Skocz do zawartości

Wątpliwe naruszenia regulaminu allegro

Polecane posty

Czy mają Państwo również problemy z naruszeniem regulaminu, które jest wobec Państwa wątpliwe i się z takim oznajmianiem nie zgadzacie ?
Co można zrobić ? Praktycznie nic, bo jak allegro będzie Cię chciało wyeliminować, to i tak to zrobi.

Ostatnio robili nam problem o 5zł, które zmusili nas żebyśmy nielegalnie wpłacali a teraz posądzają nas o wysyłanie niewłaściwych maili do Klientów:

Treść Twojej wiadomości wysłanej do '**********' naruszała zasady obowiązujące na Allegro, dlatego nie mogliśmy jej dostarczyć do odbiorcy.

Zamieszczanie w treści wiadomości linków do stron www, za pośrednictwem których prowadzona jest sprzedaż, nie jest dozwolone.

Jeśli chcesz się skontaktować z kupującym - napisz do niego ponownie, ale nie wysyłaj treści naruszających
Regulamin Allegro.

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

Jeśli uczestniczysz w programie Super Sprzedawca pamiętaj, że kolejne naruszenia mogą skutkować wykluczeniem z programu.

Zależy nam, aby Twoja sprzedaż przebiegała bezpiecznie. Możemy Ci to zagwarantować tylko wtedy, gdy całość transakcji zrealizujesz na naszej platformie. Chcemy zapewniać uczciwe warunki sprzedaży i równe szanse dla wszystkich sprzedających.

 

Ta wiadomość została wysłana automatycznie. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz przez formularz.

Co zasadnicze to my jesteśmy producentem i nie prowadzimy sprzedaży detalicznej, a te głupki pracujące za laptopikiem w Poznaniu albo jeszcze lepiej, zdalnie, nie potrafią zrozumieć tych kwestii.

Spotkaliście się z Państwo z takimi sytuacjami ?

Edytowane przez Kamil Kamil
Link to postu

To już działa dobre kilka miesięcy ;) nam się udało uzyskać takie ostrzeżenie jakiś czas po wprowadzeniu krzakowatych maili. Niestety nie przeskoczymy tego a jakoś sprzedawać trzeba dalej, więc znaleźliśmy inną metodę. Jeśli mamy wysłać klientowi coś, co prawdopodobnie nie przejdzie przez mailing Allegro (np. dokładniejsze informacje w przypadku zamówienia drogą mailową poza Allegro, czego jak widać powyżej nie można robić :D), wysyłamy do klienta prośbę o kontakt bezpośrednio na nasz adres mailowy, gdyż ze względu na politykę Allegro nie możemy udzielić wszystkich informacji przez pytanie do sprzedającego. Działa w większości przypadków, klienci jak na razie są wyrozumiali i kontaktują się w takich przypadkach ze swojej poczty :)

Zastanawia mnie czasem, czy taka inwigilacja w korespondencję jest zgodna z prawem - niby to oni udostępniają platformę sprzedażową i de facto nikt nie każe z tego korzystać, jednak idąc w tym kierunku to tak jakby np. na Gmailu Google skanowało prywatne wiadomości użytkownika aby sprawdzać, czy zachowuje się on na pewno zgodnie z ich regulaminem. Chociaż biorąc pod uwagę podsłuchujących asystentów na komórkach, skype na windowsie i jeszcze wiele innych firm, co zbierają dane do "analizy działania algorytmów przetwarzania mowy na tekst", to nic mnie już nie zdziwi. Czekam tylko, aż wypuszczą do powietrza mikroskopijne robociki szpiegujące, co zaczną zbierać o nas dokładniejsze dane ;)

Link to postu
Dnia 30.09.2019 o 11:43, Joanna S. napisał:

to tak jakby np. na Gmailu Google skanowało prywatne wiadomości użytkownika aby sprawdzać, czy zachowuje się on na pewno zgodnie z ich regulaminem.

Google skanuje naszą pocztę aż huczy !!!

Facebook to oficjalnie nawet nasze wiadomości z Messengera sprzedaje jak towar.

 

Wysyłasz JPK w XML'u do księgowej a na tej podstawie GMAIL może Twoich dostawców zaproponować jako bezpośrednich dostawców Twoim Klientom, z pominięciem Ciebie.

Lubisz taką globalizację?

Bo ja nie.

 

Mi coś w tym stylu zrobił Facebook, mimo poustawianych uprawnień na prawdę wszystko zablokowałem co się dało i mój ważny dostawca został zaproponowany jako FRIEND bardzo niepowołanej osobie - po tym przypadku natychmiast zamknąłem tam konto - niestety brakuje mi tej usługi :D

 

UWAGA! - RODO zabrania wysyłania danych osobowych z prywatnych maili - także JPKi wysyłamy tylko z kont firmowych.

Ja do tego jeszcze zakładam hasło na pliki programem 7-ZIP które to hasło wysyłam SMSem do mojej księgówki, a pliki mailem - tak działa kilka korporacji które znam, oraz jeden Urząd Miasta który również znam.

