Skocz do zawartości

Czyszczenie bazy danych

Polecane posty

Korzystając z programu serwisowego chciałem wyczyścić bazę z nieużywanych danych. W głównej mierze chodziło o niepowiązane zdjęcia ale dołączyłem do tego treści wiadomości oraz klientów niepowiązanych. Po czyszczeniu i kompaktowaniu powinno zwolnić około 5GB a zwolniło 60MB :/

niepowiazane_zdjecia.png.eeb1ef408a6100ade76ddc01b59a3dd8.png

Czy coś robię źle? Czy coś źle interpretuje?

Link to postu

No właśnie ten panel czyszczenia bazy nie jest jasny i nie wiedziałem o co chodzi z tym drugim szarym paskiem. Ja to odczytywałem w taki sposób, że zdjęcia niepowiązane zajmują 3GB a okazuje się, że to wszystkie zdjęcia tyle zajmują. W takim razie obok zielonego paska nie pisał bym "Zdjęcia niepowiązane" tylko po prostu "Zdjęcia" a obok szarego paska napisałbym "Zdjęcia niepowiązane" i było by wszystko jasne :P Analogicznie zrobił bym to samo dla Transakcji czy Klientów.

Mimo wszystko, teraz jest już dla mnie wszystko jasne. Dzięki!

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Szare paski powinny pokazywać o ile zmniejszy się użycie danych po czyszczeniu. Na wszystkich (prócz maili) widać, że są one długości zielonych pasków - co oznacza, że w wybranym zakresie dat nie ma specjalnie czego usuwać.

Panie Bartoszu - czyli z tego co Pan pisze, to co podkreśliłem powinno być zmazane -podlegać czyszczeniu? 

Jeżeli tak - jaka może być przyczyna że te dane się nie usuwają. Pacząc na liczniki jest ich dosyć spora ilość.

Czy można coś poradzić aby  usunąć te dane?

po.png

Link to postu

Trzeba najpierw sprawić aby były jakieś zdjęcia niepowiązane. Zielony pasek oznacza ile jest ogólnie w bazie danych tego typu (zdjęć), zaś szary ile tych zdjęć pozostanie jeśli usuniemy zdjęcia niepowiązane (można sama nazwa nie jest zbyt szczęśliwa i nieco myląca). Tutaj widać, że różnicy nie ma żadnej, więc w bazie nie ma zdjęć niepowiązanych do usunięcia.

Powiązania ze zdjęciami można usunąć za pomocą zmian zbiorczych np. na aukcjach zakończonych oraz w towarach. Wtedy szary pasek powinien wykazać różnicę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...