Skocz do zawartości

Zmiana nazwy usługi jednorazowej kosztów wysyłki dodawanych do paragonu

Polecane posty

Witam

Czy istnieje jakiś sposób na zmianę nazwy usługi jednorazowej, która dodaje się na dokumentach w subiekcie i odpowiada za koszt przesyłki? Aktualnie jest to na stałe "Koszty transportu" czy można zmienić żeby sello dodawało np. usługę jednorazową o nazwie " Koszty dostawy"

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat..

Korzystam z Sello + Nexo i podobnie mam zaznaczone "dodawaj koszt wysyłki jako usługę - pozycję jednorazową". Koszty transportu jako usługa jednorazowa dodana przez Sello w subiekcie i na drukowanych dokumentach wyświetlane są w pozycji ilość z dokładnością do 6 miejsc po przecinku. Żeby to zmienić trzeba w Subiekcie wejść w każde zamówienie i zedytować ręcznie ilość wyświetlanych miejsc po przecinku.

W Nexo w ustawieniach w zakładce "Jednostki i miary" w pozycji usługa mam zaznaczoną dokładność de pełnych liczb (precyzja do 0 miejsc po przecinku) ale nic to nie daje. CHyba nie dotyczy to usług jednorazowych bo koszty dostawy są z symbole szt a nie usł.

Czy da się gdzieś ustawić żeby te koszty jako usługa domyślnie były dodawane w ilości jako liczba całkowita?

Na kiedy planowana jest aktualizacja ze wspomnianym wyżej nowym synchronizatorem do Nexo?

Przechwytywanie.PNG.3915b55a06e571235d0f58085482fc72.PNG

Przechwytywanie1.PNG.15827b7a54f27fa91885d21941585091.PNG

  • Dziękuję 1
Link to postu

Co do ustawień Subiekta to niestety nie pomogę, bo nie wiem czy ma taką możliwość - może to być po prostu kwestia programistyczna przy dodawaniu tego transportu. Zwrócimy na to uwagę przy tworzeniu dokumentów nowym synchronizatorem. Natomiast synchronizator ten powinien być dostępny w pierwszym kwartale tego roku.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

No to i ja pozwolę sobie odświeżyć temat.

Czy ten nowy synchronizator jest już gotowy? Za moment kończy się drugi kwartał, natomiast kwestia kosztów dostawy wygląda nadal tak jak Tomasz S opisał to wyżej.
W sumie mi by to nie przeszkadzało, ale przeszkadza to mojej drukarce fiskalnej, która nie chce drukować paragonów z tak wstawioną pozycją.
Czy nie można tego zrobić tak jak przy synchronizacji z Subiekt GT (z którego korzystałem do niedawna i nie wiem co mnie podkusiło żeby zmienić na NEXO...),
czyli "Dodaj koszt wysyłki jako pozycję" i tu wybieramy z towarów/usług dodanych w Subiekcie NEXO?
Brakuje też Szablonu uwag na dokumencie.

Link to postu

Kończymy prace nad nim. Wyszedł jeszcze jeden, dość poważny problem, związany z nowymi synchronizatorami o którym wcześniej nie wiedzieliśmy i m.in. stąd to przesunięcie w czasie, bo kilka rzeczy w architekturze musi być przebudowanych.

Funkcjonalność synchronizacji z nexo w nowym synchronizatorze będzie niemal taka sama jak w przypadku Subiekta GT - więc niebawem uciążliwości z tym związane powinny się skończyć.

 

Link to postu

Dziękuję za informację. Czekam z niecierpliwością, ponieważ w weekend przeniosłem firmę z GT na NEXO i w sobotę na GT paragony się drukowały, a w poniedziałek na NEXO już nie. Drukarka fiskalna to Elemis GIGA - leciwy sprzęt, ale do drukowania w magazynie wystarczał. Teraz "koszty wysyłki" wysłane z Sello generują błąd 83 na drukarce.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...