Skocz do zawartości

1.32 błędy

Polecane posty

Witam,

po aktualizacji do 1.32 sello sypie błędami przy aktualizacji stanów aukcji trwających:

1. Aktualizacja istniejącej oferty (...) w serwisie Allegro.pl: Conflict
HTTP Status: Conflict (409)

2. Aktualizacja istniejącej oferty (...) w serwisie Allegro.pl: Forbidden
HTTP Status: Forbidden (403)

3.  jeszcze błąd "nie wszystkie obrazki zostały wysłane" dla aukcji które trwają od dłuższego czasu i w poprzedniej wersji nie było kłopotu z aktualizacją stanów tych aukcji. Również nie wiem co to ma wspólnego z aktualizacją stanów magazynowych.

4. i komunikat SSL o którym wiecie

5. no i że jeden parametr nie jest uzupełniony. Dodam że nie uzupełniam go specjalnie bo czekam aż allegro doda opcje, którą do nich zgłosiłem. Z tego powodu mam mieć nieaktualne stany magazynowe a tej kategorii ? Dla mnie to bez sensu.

Wszystko dzieje się podczas aktualizacji stanów magazynowych, która jest świętością (stan magazynowy musi się zgadzać choćby nie wiem co).  Czy allegro rzeczywiście wymaga aż takich 'poważnych' danych aby zaktualizować liczbę sztuk na aukcji?

Amazon dla przykładu udostępnia dodatkowy 'kanał' dla aktualizacji wyłącznie stanów magazynowych po to aby uniknąć takich 'wariacji'. 

 

 

 

Link to postu

1 - potrzebujemy logów z wysyłania takiej modyfikacji.

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

2 - Najlepiej ponownie zautoryzować wszystkie posiadane konta, oraz upewnić się, że cenniki na każdym koncie w Sello (po imporcie) odpowiadają cennikom na tych kontach w Allegro. Jeśli nie to należy taki cennik w Sello usunąć i zaimportować go jeszcze raz.

3 - Czy pobranie pełnych danych dla tej aukcji coś zmienia? Czy w opisie w Sello nie ma przypadkiem pustych zdjęć?

4 - restart Sello

5 - w Allegro stany można zmienić na 2 sposoby:

  • poprzez edycję oferty (1.32)
  • poprzez zlecenie zmiany stanu (1.31)

W 1.32 zmieniliśmy sposób modyfikacji liczby sztuk bo mieliśmy zgłoszenia, że sama zmiana trwa czasami bardzo długo (takie też były zgłoszenia od innych użytkowników API do Allegro). Dodatkowo może się to zakończyć niepowodzeniem, o którym Sello obecnie nie informuje bo nie śledzi statusu zleceń operacji w serwisie (mogą się one wykonywać do godziny czasu od wysłania zlecenia). Pod tymi względami modyfikacja oferty jest lepsza, ale wymaga utrzymywania oferty w dobrej kondycji, czyli uzupełniania wszystkich brakujących wymaganych parametrów.

Najwyraźniej będziemy musieli zrobić możliwość korzystania z obu tych możliwości, przy czym wysłanie zlecenia zmiany dodatkowo będzie wymagało rozbudowy mechanizmu zmian w ofertach o śledzenie tych zmian.

Swoją drogą, to też nie mam pewności, czy zlecenie zmiany stanu wykona się, jeśli oferty nie są uzupełnione... Muszę dopytać Allegro.

  

Link to postu

Dzięki za odpowiedź.

1. udało mi się wypchnąć wszystkie stany do allegro, gdy tylko wystąpi błąd 409 przygotujemy taki plik i prześlemy do Was.

2 i 3. Tutaj tez przeszło, trochę pomogła ponowna autoryzacja kont trochę pobranie pełnych danych aukcji itp.

