Skocz do zawartości

Faktura z Rzeszy. Problem z wprowadzeniem na stan. Nie mam już sił.

Polecane posty

Witajcie. Jest to mój pierwszy post na forum. Serdecznie Was pozdrawiam. Używam Subiekt GT.

Sprowadziłem towar z Niemiec. Są to części motocyklowe. Wrzuciłem je na stan, lecz kwota końcowa zupełnie mi się nie zgadza.

Tak wygląda faktura:IMG_20190926_140910.thumb.jpg.7206a89c664b43ad5bf29af422cd295e.jpgIMG_20190926_140919.thumb.jpg.12a7001bfe39fd3e57a17afbb107119b.jpg

Suma kolumny STUCK IN Euro to 507,88

Suma kolumny GESAMT IN EURO to 1676,99

 

Po pierwsze, czy w oknie, w którym wprowadziłem kurs euro wszystko jest dobrze? Czy przyjąłem odpowiedni kurs?

2125995209_Beztytuu.png.08398b4bab6ebb14017657d760fae42f.png

 

 

Dlaczego w subiekcie w fakturze wyświetla się 1677,14 euro jeżeli wprowadziłem jedynie z bardzo drobnymi zaokrągleniami fakturę. A podsumowanie faktury papierowej wynosi 1593,14?

dddddd.thumb.png.d3eb477efd3527373b2839d2faf8a11e.png

Onlinerabatt - 5% jest zawarty już w kolumnie Gesamt in Euro a subiekt jakby go nie widział.

Uważam, że jest zawarty, ponieważ patrząc na trzecią pozycję niemieckiej faktury - kupiłem 200 sztuk po 0,1euro co w przeliczeniu dałoby 20euro. A pozycja na fakturce opiewa na 19 euro.

Czy pomoże mi w czymś odznaczenie Automatycznego przeliczenia podatku VAT?

Jaka kwota powinna być w vacie? Taka jak się podstawia ? 313,61?

ffffff.thumb.png.bbaa3b31c42552a02ac62abffe00ad3e.png

Czy towar powinienem wprowadzać ze stawką 23%?

 

Bardzo proszę o bardzo dużo pomocy. Od tygodnia towar leży bo nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na moje pytania.

Edytowane przez Maciej Oszatyński
Link to postu
40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Po pierwsze, czy w oknie, w którym wprowadziłem kurs euro wszystko jest dobrze? Czy przyjąłem odpowiedni kurs?

To przecież nie ma żadnego wpływu na kwoty w walucie.

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Dlaczego w subiekcie w fakturze wyświetla się 1677,14 euro jeżeli wprowadziłem jedynie z bardzo drobnymi zaokrągleniami fakturę. A podsumowanie faktury papierowej wynosi 1593,14?

To dość oczywiste wprowadził Pan inne wartości niż na otrzymanej fakturze, niestety nie pokazał Pan faktury z Subiekta... Proste obliczenie pokazuje, że kwoty są różne o dokładnie 5%...

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Onlinerabatt - 5% jest zawarty już w kolumnie Gesamt in Euro a subiekt jakby go nie widział.

Uważam, że jest zawarty, ponieważ patrząc na trzecią pozycję niemieckiej faktury - kupiłem 200 sztuk po 0,1euro co w przeliczeniu dałoby 20euro. A pozycja na fakturce opiewa na 19 euro.

Subiekt to tylko program i widzi takie dane jak zostaną do niego wprowadzone, dlatego jest tak ważne poznać jego podstawy obsługi przez rozpoczęciem pracy... Mi to wygląda na dodatkowy rabat 5% od wartości całego zamówienia, który teraz trzeba "rozrzucić na pozycje", pomocna jest do tego funkcja przelicz rabat->Wyliczenie rabatu do zadanej wartości dokumentu.

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Czy pomoże mi w czymś odznaczenie Automatycznego przeliczenia podatku VAT?

Pomoże, ale tylko do usunięcia minimalnych różnić w wartości dokumentu, kiedy już poprawnie zostaną uzupełnione ceny na pozycjach dokumentu lub gdy są doliczane dodatkowe koszty do dokumentu (na przykład koszty transportu).

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Jaka kwota powinna być w vacie? Taka jak się podstawia ? 313,61?

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Czy towar powinienem wprowadzać ze stawką 23%?

Co do zasady fakturę wprowadza się 1:1, skoro na otrzymanej fakturze nie ma VAT'u to nie powinien też być wprowadzany i program tak podstawia - VAT 23% to NIE jest standardowa konfiguracja programu lub ktoś sam zmieniłem stawkę na dokumencie, domyślnie powinna podstawić się stawkę ue o wartości 0.

