Skocz do zawartości

Rozchód towaru z konkretnej dostawy FZK

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów, generalnie mam pytanie czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem i znalazł jakieś rozwiązanie bo ja sądzę że jest to błąd programu.

Mianowicie robimy zamówienie dla klienta na jakiś produkt,  klient wpłaca zaliczkę - wystawiamy fakturę zaliczkową.   Kończymy dostawę wystawiamy fakturę zaliczkową końcową i tutaj pojawia się problem podczas wykonania skutku magazynowego nie mam możliwości rozklikania produktu aby wybrać z której dostawy produkt ma zostać zdjęty.   Oczywiście jest sfera i niebieski plus. 

Ktoś coś ?

 

Link to postu

To niestety brak znajomości podstaw obsługi programu, a nie jego błąd - na fakturach zaliczkowych końcowych nie można wybrać dostawy (program nie posiada takiej funkcjonalności), obejście to realizacja zamówienia zaliczkowego do dokumentu WZ, na którym już można wybrać dostawę i dopiero realizacja do faktury zaliczkowej końcowej.

Link to postu

To nie jest brak podstaw obsługi programu bo wcześniej takiego problemu nie miałem, zawsze można było wybrać  z której dostawy chciałem. Mało tego  jeżeli otrzymuje zaliczkę to jestem zobowiązany wystawić fakturę zaliczkową pomimo tego że  towaru nawet nie mam na stanie. Więc na jakiej podstawie zaczynać od WZ  bo to dopiero nie logiczne.  Więc dla mnie to jest błąd programu. 

Edytowane przez Mateusz Kita
Link to postu
32 minuty temu, Mateusz Kita napisał:

To nie jest brak podstaw obsługi programu bo wcześniej takiego problemu nie miałem, zawsze można było wybrać  z której dostawy chciałem.

Co to znaczy "wcześniej", co to znaczy "zawsze" ? Wypadałoby przedstawić jaki "dowód" w postaci zrzutu ekranu przed zamieszczeniem publicznie takie odpowiedzi, zwłaszcza kiedy otrzymał Pan wcześniej informacje, że program działa od zawsze inaczej niż się Panu wydaje...

 

32 minuty temu, Mateusz Kita napisał:

Mało tego  jeżeli otrzymuje zaliczkę to jestem zobowiązany wystawić fakturę zaliczkową pomimo tego że  towaru nawet nie mam na stanie.

Z podstaw obsługi programu - z założenia faktura zaliczkowa cząstkowa nie ma skutku magazynowego, nie wydaje towaru z magazynu, więc kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wystawić w momencie otrzymania zaliczki.

 

32 minuty temu, Mateusz Kita napisał:

Więc na jakiej podstawie zaczynać od WZ  bo to dopiero nie logiczne.

Chyba myli Pan faktury zaliczkowe cząstkowe od końcowych - transakcję zaliczkową zaczyna Pan od faktury zaliczkowej cząstkowej, kiedy wydaje Pan towar i tylko w przypadku kiedy jest potrzeba określenia dostawy to wystawia Pan WZ, na koniec wystawia Pan fakturę zaliczkową końcową, wszystko na takiej podstawie, że tak działają programy Insertu z linii GT (nexo działa inaczej).

 

32 minuty temu, Mateusz Kita napisał:

Więc dla mnie to jest błąd programu.

Jest tak, jak napisałem na początku.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Co to znaczy "wcześniej", co to znaczy "zawsze" ? Wypadałoby przedstawić jaki "dowód" w postaci zrzutu ekranu przed zamieszczeniem publicznie takie odpowiedzi, zwłaszcza kiedy otrzymał pan wcześniej informacje, że program działa od zawsze inaczej niż się Panu wydaje...      A co nie rozumie pan znaczenia słowa zawsze i wcześniej ?  W jaki sposób przedstawić dowód skoro  obecna wersja programu na to nie pozwala nigdy wcześniej nie było takiego problemu ( rozumie że w pana mniemaniu powinienem odinstalowac naście wersji programu aż do momentu pojawienia się błędu aby pokazać panu Dowód.  

 

Z podstaw obsługi programu - z założenia faktura zaliczkowa cząstkowa nie ma skutku magazynowego, nie wydaje towaru z magazynu, więc kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wystawić w momencie otrzymania zaliczki.  

Właśnie tak to robimy  z poziomu modułu zamówienia od klientów realizujemy jako faktura zaliczkowa. 

 

Chyba myli Pan faktury zaliczkowe cząstkowe od końcowych - transakcję zaliczkową zaczyna Pan od faktury zaliczkowej cząstkowej, kiedy wydaje Pan towar i tylko w przypadku kiedy jest potrzeba określenia dostawy to wystawia Pan WZ, na koniec wystawia Pan fakturę zaliczkową końcową, wszystko na takiej podstawie, że tak działają programy Insertu z linii GT (nexo działa inaczej).