5. Brak np parametru obowiązkowego "oryginalne opakowanie producenta", nie powinien wpływać na możliwość zmiany stanu magazynowego, szczególnie że Allegro dodaje parametry obowiązkowe bardzo dynamicznie. Nagle w piątek Allegro doda parametr obowiązkowy "szerokość gumki w majtkach" a my przez cały weekend pozostaniemy bez aktualnych stanów magazynowych. Oczywiście, ja również nie mam pewności że zmiana taka się wykona pomimo braku parametru, niemniej jednak jeśli się wykona to warto włączyć 'zlecenie zmiany stanu'. Jeśli nie działa to dobrze to możliwe że Allegro będzie pracować nad jego poprawą. Szczególnie, że w Amazonie ta forma aktualizacji jest bardzo chętnie wykorzystywana i działa praktycznie w czasie rzeczywistym.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Keeper
  • Lubię to 1
Link to postu

Jest niestety tak, że obie metody wymagają uzupełnienia ofert o brakujące parametry, przy czym ta użyta w 1.32 od razu daje znać, że czegoś brakuje, podczas gdy brak śledzenia w 1.31 powodował, że zmiana poszła ale nie została wykonana i nie było o tym żadnej informacji w Sello. Z dwojga złego wersja w 1.32 jest jednak lepsza.

Link to postu

Cześć!

Dzisiaj mam następujący błąd przy kilku aukcjach:

Invalid value: unknownHTTP Status: Unprocessable Entity (422) -> czytaj: zdjęcia zawarte w opisie są nieprawne

i sytuacja wygląda tak: na aukcji jest wszystko w porządku natomiast w sello są puste zdjęcia, pobieranie pełnych danych nic nie daje. O ile to, że sello nie może pobrać tej aukcji zupełnie mi nie przeszkadza, no ale wiadomo, przez to stany są nieaktualne. Co mogę zrobić aby to naprawić?

HTTP Status: Forbidden (403) -> wczoraj importowałem cenniki i pomogło, dzisiaj musiałem zrobić to samo pomimo że nic się w cennikach nie zmieniło i tez pomogło. Czy można zaimportować cenniki raz a dobrze ?

 

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Z PPM jak się pobiera pełne dane to zdjęcia się nie aktualizują w opisie? Pobranie kończy się normalnie, bez żadnego błędu?

dokładnie tak:

image.png.a52694eb628760122d331a31b115190b.png

image.png.0f50190d9988ddd271f4ff0c3dacf1c9.png

 a w opisie nadal pozostają puste zdjęcia:

image.png.f9a45cb883b1eb956c6538130bfb6994.png

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Z cennikami, czy wczorajszy i dzisiejszy błąd 403 dotyczył aukcji z tego samego konta?

nie sprawdzałem tego, tak sobie teraz pomyślałem że to może przez aktualizację. Poczekam i zobaczymy czy błąd będzie się powtarzał.

Link to postu

Sello w najnowszej wersji zaciąga informacje o ilości transakcji w ofertach? Pytam, ponieważ na liście z ofertami nie działają poprawnie filtry "w stanie", oraz wyświetlając kolumnę "Oferty" nie ma informacji o tym, że coś się sprzedało. Coś mi się kojarzy, że chyba była wzmianka na ten temat, ale czytanie wszystkich opisów aktualizacji będzie bardzo czasochłonne.

Link to postu

Ja od zawsze miałem problem z wysyłaniem numerów wysyłek mimo iż numery zostały wysłane do allegro to sello i tak sypało błędami, w wersji 1.32.0 nagle numery szły bez błędów i już myślałem że będzie ok a tu nagle wyszła wersja 1.32.1 która naprawiła inne błędy i zepsuła znowu wysyłanie numerów przesyłek do allegro i wróciłem do punku wyjścia :(

Nie mam pomysłu jak to naprawić i dlaczego Sello sypie błędami skoro wszystkie numery poprawnie przechodzą do allegro.

info-o-wysylkach.png

info-o-wysylkach_1.PNG

Link to postu
23 godziny temu, Keeper napisał:

Aktualizacja istniejącej oferty "...." na konto .... w serwisie Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.

A jak porównujesz zdjęcia w allegro i w Sello w aukcji TRWAJĄCEJ to się różnią?

Przy jakiej aktualizacji pojawia się taki błąd?

Czy sprawdziłeś zdjęcia - na pewno są o dozwolonym typie zdjęcia? (spotkałem się już z przypadkiem, że jpg tak na prawdę było nieprawidłowo zapisanym gifem). Bodajże jak zrobisz log z wysyłania to tam zapisuje się jakie rozszerzenie pliku rozpoznaje i wysyła Sello. U mnie takie zdjęcia otwierane przez IrfanView od razu dostawały komunikat o nieprawidłowym rozszerzeniu.

 

12 minut temu, Tomasz Urbaniak napisał:

Nie mam pomysłu jak to naprawić i dlaczego Sello sypie błędami skoro wszystkie numery poprawnie przechodzą do allegro.

