Skocz do zawartości

Powrót do poprzedniego wiersza w nowej wiadomości e-mail niepotrzebnie wymaga 2 backspace-ów + wielkość kursora w pierwszym wierszu jest inna niż w kolejnych wierszach + sprawdzanie pisowni nie następuje bezpośrednio po korekcie błędu [suegstia x3]

Polecane posty

NIEPOTRZEBNY BACKSPACE
Powiedzmy, że tworze wiadomość e-mail. Wpisałem zdanie, dałem Enter co spowodowało przejście do nowej linii, no i do tej pory wszystko fajnie.
Powrót do poprzedniej linii wymaga już jednak 2 backspaców, co nie jest intuicyjne bo przecież np. Word jak również chociażby edytor z niniejszego forum wymaga tylko 1 entera.
Tak jest prościej i szybciej. Obecnie niepotrzebnie trzeba się naklikać. 
Co ciekawe, niekiedy (w bardzo sporadycznych przypadkach) wymagany jest tylko 1 ENTER, nie wiem od czego to zależy.

MNIEJSZY KURSOR
Może i to bzdura ale migający kursor w pierwszej linii (gdy tworzę nową wiadomość) jest niższy niż w pozostałych liniach.
To daje takie poczucie (wrażenie), jakby edytor wymuszał mniejszą czcionkę w pierwszej linii niż w pozostałych (bo przecież mniejszy kursor oznacza mniejszą czcionkę).
Na całe szczęście edytor tak się nie zachowuje ale niekorzystne wrażenie pozostaje.
Poprawcie proszę tą niespójność. 

SPRAWDZANIE PISOWNI
Gdy wpiszę w nowej wiadomości np. słowo "dzieki" to wówczas podkreśla, ze popełniłem błąd wężykiem na czerwono.
Gdy dokonam poprawy zmieniając e na ę to mimo, że pisownia wyrazu "dzięki" staje się w tym momencie poprawna to nadal wyraz jest podkreślany wężykiem co wprowadza w błąd i nie daje odpowiedzi czy poprawiono wszystkie literówki. Dopiero gdy dam na końcu wyrazu np spację to wówczas następuje ponowne sprawdzenie pisowni i wężyk znika.
To może się wydawać bzdurą ale na co dzień jest uciążliwe.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam gdzieś mi uciekł Pana post. Pierwszy i trzeci temat powtarzamy i postaramy się nimi zająć w najbliższej przyszłości. Tego z  mniejszym kursorem nie możemy powtórzyć, a z opisu Pana można wnioskować, że problem jest łatwo powtarzalny.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Jak już będziecie poprawiać edytor to są jeszcze 2 rzeczy (może ktoś to Wam zgłaszał i pokojarzycie jakoś)

1/ Nadal (co prawda już bardzo rzadko) zdarzają się sytuacje gdzie aby się cofnąć trzeba użyć 5x bacspace. Zdarza się to bardzo rzadko i nie mogę znaleźć "zasady" kiedy się to dzieje.

2/ Zdarza się też tak, że wpisując zdanie na klawiaturze, nagle nas przenosi gdzieś do środka zdania. 
Czyli wpisałem przykładowo: "Zdarza się też tak, że wpisują" i nagle kursor ustawia się gdzieś w środku zdania i tekst zaczyna wyglądać tak:  "Zdarza się te...ż tak, że wpisują"  - tam gdzie wystąpił wielokropek ustawia się kursor i zaczynam pisać... Czyli jakaś kombinacja klawiszy powoduje, że kursor ustawia się w środku zdania. To może mieć związek z polskimi znakami, bo gdy to się zdarza to zawsze mam w zdaniu jakieś polskie ogonki śćęą itd... 

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 12.11.2019 o 15:56, Użytkownik GT/NEXO napisał:

2/ Zdarza się też tak, że wpisując zdanie na klawiaturze, nagle nas przenosi gdzieś do środka zdania. 
Czyli wpisałem przykładowo: "Zdarza się też tak, że wpisują" i nagle kursor ustawia się gdzieś w środku zdania i tekst zaczyna wyglądać tak:  "Zdarza się te...ż tak, że wpisują"  - tam gdzie wystąpił wielokropek ustawia się kursor i zaczynam pisać... Czyli jakaś kombinacja klawiszy powoduje, że kursor ustawia się w środku zdania. To może mieć związek z polskimi znakami, bo gdy to się zdarza to zawsze mam w zdaniu jakieś polskie ogonki śćęą itd... 

To się chyba tylko zdarza jak się pisze szybko.
Nagrałem filmik gdy problem występuje, zrobiłem printscreen (żebyscie mieli do odtworzenia treść wiadomosci).
Wysyłam Panu Igorowi na priv

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...