nie mogę zarejestrować Vandero. Firm które prowadzą klika działalności pod jednym NIP em jest dużo po to powstało PKD, proszę o rozmyślenie odpowiedniego licencjonowania. Ponieważ ja osobiście chciałbym zakupić program Vandero oraz Rachmistrz na podmiot oraz inne programy typu rachmistrz GT, rachmistrz nexo, rewizor nexo, gratyfikant nexo, gratyfikant gt na biuro rachunkowe. Problem jest taki że w subiekcie jest to do obejścia zakładając  drugi podmiot (oddział) ale wtedy płatności trzeba pilnować na dwóch programach robi się to bardzo męczące. Czy mogę oczekiwać iż będę mógł legalnie i normalnie prowadzić firmę na waszych programach?

Vandero.jpg.512f7d20cc370db79168b20a5fa27c9d.jpg

Edytowane przez Radosław Kukla
Link to postu

Panie Radosławie

Kupując i rejestrując licencję nexo na biuro rachunkowe należy założyć podmiot o typie "Na potrzeby własne" a nie "klient biura" dla własnej działalności.

Prowadząc inną działalność na tym samym NIPie należy założyć drugą bazę danych dla tej działalności i podłączyć się do tego samego Konta InsERT i jak najbardziej można tam uruchomić vendero.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...