Skocz do zawartości

Naklejki dla Wybranych produktów

Polecane posty

Witam,
mamy sklep stacjonarny. Chcieliśmy zaznaczyć grupę produktów i wydrukować je na A4... Tak przejrzałem, ale nie bardzo umiem zaznaczać produkty które chce wydrukować. Próbowałem przez zestaw danych, ale tam też nie jest łatwo zaznaczyć produkty (można przeglądając kilka tysięcy pozycji wybrać 16 do których brakuje nam etykiet :/)

Może ktoś powiedzieć jak sobie z tym radzi? Potrzebujemy wydrukować cenówki do 16 produktów (jedna kartka A4)... Wiem jak to zrobić gdybyśmy mieli "na rolce" ale tutaj trochę problem. Podpowie ktoś?

Link to postu

Hmm niezbyt, bo sprzedajemy towar który specjalnie nie ma cech wspólnych. Raz to kubek, innym razem poduszka, innym Lampka... Różni producenci. W efekcie wybranie 16 produktów z 1900 jest niemożliwe... a nie mam rolek z etykietami na których mógłbym wydrukować pojedynczo. 

Rozwiązaniem by było: 
Zestaw danych naklejek a tam
1. Szukaj Zaznacz... 
2. Szukaj CTRL + Zaznacz itd. 

Nic wygodnego, ale można przeboleć... ale jak wciskam Szukaj to odznacza obecnie zaznaczone. MOżna oczywiście 16 razy zamknąć / otworzyć... ale... 

EDIT: 
Jednak to ja nie wiem jak to działa. Próbowałem ustawić zestaw danych > Asortyment > Wybrać to co chcę... zapisać i tak 16 razy... ale tam w sumie pokazuje wszystkie produkty... skasować się nie da... dodać się nie da... więc jest gorzej niż mi się wydawało :|

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu

No to nie pozostaje nic, jak prosić Insert, może za dwa lata wejdzie ;)

Ewentualność kombinowana, to jeśli macie PRO, to na ten moment można pobawić się z wzorcem wydruku, np. ZK - czyli wywalamy z wzorca 99% elementów, zostawiamy tylko pozycje odpowiednio rozłożone na arkusze naklejkowe z samymi danymi asortymentu. Potem tworzycie ZK, wrzucacie pozycje, drukujecie odpowiednim szablonem.

  • Lubię to 1
Link to postu

Raczej zakładam, że jest Pan takim użytkownikiem, jak my - ma Pan specjalne wymagania :) Nie ma programu pudełkowego, a takim jest NEXO, który da Panu wszystko. Ba, nie ma programów dużych, jak SAP, które mają wszystko. W tym przypadku potrzebny jest dobry wdrożeniowiec i interfejs programistyczny, a tak się składa, że NEXO ma całkiem dobre SDK (Sfera). Jeżeli jest to tak ważne i potrzebne rozwiązanie, może rozważyć napisanie rozwiązania własnego. Każdy lepszy lokalny wdrożeniowiec Insertu, może w tej kwestii pomóc. My tak robimy, aczkolwiek własnymi zasobami - jesteśmy sporą grupą podmiotów i możemy Sobie pozwolić na dział IT/Programistyczny ;)

Link to postu

Tak jak napisał Pan @Radomił Ząbik, a więc filtrowanie (np. flagi własne) lub zaznaczenie pozycji CTRL/SHIFT.

Aby zaznaczyć pozycje, należy przytrzymać klawisz CTRL, a następnie kursorem wskazywać kolejne z listy (dalej mając wciśnięty CTRL). Klawisz SHIFT rozszerza obszar zaznaczenia, czyli w pierwszej kolejności należy zaznaczyć pozycję początkową, a następnie wybrać SHIFT i zaznaczyć ostatnią kolejną pozycję.

InsERT nexo - W jaki sposób korzystać z flag własnych?

Można skorzystać również ze schowka. Poniżej przesyłam temat e-Pomocy technicznej z instrukcją krok po kroku.

Subiekt nexo - Schowek pozycji, czyli jak skopiować kartoteki z dokumentu na dokument konfiguracja oraz informacje ogólne.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...