 

40 minut temu, Maciej Oszatyński napisał:

Bardzo proszę o bardzo dużo pomocy. Od tygodnia towar leży bo nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na moje pytania.

Jeśli obecny serwis Pana nie zadowala to proszę poszukać innego, nie ma sensu tak się męczyć...

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:
1 godzinę temu, Maciej Oszatyński napisał:

Czy towar powinienem wprowadzać ze stawką 23%?

Co do zasady fakturę wprowadza się 1:1, skoro na otrzymanej fakturze nie ma VAT'u to nie powinien też być wprowadzany i program tak podstawia - VAT 23% to NIE jest standardowa konfiguracja programu lub ktoś sam zmieniłem stawkę na dokumencie, domyślnie powinna podstawić się stawkę ue o wartości 0.

Ja to zmieniłem, na 23%. Zmieniłem, ponieważ sam muszę sprzedać ten towar ze stawką 23%

Domyślnie podstawia mi się  w kolumnie VAT - "UE". Tak powinno zostać?

Następnie w każdym towarze powinienem tak zostawić? (To okno odpowiada za stawkę vat zakupu)

sscsc.png.f618820d94ee00b2d03770544ffa9ac5.png

A tu odznaczyć Stawka Vat  zakupu jak przy sprzedaży i wybrać "Podatek vat ue 0%"

84674402_Beztytuu.pngdcdsa.png.687e63506ecabb81fda66b5bf190e126.png

 

Pozycje te nie wszystkie są nowe. Niektóre kupowaliśmy już od Polskich hurtowni i z Polskim Vat 23%.

Czy będzie trzeba zmieniać coś w TOWAR w zakładkach PARAMETRY oraz PODSTAWOWE, jeżeli będę chciał w przyszłości kupić rzecz którą teraz dodaję z POLSKI?

paopojpng.thumb.png.cb7592da5d640dd2cd9dc479d0ec41cf.png

Czy tak powinno to wyglądać?

 

Link to postu
Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Ja to zmieniłem, na 23%. Zmieniłem, ponieważ sam muszę sprzedać ten towar ze stawką 23%

Tylko skąd takie informacje/pomysł ? Wszystkim użytkownikom na szkoleniu z podstaw obsługi programu tłumaczę/przekonuję do tego samego - niczego nie należy wymyślać tylko należy robić to co w rzeczywistości - jeśli otrzymujemy fakturę zakupu WNT to jak ją wprowadzamy, jeśli dostajemy gotówkę to tak to wprowadzamy, jeśli nie dostajemy gotówki to jest to kredyt kupiecki a nie jakaś "gotówka 1 dzień".

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Domyślnie podstawia mi się  w kolumnie VAT - "UE". Tak powinno zostać?

Już o tym pisałem - powinno zostać tak, jak poprawnie podpowiada program (pomijam współpracę z pełną księgowością).

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Następnie w każdym towarze powinienem tak zostawić? (To okno odpowiada za stawkę vat zakupu)

Tak, na towarze powinny być "krajowe" stawki VAT.

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

A tu odznaczyć Stawka Vat  zakupu jak przy sprzedaży i wybrać "Podatek vat ue 0%"

Skąd taki pomysł, po co to zmieniać ? Wcześniej już pisałem, że program sam stosuje poprawną stawkę VAT dla danego rodzaju transakcji VAT, na karcie towaru ma być krajowa stawka VAT.

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Pozycje te nie wszystkie są nowe. Niektóre kupowaliśmy już od Polskich hurtowni i z Polskim Vat 23%.

Jak już pisałem wyżej to bez znaczenia.

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Czy będzie trzeba zmieniać coś w TOWAR w zakładkach PARAMETRY oraz PODSTAWOWE, jeżeli będę chciał w przyszłości kupić rzecz którą teraz dodaję z POLSKI?

W ramach pracy domowej proszę sprawdzić samodzielnie i wprowadzić zakup krajowy ;)

 

Dnia 26.09.2019 o 17:19, Maciej Oszatyński napisał:

Czy tak powinno to wyglądać?

Na na pewno nie, przecież wartości faktury w programie różni się od wartości faktury papierowej... W magazynie mogą i będą powstawały małe różnice, ale w rozrachunkach wszystko musi być zgodne co do grosza/centa...

Pozycji dokument już nie przeliczałem (za dużo pozycji), ale zwracają uwagę różne rabaty - gdyby zastosował się Pan do mojej poprzedniej sugestii to były takie same i nadanie automatycznie...

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...