Skocz do zawartości

Podzielona płatność

Polecane posty

Witam,

Podzielona platnosc dziala dla kwot w zlotowkach. Nie dziala jednak dla kwot w euro. Nie wiem czy to poprawne ale wpisujac kwote 10 tys euro checbox nie zaznacza sie automatycznie.

image.thumb.png.0600a37c3bced51cb4c36f40380c1520.png

 

Wpisując kwote 15 tys netto (euro) program zaznacza checboxa. Przypuszczam ze program kontroluje ale tylko wartosc a nie walute. Pytanie: czy takie zachowanie jest poprawne?

image.thumb.png.33c0e472b68ebabe0f19d1027516dbaf.png

 

Czy program nie powininen przeliczac euro na pln i na tej podstawie zaznaczach checboxa? Dodatkowe pytanie: czy na wydruku faktury musi byc jakas informacja o podzielonej płatnosci?

Bede wdzieczny za wyjannienie tej sprawy.

Link to postu

Co do checkboxa to wygląda oczywiście na przeoczenie w programie, ale tutaj najlepiej niech wypowie się ktoś ze strony producenta... Według mojej wiedzy aktualny stan prawny nie przewiduje mechanizmu PP dla transakcji w walucie innej PLN, ale może to się zmieniło/zmieni.

 

14 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

Dodatkowe pytanie: czy na wydruku faktury musi byc jakas informacja o podzielonej płatnosci?

Musi i jak widać jest taka informacja na wydruku.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
8 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Według mojej wiedzy aktualny stan prawny nie przewiduje mechanizmu PP dla transakcji w walucie innej PLN, ale może to się zmieniło/zmieni.

Można wykonać 2 przelewy - euro netto i sam vat przez podzieloną płatność. A gdy ustawa tego wymaga, to nie tylko można, ale nawet trzeba tak zrobić.

get_file?uuid=aa5cafc7-0889-4d3d-a9e2-2e

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Podzielona płatność
×
×
  • Dodaj nową pozycję...