Skocz do zawartości

Odłączenie klienta Biura nexo

Polecane posty

Jak odłączyć klienta biura nexo występującego na jednym serwerze i podłączyć go do drugiego (innego) serwera?

Ja zrobiłem jego archiwizację i dearchiwizację na nowym serwerze sql. Następnie podłączyłem go do biura nexo.

Posiadam teraz dwóch takich samych klientów lecz na dwóch bazach danych.

Przy próbie usunięcia niepotrzebnego  klienta biura nexo otrzymuję komunikat " nie można usunąć klienta który posiada rozrachunki".

Proszę o jakąś podpowiedź.

Link to postu
Można to było zrobić w następujący sposób:
1. W pierwszym kroku zarchiwizować bazę klienta Biura mechanizmem InsERT nexo. Następnie zdearchiwizować na nowym serwerze SQL pod nową nazwą.
2. W Biurze nexo wejść w kartę klienta i w lewym górnym rogu przełączyć się na widok Bazy danych.
3. Wybrać Popraw, zmienić na serwer SQL, na którym baza klienta była dearchiwizowana i wybrać bazę, która była przywracana.
4. Po zapisaniu program pod tego klienta podepnie bazę danych z nowego serwera SQL. W rezultacie będzie to ten sam klient biura, na którym są rozrachunki, ale z podpiętą nową bazą.

Pan na ten moment ma dwóch takich samych klientów biura:
Az bazą danych na starym serwerze SQL,
Bz bazą danych na nowym serwerze SQL.
1. W pierwszej kolejności należy wejść w kartę klienta B, przełączyć na widok Bazy danych i za pomocą przycisku Wyczyść dane odłączyć bazę danych od klienta.
2. Wejść w kartę klienta A, zakładka Bazy danych i podłączyć zdearchiwizowaną bazę danych na nowym serwerze SQL. Następnie zapisać zmiany.
3. Aby nie mieć zdublowanego klienta, można teraz usunąć klienta B. Klient A będzie miał podpiętą bazę z nowego serwera SQL i zachowane przypisane wcześniej rozrachunki.
 
Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Odłączenie klienta Biura nexo
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...