Link to postu

My takie ostrzeżenie dostajemy kilka razy na dzień, a mamy w stopce wiadomości tylko adres strony naszej firmowej wizytówki. Regulamin Allegro pisze "Zamieszczanie w treści wiadomości linków do stron www, za pośrednictwem których prowadzona jest sprzedaż, nie jest dozwolone.", więc sam nie wiem dlaczego są takie ostrzeżenia. Pewnie im to automat wysyła, a oni tego nie sprawdzają.

Link to postu
12 minut temu, Kamil Kamil napisał:

Dodatkowo cytat wypowiedzi jednego z Administratorów Allegro:

"Wiadomości są blokowane w momencie posiadania w treści adresów stron internetowych, które w konsekwencji prowadzą do możliwości zawarcia transakcji poza allegro."

A to dzięki za wiadomość. O tym nie wiedziałem

Link to postu
13 godzin temu, HotKey . napisał:

Google skanuje naszą pocztę aż huczy !!!

Facebook to oficjalnie nawet nasze wiadomości z Messengera sprzedaje jak towar.

Być może zbyt mało korzystam ze swojej poczty, bo akurat na Gmailu nie zauważyłam takich działań :D ale Facebook to już inna sprawa. Ciągle słyszę od znajomych, że w rozmowie np. w 4 oczy padł temat o jakimś produkcie (czy to ciuchy, elektronika, czy nawet prezerwatywy), a po jakimś czasie na apce facebooka wyświetlały się reklamy właśnie ze wspomnianymi rzeczami :D Także szpiegowani jesteśmy wszędzie, a niektórzy nie są nawet świadomi, że aż tak ;)

3 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

My takie ostrzeżenie dostajemy kilka razy na dzień, a mamy w stopce wiadomości tylko adres strony naszej firmowej wizytówki. Regulamin Allegro pisze "Zamieszczanie w treści wiadomości linków do stron www, za pośrednictwem których prowadzona jest sprzedaż, nie jest dozwolone.", więc sam nie wiem dlaczego są takie ostrzeżenia. Pewnie im to automat wysyła, a oni tego nie sprawdzają.

Podejrzewam, że pierwsze kilka takich wiadomości to straszaki, żeby ludzie czuli się w jakiś sposób sprawdzani. Jednak stanowcza większość nie poświęciłaby świadomie swojego konta, żeby tylko działać na przekór regulaminowi. Może być też tak, że to rzeczywiście w pełni automat i nikt tego nawet nie sprawdza - tego się raczej nie dowiemy tak łatwo. Chyba, że ktoś zdąży już zarwać za takie działania blokadę ;)

Link to postu
Dnia 2.10.2019 o 11:15, Joanna S. napisał:

Być może zbyt mało korzystam ze swojej poczty, bo akurat na Gmailu nie zauważyłam takich działań :D ale Facebook to już inna sprawa. Ciągle słyszę od znajomych, że w rozmowie np. w 4 oczy padł temat o jakimś produkcie (czy to ciuchy, elektronika, czy nawet prezerwatywy), a po jakimś czasie na apce facebooka wyświetlały się reklamy właśnie ze wspomnianymi rzeczami :D Także szpiegowani jesteśmy wszędzie, a niektórzy nie są nawet świadomi, że aż tak

Dokładnie też tak mamy i możemy potwierdzić, że Google też skanuje dokładnie, np. po rozmowie w cztery oczy na YouTube (Google) wyświetlane są w proponowanych właśnie takie wyniki.
Można się izolować, lecz to praca żmudna, acz syzyfowa.

 

Dnia 2.10.2019 o 11:15, Joanna S. napisał:
Dnia 2.10.2019 o 07:52, Mariusz Kownacki napisał:

My takie ostrzeżenie dostajemy kilka razy na dzień, a mamy w stopce wiadomości tylko adres strony naszej firmowej wizytówki. Regulamin Allegro pisze "Zamieszczanie w treści wiadomości linków do stron www, za pośrednictwem których prowadzona jest sprzedaż, nie jest dozwolone.", więc sam nie wiem dlaczego są takie ostrzeżenia. Pewnie im to automat wysyła, a oni tego nie sprawdzają.

Podejrzewam, że pierwsze kilka takich wiadomości to straszaki, żeby ludzie czuli się w jakiś sposób sprawdzani. Jednak stanowcza większość nie poświęciłaby świadomie swojego konta, żeby tylko działać na przekór regulaminowi. Może być też tak, że to rzeczywiście w pełni automat i nikt tego nawet nie sprawdza - tego się raczej nie dowiemy tak łatwo. Chyba, że ktoś zdąży już zarwać za takie działania blokadę

Zastanawiające jest, że jakoby byśmy mieli zmasowany atak ze strony Allegro na naszą działalność właśnie w tym serwisie.
Jakbyśmy byli zaznaczeni na czerwono z podkreśleniem, że ten użytkownik nabroił (nie odpisał na czas na brednie wypisywane przez niezrównoważonego psychicznie Klienta w Dyskusji Allegro(podejrzenie)), zatem ukarać Sprzedawcę (-przecież mamy dochody od korporacji) - prywatni przedsiębiorcy (Polscy producenci też) są nam niepotrzebni (- no może trochę...jeszcze przez jakiś czas).
Zachowują się zupełnie jak aktualni rządzący w polityce kraju...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...