Czy może być tak u Ciebie, że błędy - skoro ich nie ma w bieżących paczkach - dotyczą starszych PACZEK, które już są w wysłanych?

Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:
23 godziny temu, Keeper napisał:

Aktualizacja istniejącej oferty "...." na konto .... w serwisie Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.

A jak porównujesz zdjęcia w allegro i w Sello w aukcji TRWAJĄCEJ to się różnią?

pewnie ze się różnią, może opisze temat wyczerpująco: 

1. Podczas aktualizacji stanów magazynowych sello wywala błąd: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne.

2. Klikam sobie dwukrotnie na tą aukcje trwająca w sello -> w zakładce opis widzę wyraźnie, że są puste zdjęcia -> w zakładce 'zdjęcia' zdjęcia są prawidłowo powstawiane

3. Klikam w odnośnik do tej aukcji w allegro i widzę że zdjęcia w opisie i galerii są jak najbardziej w porządku

4. Pozostaje mi jedno, wybieram tą aukcję trwającą i pobieram dla niej 'pełne dane (opisy i zdjęcia)' pobieranie kończy sie powodzeniem

5. Efekt końcowy jest taki że nic sie nie zmiania, w aukcji w sello nadal sa puste zdjęcia i błąd wyskakuje nadal

6. Pisze na forum :D

8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przy jakiej aktualizacji pojawia się taki błąd?

 

jak wyżej, podczas aktualizacji stanów magazynowych

9 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy sprawdziłeś zdjęcia - na pewno są o dozwolonym typie zdjęcia? (spotkałem się już z przypadkiem, że jpg tak na prawdę było nieprawidłowo zapisanym gifem). Bodajże jak zrobisz log z wysyłania to tam zapisuje się jakie rozszerzenie pliku rozpoznaje i wysyła Sello. U mnie takie zdjęcia otwierane przez IrfanView od razu dostawały komunikat o nieprawidłowym rozszerzeniu.

poszedłem tym tropem i sprawdziłem zdjęcia w kodzie aukcji allegro, ale zdjęcia na tych aukcjach nie odbiegają w żaden sposób od standardów zdjęć które błędów nie generują

Link to postu

Znalazłem kilka paczek również z tego roku co jest dziwne hmmmm te których nie da się anulować wysyłki numerów widzę że mają jeszcze stare nazewnictwo i nie mam pomysłu jak z tym sobie poradzić, nie chciałbym żeby klient dostał informację o wprowadzeniu prze zemnie numeru przesyłki do paczki którą odebrał już kilka miesięcy temu ?

błędy w paczkach.PNG

Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl ShipX nie używam, nigdy nie używałem, paczki robię na stronie InPost ale naprowadziłeś mnie bo w niektórych opcjach dostawy których nie używamy miałem zaznaczoną opcję ShipX i to dziadostwo powodowało błąd, zmieniłem na BRAK i bez problemu anulowałem wysyłanie numerów do Allegro ;) i mam nadzieję że teraz już nie będzie błędów przy synchronizacji.

Edytowane przez Tomasz Urbaniak
  • Lubię to 1
Link to postu
Przed chwilą, Tomasz Urbaniak napisał:

@MARCIN e-kupowanie.pl ShipX nie używam, nigdy nie używałem, paczki robię na stronie InPost

Czyli z poziomu Sello najprawdopodobniej nie da się wysyłać danych do InPost ani ich anulować "u kuriera" - to jest możliwe - tak to rozumiem - jeśli od a do z robisz wszystko w Sello. Jak rozumiem wpisujesz do Sello tylko nr. nadawcze.

 

Ale tu chyba należy się skupić na wysyłaniu nr do allegro, nie do kuriera.

Jak próbowałeś anulować to wysyłanie?

 

 

 

 

Link to postu
12 minut temu, Keeper napisał:

poszedłem tym tropem i sprawdziłem zdjęcia w kodzie aukcji allegro, ale zdjęcia na tych aukcjach nie odbiegają w żaden sposób od standardów zdjęć które błędów nie generują

Z tymi "gifami" o których pisałem tak było. Przez lata działało aż przestało. Chyba allegro coś uszczelniło... Ale tam był problem z wysyłaniem aukcji a nie jej pobieraniem...

 

Robiłeś autoryzację kont po instalacji 1.32.1? Pobierałeś słownik dostaw i cenniki dostaw?

Zgłaszane przez allegro komunikaty nie zawsze dotyczą tego o czym piszą... ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...