Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Marcin T

Problem z tworzeniem paczki Allegro Paczkomaty

Polecane posty

Witam.

Nie wiem dlaczego ale przy jednej paczce wyskoczył mi komunikat w Statusie - Przygotowano oferty. I nie mogę wydrukować listu przewozowego. Nie ma też numeru przesyłki. Kiedy wchodzę na stronę Inpostu nie widać paczki w ogóle.

 

W pozostałych paczkach jest jak zawsze Przygotowana przez Nadawce i z nimi nie ma problemu.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
1 godzinę temu, Marcin T napisał:

Nie wiem dlaczego ale przy jednej paczce wyskoczył mi komunikat w Statusie - Przygotowano oferty.

 

Jeśli na pewno nie ma w Man. Paczek inpostu to wybierz opcję:

image.png.7843f15200639f546b50c219d06c6262.png

i spróbuje ponownie wysłać paczkę do Dostawcy.

 

Ew. jakiś zrzut ekranu?

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu

To zazwyczaj jest objaw, że coś nie zagrało w API ShipX. Jeśli paczki są nadawane na umowę, można wybrać opcję Utwórz ponownie w serwisie kuriera (Anulowanie takiej paczki nie zadziała). Sello po prostu zapomni o tym, że paczka była tworzona i stworzy ją od nowa.

Jeśli paczki są wysyłane po przedpłacie na konto w InPoście to paczki moga się zablokować w taki sposób jeśli zabraknie środków na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Zauważyliśmy ten problem jakiś czas temu. My akurat mamy umowę, więc problem ze skończonymi środkami nas nie dotyczy :)Jest to spowodowane błędem po stronie InPostu - zmagając się z tym problemem w Sello (pojawiał się nam ten sam status i przy próbie wydruku błąd, że nie można teraz pobrać wydruku) w końcu postanowiliśmy wygenerować etykiety przez stronę. W managerze z kolei po wyborze wszystkich opcji i kliknięciu w Przygotuj strona zaczynała mielić polecenie i tak już zostawało. Dopiero po kilku minutach wszystko wróciło do normy i było można skorzystać zarówno z managera, jak i z Sello. Możliwe, że mają jakieś chwilowe przeciążenia albo coś ;)

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu

×