Skocz do zawartości

ZK z rozbiciem pozycji

Polecane posty

6 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Czy ktoś wie jak stworzyć zk z rozbiciem pozycji?

Trzeba zmienić status ZK na Pełna rezerwacja dostaw.

6 godzin temu, Radek Szachnowski napisał:

Albo jak dodac pola opis dostawy, date dostawy oraz nr dostawy do wydruku zamówienia od klienta?

Tu będzie potrzebna wersja PRO, która umożliwia zaawansowane edytowanie wydruków i trochę umiejętności/wiedzy ;)

Link to postu

No to już nie kwestia zaznaczenia jakieś opcji/pola, a edycji zaawansowanej wzorca wydruku, czyli w praktyce programowania go. Robimy to za pomocą funkcji Popraw wzorzec. Wzorując się na dokumentach z rozbiciem, które są już w systemie, jak np. WZ czy RW z rozbiciem na dostawy, powinno się bez problemu uzyskać pożądany efekt. Pytanie tylko, czy Pan to ogarnie, czy nie lepiej to zlecić jakiemuś lokalnemu specjaliście?

Oczywiście może Pan w tym wątku poprosić Insert, ale może im to zająć trochę czasu, bo mają już i tak niezłą kolejkę sugestii.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na ZK z rozbiciem pozycji

ok "wolam o pomoc":)

1 dodalem zk z rozbiciem na pozycje (czesciowa rezerwacja towaru)

2 na podstawie pz z rozbiciem dodalem do wydruku zk new bizness objeckt: dostawy (zrzut ekranu)

image.thumb.png.33dbe61d3cb67b0b5888051a0e493665.png

3 podmienilem pole cenna netto na: {dokument.pozycje.dostawy.dataprzyjecia} i dodalem je do wydruku  (zrzut ekranu)image.thumb.png.e33a55994b2517f8abef1eec75d5cdbe.png

4 niestety nie moge wyswietlic zadnej informacji odnosnie rozbicia na dostawy (probowalem wiele pol)

 

Prosze o pomoc moze musze dodac inne obiekty biznesowe?


 

Edytowane przez Radek Szachnowski
Link to postu

Ok, poprosiłem kolegę o dołączenie do tematu, jak tylko będzie miał chwilkę, to zerknie na temat. Tak na szybko, nie wiem, czy akurat problemem nie jest wybranie PZ jako wzorca, bo jest to dokument przyjęcia, a ZK bliżej do dokumentu wydania i bardziej bym się wzorował na WZ lub RW, ale to jeszcze kolegą dopowie - ja wnioskuje na podstawie struktury bazy danych :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Pamiętamy, w SQL już znalazłem wcześniej zapisy, teraz tylko kolega @Adam G musi znaleźć czas, aby znaleźć te obiekty w wzorcu wydruku, bo ja osobiście nigdy się nie wgryzałem w Stimulsoft, ale za to Sfera i SQL, to dla mnie :)

SELECT pos.Id,rch.Partia_Id,rch.Ilosc 
FROM ModelDanychContainer.Dokumenty AS zk 
INNER JOIN ModelDanychContainer.PozycjeDokumentu AS pos ON pos.Dokument_Id=zk.Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Rezerwacje AS rez ON rez.Id=pos.Rezerwacja_Id 
INNER JOIN ModelDanychContainer.Rozchody AS rch ON rch.Rezerwacja_Id=rez.Id 
WHERE zk.NumerWewnetrzny_PelnaSygnatura='ZK ...';

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...