Nie mylę pojęcia  przetestowałem wszystkie możliwości i rozwiązanie o którym pan pisze jest tylko możliwe przy dodaniu ale  tylko zamówienia zaliczkowego.  Bo jeżeli dodamy zwykle zamówienie to już po wystawieniu faktury zaliczkowej  nie ma możliwości realizacji przez WZ bo program blokuje taką możliwość i nie można  już nic zrobić a wystawiąjąc fakturę zaliczkową końcową  program ściąga towar z magazyny metodą fifo .  Co ciekawe od 2017 roku nigdy nie używaliśmy czegoś takiego jak zamówienie zaliczkowe i na to akurat dowody posiadam i  wszystko jakoś grało . 

 

Jest tak, jak napisałem na początku.

Link to postu
18 godzin temu, Mateusz Kita napisał:

Co to znaczy "wcześniej", co to znaczy "zawsze" ? Wypadałoby przedstawić jaki "dowód" w postaci zrzutu ekranu przed zamieszczeniem publicznie takie odpowiedzi, zwłaszcza kiedy otrzymał pan wcześniej informacje, że program działa od zawsze inaczej niż się Panu wydaje...      A co nie rozumie pan znaczenia słowa zawsze i wcześniej ?  W jaki sposób przedstawić dowód skoro  obecna wersja programu na to nie pozwala nigdy wcześniej nie było takiego problemu ( rozumie że w pana mniemaniu powinienem odinstalowac naście wersji programu aż do momentu pojawienia się błędu aby pokazać panu Dowód. 

Proszę wybrać taki sposób, który przekonałby by Pana, że "białe jest białe, a czarne jest czarne"... Nie rozumiem tylko dlaczego chce Pan instalować "naście wersji" skoro może Pan sprawdzić najwyżej dwie - tę "od zawsze" i "wcześniejszą" jakkolwiek rozumie Pan znaczenie tych słów (najwyraźniej rozumiem je inaczej)...

 

18 godzin temu, Mateusz Kita napisał:

Z podstaw obsługi programu - z założenia faktura zaliczkowa cząstkowa nie ma skutku magazynowego, nie wydaje towaru z magazynu, więc kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wystawić w momencie otrzymania zaliczki.  

Właśnie tak to robimy  z poziomu modułu zamówienia od klientów realizujemy jako faktura zaliczkowa. 

Nie rozumiem - to jaki problem miał Pan ze stanem magazynowy, jaki problem Pan opisywał ?

 

18 godzin temu, Mateusz Kita napisał:

Chyba myli Pan faktury zaliczkowe cząstkowe od końcowych - transakcję zaliczkową zaczyna Pan od faktury zaliczkowej cząstkowej, kiedy wydaje Pan towar i tylko w przypadku kiedy jest potrzeba określenia dostawy to wystawia Pan WZ, na koniec wystawia Pan fakturę zaliczkową końcową, wszystko na takiej podstawie, że tak działają programy Insertu z linii GT (nexo działa inaczej).

Nie mylę pojęcia  przetestowałem wszystkie możliwości i rozwiązanie o którym pan pisze jest tylko możliwe przy dodaniu ale  tylko zamówienia zaliczkowego.  Bo jeżeli dodamy zwykle zamówienie to już po wystawieniu faktury zaliczkowej  nie ma możliwości realizacji przez WZ bo program blokuje taką możliwość i nie można  już nic zrobić a wystawiąjąc fakturę zaliczkową końcową  program ściąga towar z magazyny metodą fifo .

Z podstaw obsługi programu - stare zamówienia zaliczkowe (na podstawie zamówień od klienta) ze względu na wiele ograniczeń zostały lata temu (zanim zacząłem zajmować się programami Insertu, 2011 rok) zastąpione przez nowe zamówienia zaliczkowe (na podstawie zamówień zaliczkowych), NIE należy więc korzystać ze starych faktur zaliczkowych, najlepiej jest wyłączyć ich obsługę w programie i tak pracują wszyscy moi klienci...

 

18 godzin temu, Mateusz Kita napisał:

Co ciekawe od 2017 roku nigdy nie używaliśmy czegoś takiego jak zamówienie zaliczkowe i na to akurat dowody posiadam i  wszystko jakoś grało . 

Tutaj nie będę się twardo upierał, gdyż moje odpowiedzi dotyczyły nowych faktur zaliczkowych (proszę doczytać moją pierwszą odpowiedzi, napisałem "obejście to realizacja zamówienia zaliczkowego do dokumentu WZ"), jak wspomniałem wyżej nie korzystam ze starych faktur zaliczkowych, jest to funkcjonalność "martwa", nierozwijana przez producenta i nie wykluczam w tym momencie, że mógł się wkraść jakiś błąd przy okazji innych zmian...

Nie mniej nic się nie zmieniło w temacie zgłoszenia ewentualnego błędu - jeśli jest Pan w stanie pokazać/udowodnić, że zaszła zmiana w programie na niekorzyść (została wyłączona funkcjonalność) to należało to od razu zrobić, zamiast kolejny raz tylko o tym pisać.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Rozchód towaru z konkretnej dostawy FZK
×
×
  • Dodaj nową pozycję...