Skocz do zawartości

Zwroty towaru odstąpienie od umowy - "potrącenie" kwoty

Polecane posty

Witam,

Klient przynosi produkt bez pudełka z odstąpienia od umowy. Potrącamy mu za to 10 zł.

 

Niestety w Nexo zwrot do paragonu nie ma możliwości (?) edycji zwracanej kwoty. Można ustawić, że ktoś zwrócił 0.8 rzeczy... ale przy sprzedaży jednostkowej to nie jest zbyt sensowne... bo mamy wtedy 0.8 rzeczy... W tej chwili robimy pełny zwrot, a następnie paragon z opłatą manipulacyjną... ale to trochę komplikuje?

Jak sobie z tym radzicie?

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu

Nie radzimy sobie sobie. Księgowa sobie to przelicza a w tym momencie mogę śmiało powiedzieć że traktuje Subiekta Nexo jak darmowy program do wystawiania faktur. Temat obdzwoniony i omówiony na telepomocy Nexo i o ile pamiętam na forum też. U księgowej się zgadza a w Subiekcie Nexo tak ogólnie jeden wielki syf. Chciałem mieć porządek ale jak zacząłem się przyglądać kwotom niedoliczeniom pomelanym statystykom, sytuacjom bez wyjścia to uznałem że to najmniejszy problem i szkoda na robienie porządku w Subiekcie No ale doszedłem do tego wniosku po próbie prostowania a nie przed i dlatego strata czasu ogromna. Ważne że się u księgowej zgadza.

 

Ja bym się nie patyczkował z tym co ty robisz bo to chyba tak średnio na jeża i tez o tym mysleliśmy ale pomysł upadł. Podobnie jakby upadła usługa manipulacyjna bo to wiesz od strony kalkulacyjnej ok ale od strony takiej no powiedzmy skarbowej to już upada temat, Bo co robisz jakąś usługę ? No bo co  paragon nie zgadza się z rzeczywistością ? Czyli wziąłeś kasą za jedno a wystawiasz drugie ? I co w państwie bałagan statystycznie wyjdzie więcej usług i co kto za to odpowie ? aaaa no właśnie. My myślelimy o paragonie z czym odnoszącym się do zużycia.

 

To chyba chodzi o to żeby ktoś zrobił jakiś program jako dodatek ale brak chętnych na zrobienie programu do Nexo. W Subiekcie uznali ze ta funkcja jest nieprzydatna ...

Także drogi Jakubie ostał się nam jeno sznur ... albo długopis księgowej albo taki druczek do faktur w warzywniaku widziałem jak wypisywali taki co to naciskasz mocno długopisem i się kopia robi. Widziałem że działa i wszystko przyjmie :)) papier oczywiście

W Subiekcie jak rozmawiasz to podają Ci rozwiązanie i sami się dziwą że nie działa i  żeby nie było głupio to na samym końcu to udają greka że żłe zrozumieli bo ty żle mówisz a to wszystko za około 300 zł pomocy telekonsultanta

 

No to tyle ....

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
Przestawić w parametrach PA, aby wystawiane były korekty, a nie zwroty.
image.png.8077d451d568954dd7b0f85268046502.png
 
Następnie wystawić korektę do PA, zwracającą ten towar i umieścić na niej nową pozycję - usługę jednorazową na 10 zł. Usługa raczej powinna być w stawce identycznej z pozycją zwracaną, co pozwoli uzyskać pożądany efekt.
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...